Spānijas klubu futbola tēlu aptumšo Mesi stāšanās tiesas priekšā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Spānijas tiesa otrdien sāks skatīt lietu par "Barcelona" futbolista Lionela Mesi iespējamu izvairīšanos no nodokļiem, kas Argentīnas uzbrucējam draud ar nopietnu sodu, vēstīja aģentūra AP. Mesi ir kļuvis par kārtējo augsta līmeņa futbolistu, kura mēģinājumi izvairīties no nodokļiem ietekmējuši Spānijas futbola tēlu.

Mesi un viņa tēvam izvirzītas apsūdzības trijās epizodēs par krāpšanos nodokļu jomā no 2007. līdz 2009.gadam un nenomaksātu 4,1 miljonu eiro, kas notiesājoša sprieduma gadījumā draud ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Galvenā persona lietā ir Mesi tēvs, tomēr speciālisti uzskata, ka "Barcelona" futbolists bija pietiekami informēts, lai atbildētu arī pats. Abi Mesi savu vainu noliedz.

Sagaidāms, ka Mesi tiesā Barselonā liecinās ceturtdien. Viņam nebūs pienākums klātienē apmeklēt katru tiesas sēdi. Spānijas nodokļu iestādes uzmanību Mesi pievērsa arī pēc Panamas ofšoru dokumentu nopludināšanas, tomēr apsūdzības neizvirzīja.

Jau iepriekš nodokļu dēļ nepatikšanas piedzīvoja Neimars, Havjers Maskerano, Adrianu un Čavi Alonso. Futbolisti publiski nerunā par likstām, kas viņus piemeklējušas finanšu jautājumu risināšanā. Arī Spānijas futbola līga komentārus nesniedz, sakot, ka jautājums skar atsevišķas personas un ienākumu dienestu.

Gandrīz visās lietās, kurās iesaistīti futbolisti, apsūdzība norāda uz fiktīvu korporatīvu struktūru radīšanu, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas par ienākumiem, kas gūti par tēla izmantošanas tiesībām. Dažās lietās ir norādes arī uz ofšoru izmantošanu. 

Daudzi futbolisti savās likstās vainoja juridiskos padomdevējus, kuri solījuši, ka šādu shēmu izmantošana ir likumīga. Tieši tāda bija Mesi komandas biedra Maskerano situācija, bet viņu iepriekš šogad sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu uz gadu par 2011. un 2012.gadā nodokļos nesamaksātiem 1,5 miljoniem eiro. Maskerano paziņoja, ka nolīdzis respektablu Spānijas konsultāciju uzņēmumu, kas ieteicis izmantot "noteiktas struktūras", solot, ka tas būs likumam atbilstoši.

Maskerano sūdzējās, ka viņš kā profesionāls sportists nav tik zinošs nodokļu jautājumos, tādēļ paļāvies uz profesionāliem juristiem. Neilgi pēc Maskerano arī Brazīlijas uzbrucējam Neimaram bija jāskaidro tiesā sava pāreja uz "Barcelona". Viņu un klubu apsūdzēja par pilnas pārejas summas slēpšanu, lai samazinātu nodokļu summu. Šogad par trīs miljonu eiro nesamaksāšanu nodokļos apsūdzēja arī Madrides "Real" pussargu Alonso. Aprīlī apsūdzības izvirzīja arī Adrianu par ienākumu no tēla izmantošanas tiesībām slēpšanu. 

Gan Neimars, gan Alonso un Adrianu savu vainu noliedza, bet Neimara tēvs pērn teica, ka pastāvīgā vajāšana nodokļu dēļ varētu piespiest dēlu pamest Spāniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti