Latvijas Futbola federācija drīzāk no U-17 Eiropas čempionāta atteiksies, pret Krieviju nespēlēs

Reaģējot uz Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) ieceri atgriezt Krievijas jauniešus starptautiskā apritē, Latvijā virza grozījumus Sporta likumā, kas liegtu dalību sacensībās, kur startē Krievijas un Baltkrievijas sportisti, to skaitā jauniešu izlases. Latvijas Futbola federācija (LFF) paudusi, ka Latvijas izlases nespēlēs pret komandām no Krievijas arī tad, ja tas ietekmēs U-17 Eiropas čempionāta organizēšanu Latvijā.

Kopš Krievija sāka karu Ukrainā, tās sporta komandas likumsakarīgi tika izolētas no starptautiskās aprites. Tāpēc UEFA lēmums pēkšņi dot zaļo gaismu, lai Krievijas jaunieši varētu atgriezties starptautiskos turnīros, daudzviet pasaulē nav saprotams.

UEFA lēmumu nesaprot arī Jura Docenko futbola skolas "Alberts" galvenais treneris un bijušais Latvijas izlases spēlētājs Artūrs Zakreševskis.

"Skaidrs, ka tā Rietumeiropa īsti nesaprot, kāds tad ir tas mūsu austrumu kaimiņš. Tā ka, manuprāt, tas ir muļķīgs lēmums," teica Zakreševskis. "Arī tie 17-gadīgie bērni tomēr.. nu viņi nav... Es saprotu, ja viņi nebūtu tajā propagandas, es pat nezinu, kā to pateikt – vilcienā, karuselī iekšā, ka viņiem dienu no dienas tiek stāstīts viens – cik tie ir slikti, un mēs esam tie labie."

LFF kopā ar Krievijai labvēlīgajām ziņām sagaidīja UEFA lēmumu par U-17 finālturnīra rīkošanu Latvijā. LFF nekavējās paziņot, ka tās izlases pret Krievijas komandām nespēlēs, pat ja tas apdraudētu čempionāta rīkošanu Latvijā. LFF nostāju atbalsta arī vairākas citas valstis.

"Ja viņi [UEFA] pateiks, ka mums ir obligāti jāorganizē ar viņiem [Krievijas spēlētājiem], tad mēs labāk atteiksimies no šī turnīra, nevis organizēsim kopā, lai apdraudētu šī turnīra reputāciju," paskaidroja LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Mēs daudz runājam, ka sports nav politika, bet šobrīd mēs saprotam situāciju pasaulē, kas notiek, un, protams, mēs attiecīgi reaģējam. Mēs nevaram pieļaut, lai agresorvalsts piedalītos sporta sacensībās un mēģinātu ar to bīdīt savas idejas. Tāpēc mēs esam saliedēti, un īpaši saliedēti ar mūsu draugiem ukraiņiem."

UEFA savu lēmumu pamato ar to, ka "bērnus nedrīkst sodīt par darbībām, par kurām atbildīgi ir tikai pieaugušie."

Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis ("Jaunā Vienotība") kopā ar citiem deputātiem virza grozījumus Sporta likumā, kas aizliegtu Latvijā organizēt sporta spēles ar Krievijas vai Baltkrievijas nacionālo vai jauniešu izlašu dalību. Viņš ir paskatījies Krievijas jauniešu komandu izlases sastāvu.

"No kluba Maskavas CSKA, kas armijas struktūrām ļoti piesaistīta, ir trīs spēlētāji, un no kluba Maskavas "Dinamo" ir vēl trīs spēlētāji. Maskavas "Dinamo" ir piesaistīts Krievijas iekšlietu struktūrām," sacīja Daugavietis. "Principā puse komandas jeb seši cilvēki pārstāv klubus, kas ir cieši piesaistīti Krievijas valstij. Piedodiet, bet jūs man nepārdosiet to argumentu, ka tie ir tikai jaunieši, kas grib paspēlēt futbolu vai uzsist bumbu. Es domāju, ka sports nekad nav tikai sports, un mēs nevaram uz to skatīties tik vienkārši."

Turklāt šādi likuma grozījumi, deputātu un federācijas ieskatā, ļoti atvieglotu Latvijas sarunas ar UEFA. Tad papildus būtu juridisks pamatojums, kāpēc nespēlēt ar Krievijas un Baltkrievijas valstu komandām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti