Medijs: Vācijas futbola izlase Pasaules kausā sadalījās «ārzemniekos» un «vāciešos»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pasaules kausa finālturnīrā Vācijas futbola valstsvienība bija sadalījusies divās nometnēs, etniskajiem vāciešiem un citu valstu izcelsmes spēlētājiem turoties atsevišķi, par izdevuma "Spiegel" pētījumu pirmdien rakstīja avīze "Bild".

Spēlētāju nošķirtība un divi atsevišķi grupējumi radušies nevis rasistiskas attieksmes, bet gan dažādu dzīves uzskatu un vērtību dēļ.

Piemēram, futbolisti grupējumā ar Žeromu Boatengu, Mesutu Ezilu un Ilkaju Gundoganu klausās repu, valkā zelta ķēdes un brauc ātrās automašīnās. Etniskajiem vāciešiem raksturīgs ieturētāks dzīvesveids - Tomass Millers no futbola brīvajā laikā rūpējas par sporta zirgiem un rāmāka dzīvesveida piekritēji ir  vairāki citi viņa tautieši. Millers Pasaules kausa izcīņas laikā arī parodējis otras nometnes futbolistus par viņu subkultūrai raksturīgo saziņas veidu.

Katram grupējumam bijis arī savs nosaukums. Imigrantu pēcteči dēvējušies par "kanaken", kā Vācijā nicinoši sauc ieceļotājus, bet otra grupa saukusies par "kartupeļiem", kas ir turku nievājošs apzīmējums vāciešiem. Abu grupējumu robežas gan neesot striktas - Sami Kedira pēdējos gados esot pieslējies vāciešiem, bet Julians Drakslers uztur attiecības ar abām grupām.

Vācijas Futbola federācijas prezidents Reinhards Grindels intervijā "Bild" noliedza, ka būtu zinājis par divu dažādi nosauktu nometņu pastāvēšanu valstsvienībā. Viņš solīja, ka pirms septembrī izlasei paredzētās pārbaudes spēles pret Franciju runās ar izlases futbolistiem par vienotības tēmu.

Savukārt Vācijas valstsvienības menedžeris Olivers Bīrhofs atzina, ka būs jāpievērš īpaša vērība dažādas izcelsmes spēlētāju patiesai apvienošanai nacionālajā izlasē.

Pasaules kausa finālturnīrā Krievijā līdzšinējā Pasaules kausa īpašniece Vācija netika tālāk par grupu kārtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti