Rīta Panorāma

Saullēkta gaismā – latviešu komponistu mūzika Rīgas Domā

Intervija ar LTV sporta žurnālistu Matīsu Timofejevu no Edinburgas sarunā par "RFS" spēli

RFS jāmeklē atbildes neveiksmīgajam sākumam zaudētajā futbola spēlē Skotijā

Pēc atgriešanās mājās futbola kluba RFS treneriem būs iespēja analizēt, kādēļ ceturtdien Konferences līgas spēlē Skotijā pret "Hearts" neizdevās mača sākums, liedzot Latvijas čempioniem gūt vismaz vienu punktu.

Pirms mača pretinieku darbība tika izanalizēta un RFS treneri paveica nozīmīgu darbu, tomēr īstenot ieceres laukumā neizdevās, piedzīvojot zaudējumu 1:2. Jau 12. minūtē nonākot iedzinējos ar 0:2, RFS veiksmīgāk darbojās mača turpinājumā un izveidoja labas vārtu gūšanas iespējas.

RFS ar teicamu vārtu guvumu izcēlās Kevins Frīzenbihlers, kurš vēl pirmajā puslaikā izcili trāpīja tālsitienu un pretendē uz turnīra kārtas skaistāko vārtu autora titulu. Frīzenbihlers laukumā devās pamatsastāvā un mačā, kuru klātienē vēroja arī viņa sieva un divi bērni, futbolists apliecināja treneru izvēles pareizību. Frīzenbihlers bija viens no labākajiem spēlētājiem laukumā, un viņš bija tuvu arī otro vārtu guvumam, trāpot pa vārtu konstrukciju.

Saruna ar Kevinu Frīzenbihleru un Vitāliju Jagodinski pēc spēles

Frīzenbihlers pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka komandai pirmās 15-20 minūtes neizdevās, un nav vienkāršas atbildes, kādēļ tā notika. Taču līdz ar pirmā puslaika vidu komanda spēlēja labāk un veiksmes palīdzību bija iespēja izcīnīt neizšķirtu, piebilda Austrijas uzbrucējs.

Savukārt aizsargs Vitālijs Jagodinskis atzina, ka zaudētajos vārtos RFS futbolisti nepaspēja ieņemt pareizās pozīcijas, un pašiem vien par to jāuzņemas atbildība. Tomēr kopumā, pēc viņa teiktā, spēle izvērtās spēkos samērā līdzvērtīga un zaudējums kremt, jo bija iespēja izcīnīt neizšķirtu. Nonākot zaudētājos ar 0:2, spēles gaita kļuva mierīgāka, tomēr komandai jāsāk rādīt labākais sniegums jau pirmajā minūtē, uzsvēra Jagodinskis.

Spēle Edinburgā risinājās lieliskā gaisotnē, stadionā pulcējot daudz ģimeņu, jo "Hearts" līdzjutēju vidū paaudžu tradīcijām ir īpaša loma.

"Hearts" galvenais treneris Robijs Nelsons pēc mača pastāstīja, ka viņa vadītā komanda ļoti labi darbojās cīņas sākumā un ar enerģisku sniegumu radīja pretiniekiem spiedienu, kas palīdzēja gūt divus vārtus. Taču spēles turpinājumā mājinieki atkāpušies no veiksmīgās taktikas un atļāvās pārāk daudz saspēlēties savā laukuma pusē, savukārt RFS teicams vārtu guvums izmainīja spēles ritējumu, piebilda Nelsons.

Jau pirms spēles bija skaidrs, ka izslēgšanas turnīrā netiks ne RFS ne "Hearts", abām vienībām nepārvarot grupu kārtu. Debijas sezonā Eiropas klubu turnīros RFS pēdējo spēli aizvadīs 3. novembrī mājās pret Itālijas "Fiorentina", kas tāpat kā Turcijas "Bašakšehir" futbolisti četru komandu grupā jau nodrošinājusi dalību izslēgšanas spēlēs.