Jaunā futbola stadiona būvniecību Rīgā atliek uz nenoteiktu laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Cerības drīzā nākotnē sagaidīt Rīgā jaunu futbola arēnu piedzīvoja vēl vienu triecienu, jo būvniecību bijušajā Latvijas Universitātes stadionā atlika uz nenoteiktu laiku. Rīgas domes (RD) Īpašuma komiteja atzina par spēku zaudējušu RD lēmumu, ar kuru pašvaldībai piederošais stadions Krišjāņa Barona ielā bija nodots bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai (LFF), pirmdien informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Bija paredzēts, ka līguma darbības laikā daļa uzbūvētās infrastruktūras tiks nodota lietošanā pašvaldībai publisko funkciju veikšanai - sporta, īpaši futbola, popularizēšanai, veselīga dzīvesveida un jaunatnes sporta aktivitāšu veicināšanai un sporta izglītības programmu īstenošanai Rīgas teritorijā. Pēc sporta bāzes izbūves treniņu laukumus izmantotu arī tuvumā esošās izglītības iestādes un Rīgas Futbola skola.

Saskaņā ar plānoto līgumu, LFF bija apņēmusies līdz 2014.gada 31.martam šajā īpašumā izbūvēt Eiropas futbola asociāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prasībām atbilstošu nacionāla līmeņa trešās kategorijas stadionu ar 4000 skatītāju vietām un vairākiem treniņu laukumiem. Toreiz federācijas pārstāvji norādīja, ka "HatTrick III" programmā paredzētais finansējums 2012. un 2013.gadā ir seši miljoni eiro, un par nodomu šo finansējumu izmantot Latvijas nacionālās izlases bāzes stadiona izbūvei ir saņemts UEFA un FIFA  apstiprinājums. Taču projekts apstājās pie transporta plūsmas izpētes, metu konkursa un ekonomiskā pamatojuma izvērtējuma.

LFF nosūtīja vēstuli RD Īpašuma departamentam, kurā paskaidroja līguma noteikumu neizpildes apstākļus, kā arī apliecināja, ka nav pārtrauksi darbu pie stadiona būvniecības projekta, un apgalvoja, ka tuvākā laikā izvērtēšanai iesniegs piedāvājumu projekta tālākai virzībai. Federācija uzsver, ka jebkura liela sporta objekta būvniecība ir komplicēts process, un LFF vēlas realizēt pēc iespējas racionālāku un RD pieņemamu risinājumu.

Latvijas izlase iepriekšējā kvalifikācijas cikla spēles aizvadīja "Skonto" stadionā, ko problemātisko aktīvu pārvaldītājs "Reverta" oktobrī izlika izsolē, taču tā nenotika, jo nepieteicās neviens pretendents. LFF vadība cer, ka izlase varēs turpināt spēlēt "Skonto" stadionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti