Eiropas futbola šefs Čeferins vizītē Latvijā virzīs jautājumu par nacionālā stadiona būvēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins 21. un 22. septembrī viesosies Latvijā, kur viņa galvenais mērķis būs virzīt jautājumu par nacionālā futbola stadiona būvniecību Rīgā, trešdien informēja Latvijas Futbola federācija (LFF).

Čeferinam vizītē Latvijā paredzētas vairākas tikšanās ar augstām valsts un pašvaldību amatpersonām, tostarp premjerministru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") un Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi. Latvijā Čeferins viesosies pēc LFF prezidenta Vadima Ļašenko uzaicinājuma.

Vizītes noslēgumā Čeferins apmeklēs UEFA Nāciju līgas spēli "Skonto" stadionā, kur Latvijas izlase cīņā par pirmo vietu grupā tiksies ar Moldovu. Čeferins Latvijā viesosies otro reizi pēc pirmās vizītes 2018. gada vasarā.

Latvija šobrīd ir uzskatāma par vienīgo valsti Eiropā, kur nav sava futbola stadiona un futbola mītnes,

uzsvēra LFF. Jautājums par nacionālo stadionu ir bijis dienaskārtībā jau daudzus gadus, bet risinājums nav rasts. Lai veiksmīgi realizētu futbola stadiona būvniecību Rīgā, ir nepieciešams pašvaldības, valsts un starptautisko futbola organizāciju atbalsts.

LFF uzsvēra, ka ar UEFA un FIFA līdzdarbību nacionāla mēroga projekta īstenošanai var piesaistīt vērā ņemamus līdzekļus, atvieglojot valsts un pašvaldības ceļu kļūšanai par LFF partneriem stadiona būvniecībā.

"Augstākajam līmenim atbilstoša futbola stadiona būvniecība Rīgā ir absolūta nepieciešamība, pie kuras esam strādājuši jau ilgstoši. Esam veikuši nepieciešamo izpēti un savu finansiālo iespēju stratēģisku plānošanu, lai šādā vērienīgā projektā jau tuvā nākotnē iesaistītos ar finanšu resursiem, kompetenci un zināšanām," LFF citēja organizācijas prezidentu Vadimu Ļašenko. "Mēs vēlamies būt moderni savā pieejā stadiona jautājumam. Šāda veida būves Eiropā sniedz jaunas attīstības iespējas vietējām kopienām, vairojot tūrisma, izklaides un sporta izaugsmes potenciālu. Mūsdienīgi futbola stadioni un to apkārtne kļūst par sava veida vietējiem kultūras centriem, kur satiekas visu paaudžu intereses un kuros aktīva dzīve rit arī ārpus futbola spēlēm."

Ļašenko atzina, ka

nav LFF spēkos vienatnē realizēt nacionālā stadiona projektu.

LFF cer ar UEFA prezidenta ciemošanos spert nākamo svarīgo soli, lai tuvinātu nacionālā stadiona tapšanu. 

Pēc ieguldījumiem Latvijas sporta infrastruktūrā un sāktajām futbola infrastruktūras programmām, LFF lepojas ar labām darba attiecībām pašvaldību un valsts struktūru līmenī. LFF tuvā nākotnē cer uz attiecīgiem lēmumiem, lai stadiona būvniecība Rīgā iegūtu vēl skaidrākas aprises gan tā lokācijas, gan finansējuma avotu aspektā.

Kopš 2017. gada LFF futbola un sporta infrastruktūras uzlabošanā ir ieguldījusi sešus miljonus eiro vairāk nekā 30 laukumu ar sintētisko segumu izbūvē, "Daugavas" stadiona Rīgā pilnveidošanā, laukumu kopšanas tehnikas nodrošināšanā, automātisko laistīšanas sistēmu izbūvēšanā un citu atbalsta programmas projektu realizēšanā.

LFF arī veiksmīgi sākusi vērienīgu slēgto futbola haļļu būvniecības programmu, kas paredz uzstādīt septiņas šādas futbola halles dažādās Latvijas vietās sadarbībā ar vietējām pašvaldībām. Pirmā halle jau ir atklāta Rēzeknē, otra drīzumā vērs durvis Liepājā, bet trešā nākamgad ir ieplānota "Daugavas" stadiona teritorijā Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti