Horvāti ar uzvaru pār Angliju pirmo reizi sasniedz Pasaules kausa finālu

Pirmo reizi Pasaules kausa finālā trešdien iekļuva Horvātijas futbola valstsvienība, kas Maskavā pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Anglijas izlasi. Titula cīņā horvātus svētdien gaidīs tikšanās ar Francijas futbolistiem, bet angļiem vēl atliks spēle par bronzu.

Horvātija ar nedaudz vairāk nekā četriem miljoniem iedzīvotāju kopš Urugvajas uzvaras 1950.gada Pasaules kausa izcīņā ir mazākā valsts, kas sasniegusi finālu.

Rezultātu pusfinālā 5.minūtē ar lieliski izpildītu soda sitienu atklāja Kīrans Tripjērs. Savukārt Ivans Perišičs 68.minūtē panāca izlīdzinājumu, bet pagarinājumā Mario Mandžukičs 109.minūtē horvātiem guva uzvaras vērtus vārtus.

Angļi atklāj rezultātu

Ieguvuši iespēju netālu no soda laukuma robežas izpildīt soda sitienu, angļi uzticējās Tripjēram, kurš pāri pretinieku "sieniņai" perfekti trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Anglijai nedaudz pietrūkst otro vārtu guvumam

Harijs Magvairs 14.minūtē vēlreiz apliecināja, cik bīstami angļi ir spēlē ar galvu soda laukumā, lai arī viņa sitiens bija garām vārtu stūrim.

Lielisku iespēju angļiem neizmanto Harijs Keins

Savukārt Harijs Keins 30.minūtē nonāca viens pret vārtsargu un divreiz netrāpīja vārtos - glāba horvātu vārtu vīrs Danijels Subašičs, kam palīdzēja arī vārtu stabs.

Visi horvātu centieni iestiga Anglijas aizsardzībā, un Džordanam Pikfordam vārtos glābēja loma nebija jāuzņemas.

Bumba pēc Ivana Perišiča sitiena netiek līdz vārtiem

Anglijas aizsardzība nevainojami nospēlēja arī 65.minūtē, nobloķējot Ivana Perišiča sitienu, kas horvātiem līdz tam bija labākā iespēja sitienam pa vārtiem.

Horvāti panāk izlīdzinājumu

Nākamo iespēju Perišičs izmantoja, pēc Simes Vrsaljko centrējuma apsteidzot aizsargus Tripjēru un Kailu Volkeru, precīzi soda laukumā sitot ar galvu.

Ivana Perišiča sitienu atvaira vārtu stabs

Angļu spēle aizsardzībā sašķobījās un 72.minūtē Perišičs trāpīja pa vārtu stabu, neizmantojot iespēju izvirzīt horvātus vadībā.

Sime Vrasljko uz vārtu līnijas izsit bumbu ar galvu

Pagarinājuma sākumā Anglijas izlase atguvās un apdraudēja vārtus. Pēc Džona Stounsa sitiena pēdējā glābēja lomā horvātiem bija Vrsaljko, izsitot bumbu ar galvu no tukšiem vārtiem.

Mario Mandžukičs saskrienas ar vārtsargu, vārti paliek neieņemti

Papildlaika pirmās puses beigās pēc centrējuma no Anglijas vārtu priekšas sita Mario Mandžukičs, taču bumbu atvairīja Pikfords, nevairoties no sadursmes ar uzbrucēju.

Mario Mandžukičs gūst izšķirošos vārtus

Angļu kļūme aizsardzībā maksāja viņiem otro vārtu zaudējumu - piespēli saņēma vārtu priekšā iznirušais Mandžukičs un no pieciem metriem sita garām Pikfordam tīklā.

Visi Anglijas izlases centieni panākt neizšķirtu bija velti, savukārt horvāti necentās skriet pretuzbrukumos, lai gan iespējas viņiem bija, bet vairāk domāja par drošu darbību aizsardzībā līdz beigu svilpei.

Pretiniekus finālā jau gaidīja Francijas izlase, kas otrdien pirmajā pusfinālā uzveica beļģus. Pusfinālu zaudētāji - Beļģija un Anglija - uz atvadām no Pasaules kausa izcīņas sestdien Sanktpēterburgā piedalīsies spēlē par bronzu.

Francūžiem finālā būs jaušama priekšrocība - komandai līdz titula cīņai ir viena brīvdiena vairāk, turklāt Horvātijas izlase pēdējās trijās spēlēs laukumā bija gan pamatlaikā, gan pagarinājumā.

Horvāti vēl ne reizi nav piedalījušies pasaules čempionu titula mačā, turpretim Anglija finālā nav tikusi kopš veiksmīgā 1966.gada. Horvātijas izlasei pagaidām lielākais panākums ir 1998.gadā Pasaules kausa izcīņā iegūtā 3.vieta pēc zaudējuma pusfinālā Francijai un uzvaras mazajā finālā pār Nīderlandi. Angļi pusfinālā līdz šim pēdējoreiz spēlēja 1990.gadā, bet finālā ir spējuši iekļūt tikai vienreiz.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņa par trofeju turpinājās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē var redzēt LTV7 un lsm.lv.