«River Plate» futbolisti uzvar uz Eiropu pārceltajā «Libertadores» kausa finālspēlē

Divu Argentīnas klubu spēlē "River Plate" svētdien Madridē ar 3:1 pagarinājumā pārspēja "Boca Juniors" futbolistus un izcīnīja "Libertadores" kausu, kas ir prestižākā trofeja Dienvidamerikas klubu futbolā, vēstīja BBC. "River Plate" kluba vēsturē ceturto reizi kļuva par "Libertadores" kausa ieguvēju.

Uzvaras vārtus pagarinājumā 109.minūtē guva Huans Kintero, bet jau mača kompensācijas laikā "River Plate" uzvaru nostiprināja Gonsalo Martiness. Jau 92.minūtē "Boca Juniors" palika mazākumā, jo par otro brīdinājumu noraidīja Vilmaru Bariosu.

Spānijas kluba Madrides "Real" stadionā "Santiago Bernabeu" mājinieku lomā bija "River Plate", jo atbildes spēli Argentīnā 24.novembrī neizdevās sarīkot "River Plate" fanu sarīkoto nekārtību dēļ. Uzbrukumā "Boca Juniors" autobusam no stikla lauskām cieta vairāki futbolisti un kluba darbinieki. Pirmā spēle "Boca Juniors" laukumā 11.novembrī noslēdzās neizšķirti 2:2.

Lai gan par lēmumu pārcelt otro finālspēli uz Eiropu rīkotājus asi kritizēja, maču svētdien klātienē noskatījās 72 000 līdzjutēju. Tiesa, lielākā daļa abu klubu līdzjutēju nevarēja atļauties ceļojumu pāri okeānam. Gan "River Plate", gan "Boca Juniors" saņēma pa 5000 biļešu, bet katru finālistu klātienē atbalstīja tikai 4000 līdzjutēju, kas ceļā devās no Argentīnas. Atlikušās biļetes ātri izpirka Spānijā, kur dzīvo apmēram 350 000 argentīniešu.

"Santiago Bernabeu" tribīnēs abu klubu fani tika nošķirti ar tukšu vietu sektoru, bet ceļš pie stadiona visu dienu bija slēgts un par drošību gādāja 2500 policistu.