FK «Ventspils» un «Skonto» Eiropas līgā tiek kvalifikācijas otrajā kārtā

FK "Ventspils" un "Skonto" ceturtdien Latvijā notikušajās atbildes spēlēs nodrošināja vietu Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, bet "Liepājas metalurgs" izstājās, jo nenosargāja iepriekš izbraukumā iekrāto pārsvaru, informēja organizatori.

FK "Ventspils" atbildes spēlē cīnījās neizšķirti 0:0 ar Velsas "Broughton" un nākamajā kārtā tika viesos gūto vārtu dēļ, jo iepriekš pirmajā cīņā izbraukumā panāca 1:1. Nākamajā kārtā iekļūst komanda, kas ir pārāka divu spēļu summā.

Latvijas virslīgas līderi "Skonto" ar 0:1 Rīgā zaudēja Moldovas "Tiraspol", bet vietu otrajā kārtā nodrošināja pēcspēles 11 metru sitienos. "Skonto" mājas spēlē bija tuvu bezvārtu neizšķirtam, līdz 85.minūtē ielaida vārtus pēc Jevgēņija Zaričņuka sitiena. Rezultāts divu spēļu summā kļuva 1:1 un komandas spēlēja papildlaiku, taču tas rezultātu neizmainīja.

Savukārt "Liepājas metalurgs" ar 1:2 zaudēja Velsas komandai "Prestatyn Town" un no vietas nākamajā kārtā šķīrās pēc neveiksmes pēcspēles 11 metru sitienos. Divu spēļu summā rezultāts bija 3:3, jo izbraukumā Velsā Liepājas klubs uzvarēja ar 2:1.

Liepājā laukuma saimniekus 17.minūtē vadībā izvirzīja Valērijs Afanasjevs, taču cīņas turpinājumā pārāki bija viesi. Ross Stīvenss 77.minūtē rezultātu izlīdzināja, bet Neils Gibsons jau kompensācijas laikā iesita otros vārtus. Abus vārtus mājinieki ielaida mazākumā, jo 62.minūtē par otro brīdinājumu noraidījumu nopelnīja Dzintars Zirnis. Pagarinājumā rezultāts vairs nemainījās.

"Skonto" otrajā kvalifikācijas kārtā spēlēs pret Čehijas klubu Liberecas "Slovan", savukārt FK "Ventspils" gaidīs tikšanās ar Luksemburgas "Jeunesse Esch". Otrajā kvalifikācijas kārtā spēles būs 18. un 25.jūlijā.

Lai iekļūtu pamatsacensībās un spēlētu grupu turnīrā, jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas un augusta beigās paredzētā izslēgšanas kārta. Dažādās kvalifikācijas pakāpēs Eiropas līgā cīņā iesaistīsies 154 klubi. Otrā prestižākā klubu turnīra uzvarētājus 2014.gadā noskaidros finālā Turīnā 14.maijā.