Futbolistam Neimaram prasa divus gadus cietumā par krāpniecību pārejā uz «Barcelona»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Prokuratūra Spānijā pieprasa divu gadu cietumsodu Brazīlijas futbolistam Neimaram par dalību krāpšanā un koruptīvā darījumā viņa pārejā 2013. gadā no Brazīlijas kluba "Santos" uz Spānijas "Barcelona", ceturtdien vēstīja BBC. Tiesa sāksies nākamnedēļ.

Sevi par cietušo uzskata Brazīlijas investīciju uzņēmums DIS, kam Neimara pārejas laikā piederēja 40% tiesību uz futbolistu. DIS uzskata, ka Neimaram jāpiespriež piecu gadu cietumsods.

Līdzās Neimaram atbildētāji tiesā ir viņa vecāki un "Barcelona", kā arī darījumā iesaistīto abu klubu bijušie prezidenti. Vismaz uz pirmo tiesas sēdi Neimaram jāierodas klātienē. Apsūdzība par atbilstošu uzskata arī 10 miljonu eiro soda naudas noteikšanu Neimaram.

DIS uzskata, ka ir apkrāpti, jo Neimara pārejas laikā futbolista tirgus vērtība bija apmēram 60 miljoni eiro. Pēc "Barcelona" informācijas, Spānijas klubs par pašlaik 30 gadu vecā Neimara pāreju samaksāja 57,1 miljonus eiro, bet 40 miljonus no šīs summas saņēma futbolista vecāki. Savukārt DIS saņēma 40% no 17,1 miljona eiro atlikuma, kas tika samaksāta "Santos".

Neimars patlaban spēlē Francijas klubā "Paris Saint Germain" un savu vainu viņš iepriekš noliedza. Savukārt Neimaru ģimeni pārstāvošais jurists Bekers Makenzijs apgalvoja, ka viņa klienti nav pakļauti Spānijas jurisdikcijai, jo darījumu veica Brazīlijas pilsoņi atbilstoši savas valsts un Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) likumiem ārpus Spānijas robežām. 

DIS 40% tiesību uz Neimaru ieguva par diviem miljoniem eiro, kad futbolists bija 17 gadus vecs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti