RFS futbolisti Konferences līgā Turcijā pārliecinoši zaudē «Bašakšehir»

Latvijas čempionvienība futbolā RFS ceturtdien UEFA Konferences līgas grupu turnīra ceturtajā spēlē viesos ar rezultātu 0:3 zaudēja Turcijas komandai Stambulas "Bašakšehir".

Pēc zaudējuma RFS tikpat kā atvadījusies no cerībām iekļūt Konferences līgas izslēgšanas turnīrā.

A apakšgrupā pēc četrām no sešām spēlēm Turcijas klubam ir desmit punkti, Itālijas vienībai Florences "Fiorentina" – septiņi punkti, Skotijas komandai Edinburgas "Hearts" – trīs punkti, bet RFS tikusi pie diviem punktiem. 27. oktobrī rīdzinieki viesosies Edinburgā, bet grupu turnīra pēdējā spēlē 3. novembrī savā laukumā uzņems "Fiorentina" vienību.

Turcijas komandas labā divus vārtus guva Stefāno Okaka un vienreiz izcēlās Denizs Tiričs.

Šajā mačā RFS sākumsastāvā bija divas izmaiņas. Šodien laukumā nevarēja doties iepriekšējā mačā sarkano kartīti saņēmušais RFS kapteinis Tomašs Šimkovičs, kura vietā starta vienpadsmitniekā bija Kevins Frīzenbihlers. Savukārt uzbrucējs Emersons Deusleisānu traumas dēļ nebija pietiekami labā formā, lai spēlētu visu maču, tādējādi viņu sākumsastāvā aizvietoja Fabrīsiu Ferreira jeb Bils.

Toties kopā ar komandu varēja būt RFS galvenais treneris Viktors Morozs, kuram diskvalifikācija liedza piedalīties iepriekšējā cīņā.

Pēc mājinieku kļūdas soda laukumā RFS futbolistiem jau pirmajā minūtē bija iespēja apdraudēt pretinieku vārtus, taču tā netika izmantota. Spēles 11. minūtē Tiričs izpildīja sitienu no apmēram 22 metriem un, RFS spēlētājiem nebloķējot bumbu, tā ielidoja Pāvela Šteinbora sargātajos vārtos – 1:0 "Bašakšehir" labā.

Nākamajā epizodē pēc ielaistajiem vārtiem laukuma saimnieku vārtsargs pārāk tālu izgāja no vārtiem, taču neizdevās pretiniekus pārsteigt ar negaidītu tālsitienu.

Tuvojoties puslaika beigām, Petrs Mareršs nopelnīja brīvsitienu uz mājinieku vārtiem, pēc tā izspēles sekoja stūra sitiens, arī šo standartsituāciju neizmantojot. Puslaika pēdējā minūtē pēc bīstamas epizodes "Bašakšehir" nopelnīja stūra sitienu, kura izpilda, precīzi sitot ar galvu, noslēdza Okaka – 2:0.

Kad komandas bija nospēlējušas vairāk nekā pusi no otrā puslaika, Rakelam bija izcila iespēja vienus vārtus atgūt, taču pretinieki novēloti izdarīto sitienu neitralizēja. Sekoja mājinieku uzbrukums, kura noslēgumā Bertrāna Traores sisto bumbu sev priekšā atsita Šteinbors. Pilnīgi netraucēts Okaka no tuvas distances panāca jau 3:0 Turcijas vienības labā.

Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām RFS futbolistiem bija vairāku sitienu sērija, kuras noslēgumā mājinieki izraidīja bumbu aiz galalīnijas. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Šteinbors lēcienā atvairīja bumbu un neļāva tai ceturto reizi nonākt Latvijas čempionu vārtos.

Spēles pēdējā sekundē bumba pēc Žigas Lipuščeka sitiena trāpīja pa vārtu pārliktni, un RFS maču noslēdza ar zaudējumu 0:3.

RFS grupu turnīrā debitēja ar negaidītu neizšķirtu 1:1 pret "Fiorentina", bet otrajā spēlē mājās ar 0:2 atzina "Hearts" pārākumu, kam sekoja bezvārtu neizšķirts pret "Bašakšehir". Savukārt Stambulas futbolisti pārliecinoši uzvarēja pirmajos divos aizvadītajos mačos – 4:0 Edinburgā pret "Hearts" un 3:0 mājās pret "Fiorentina".

Iekļūstot grupu turnīrā, RFS no UEFA garantējusi vismaz 3,3 miljonus eiro.

UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.