Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Regbija kaislības: "Livonia" regbija komanda sagaida lielo finālu

Futbola klubs RFS ar spēlēm Konferences līgā pelna un skaita izdevumus

Cik daudz naudas Konferences līgas grupu turnīra spēlēm tērē RFS

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

RFS futbolistu iekļūšana UEFA Konferences līgas grupu turnīrā nozīmē ne tikai lielu panākumu, ieņēmumus no UEFA, bet arī dažnedažādus šīs organizācijas noteikumus spēļu organizēšanā un, protams, izdevumus. Gan tad, kad spēle notiek Rīgā, gan tad, kad tā norisinās izbraukumā. Mājas spēles organizēšana "Skonto" stadionā izmaksā 70 000 eiro.

"Stadiona īre un apsardze, jo skaidrs, ka UEFA prasības drošības ziņā arī ir ļoti augstas un viņiem ir ļoti svarīgi, lai, pirmkārt, komandas un arī viesu līdzjutēji būtu drošībā. Lai nebūtu nekādu konfliktu, tāpēc spēles organizēšanā iesaistīts diezgan liels stjuartu un drošībnieku skaits. Tās ir tās divas galvenās pozīcijas," "Sporta studijai" norāda FK RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis.

Šeit gan uzreiz jāņem vērā – ja stadions mājas spēlē tiek izpārdots, tad izdevumi tiek nosegti. Ja ņemam abas aizvadītās spēles – tad pirmais mačs pret "Hearts" ienesa 70 tūkstošus eiro, jo bija izpārdots, bet spēle pret Turcijas komandu kluba budžetu papildināja par 50 tūkstošiem eiro.

Lielākais darba apjoms ir vizuālā tēla sagatavošana – redzami drīkst būt tikai oficiālie UEFA sponsori.

Pilnīgi cits stāsts ir izbraukuma spēles – te absolūti lielākā izdevumu daļa ir čarterlidojums, jo UEFA noteikumi paredz, ka klubs nedrīkst lidot ar regulāro reisu.

"Piemēram, kad iekļuvām grupu turnīrā, mums bija ļoti maz laika. Jo ātri bija jāatrod čarterlidojumi, ātri jānorezervē viesnīca. Skaidrs, ka uzreiz cena paliek augstāka. Piemēram Turcijas ceļojumam mums bija vairāk laika, mēs varējām atrast labākus variantus lidojumam. Baigā atšķirība ir, jo, kad Tu mēģini visu atrast pēdējā brīdī, tad cena ir dubulta," atklāj FK RFS izpilddirektors Nikolajs Kulmanakovs.

Čarterreisu izmaksas ir ļoti dažādas – atkarībā no tā, cik laicīgi tie tiek kārtoti. Lidojums turp–atpakaļ izmaksā, sākot ar 70, beidzot ar 130 tūkstošiem eiro.

Pārējās izmaksas katrā izbraukumā nedaudz atšķiras. Klubam praktiski viss jānodrošina pašam – sākot ar dzīvesvietu un beidzot ar transportu. Kopumā tas izmaksā ap 30 tūkstošiem eiro. "Izbraukumā, protams, visu sedzam mēs. Tādas galvenās lietas, transports, izmitināšana, ēdināšana, sagatavošanās, protams, ka tās ir mūsu finanses," norāda Nikolajs.

Viesnīcām arī jāatbilst UEFA reglamentam. Piemēram, ēdināšanai jābūt nodalītai no citiem viesiem, tai jābūt atsevišķā telpā. Tas viss par papildu samaksu. Gluži kā veļas mazgāšana – tā kā formas nākamajā dienā pēc spēles jāved atpakaļ uz Latviju, pa nakti tās ir jāizmazgā – kopumā šāds pakalpojums izmaksā ap vienu tūkstoti eiro. Viesnīcas meklēšanas procesā galvenais faktors ir vienkāršs – tiek apskatīts saraksts ar komandām, kas tur iepriekš ir dzīvojušas. RFS gadījumā šajā viesnīcā dzīvojusi arī Mančestras "United" – līdz ar to ir skaidrs, ka viesnīca atbildīs reglamentam.

Tieši tāpat kā reglamentam pilnībā atbilda līdzšinējās RFS mājas spēles.

"UEFA komanda pēc pirmās spēles teica, ka neizskatījās, ka jūs pirmo reizi rīkojāt tādas spēles, izskatījās, ka esat to jau darījuši. Tā ir laba zīme, jā, pozitīvs atzinums, to, protams, bija patīkami dzirdēt. Viņi teica, ka nākamās spēles būs vienkāršākas. Pirms pirmās spēles bija daudz lielāks stress, tagad jau ir mazliet mierīgāk," pauž Verpakovskis.

Tātad varam secināt, ka mājas spēlēs izdevumi ir 70 tūkstoši eiro, bet ieņēmumi izpārdotu tribīņu gadījumā ir tādi paši.

Savukārt izbraukuma spēles vidējie izdevumi ir 130 tūkstoši eiro.

Ja sasummējam līdzšinējo mājas un izbraukuma spēļu izmaksas, tās sastāda aptuveni 300 tūkstošus eiro, bet kopējie ieņēmumi gan no biļešu tirdzniecības, gan prēmijām par diviem neizšķirtiem ir 440 tūkstoši eiro. Tā kā kopumā pirmās četras spēles RFS aizritējušas ar plusa zīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti