Mežeckis pārliecināts par jauna futbola stadiona Rīgā laicīgu tapšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Veiksmīga sadarbība ar Rīgas domi un Eiropas futbola federāciju savienību (UEFA) ļaus Latvijas Futbola federācijai (LFF) līdz 2017.gadam uzbūvēt jaunu futbola stadionu, Latvijas Radio otrdien teica LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis. Jaunais stadions taps pašreizējā Latvijas Universitātes stadiona vietā.

Celtniecības priekšdarbi tika veikti jau agrāk, kad vēl nebija skaidrības par finansējumu, bet tagad visas ieinteresētās puses ir atradušas kopīgu valodu. Sadarbībā ar UEFA un Rīgas domi celtniecības jautājums tiks atrisināts, uzsvēra Mežeckis.

Paredzēts uzbūvēt specializētu futbola stadionu, iespējams, ar mākslīgu laukuma segumu. Stadionā plāno 5000 skatītāju vietu ar iespēju paplašināt tribīnes līdz 10 000 vietām. Blakus arī būs neliels treniņlaukums vieglatlētikai.

Stadiona celtniecību jāpabeidz 2017.gadā, bet nākamajā gadā jāpabeidz viss tehniskais projekts, paskaidroja LFF ģenerālsekretārs. LFF vadība ir pārliecināta, ka nākamgad izlase vēl varēs spēlēt "Skonto" stadionā.

Plānoto stadiona būvi Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu otrdien apsprieda ar Mežecki, UEFA nacionālo federāciju nodaļas vadītāju Tjerī Favru, LFF izpilddirektoru Edgaru Pukinski un LFF stadionu infrastruktūras attīstības komitejas priekšsēdētāju Vladimiru Žuku.

Tikšanās reizē Rīgas vicemērs apstiprināja, ka jauna stadiona būvniecība ir svarīga ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai, kas Eiropā faktiski palikusi pēdējā bez sava UEFA standartiem atbilstoša futbola stadiona. Ameriks solīja, ka Rīgas pilsēta darīs visu, lai projekts tiktu realizēts un 2017.gadā Latvijas futbola izlasei būtu savs stadions, kurā varētu notikt visaugstākā līmeņa spēles. 

Rīgas dome atkārtoti apstiprināja Latvijas Universitātes stadiona nodošanu bezatlīdzības lietošanā LFF futbola stadiona būvēšanai. Par stadionam nepieciešamā nekustamā īpašuma nodošanu LFF dome reiz jau lēma 2012. gada janvārī. Finansiālu iemeslu dēļ LFF projektu par starptautisko futbola federāciju prasībām atbilstošas sporta bāzes ar stadionu būvniecību nerealizēja noteiktajos termiņos, tādēļ toreiz pieņemtais domes lēmums vēlāk tika atcelts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti