Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Haralds Silovs iespaidīgā karjerā iekrātās zināšanas nodod jaunajiem Latvijas ātrslidotājiem

Sporta studijas Naivais jautājums: Vai nacionālo stadionu Rīgā būvēs par arābu naudu?

Futbola federācijas prezidents: Sadarbība ar investoru stadiona būvē varētu būt ļoti veiksmīga

Latvijas Futbola federācija (LFF) septembra vidū Rīgā uzņēma Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmēju Muhamedu Ali Alabaru, lai runātu par viņa iespējamo finanšu ieguldījumu pašmāju nacionālā stadiona celtniecībā. LFF prezidents Vadims Ļašenko sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka ir cerīgi noskaņots par ļoti veiksmīgas sadarbības iespēju. 

Alabars ir labi zināms uzņēmējs, kura viens no populārākajiem projektiem ir pasaulē augstākā celtne Halīfa tornis jeb "Burj Khalifa". Uzreiz pēc Alabara vizītes izziņošanas nebija skaidrs, cik nopietna ir viņa interese par ieguldījumiem Latvijā. Nekādi sadarbības dokumenti vēl nav parakstīti, bet investoru meklējusī LFF cer mēneša laikā saņemt atbildi, vai Alabars patiesi vēlas ieguldīt naudu stadiona būvē. 

Latvijas Futbola federācija cer uz ārzemju investoru nacionālā stadiona būvēšanai
00:00 / 04:27
Lejuplādēt

LFF pārliecināja potenciālo investoru atbraukt uz Latviju un izvērtēt situāciju uz vietas. Ļašenko paskaidroja, ka Alabaram interese varētu būt ieguldīt arī citās jomās, piemēram, tā paša stadiona projekta ietvaros arī iepirkšanās centra vai viesnīcas būvē. 

Vadims Ļašenko par investora piesaisti stadiona būvei
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

"Noteikti ir vairāki risinājumi, kā uzbūvēt modernu stadionu, un tā sadarbība varētu būt ļoti veiksmīga," teica Ļašenko.

Alabaram kā potenciālu izvietojumu stadiona celtniecībai izrādīja divas vietas Lucavsalā, vienu – Ziepniekkalnā, kā arī "Skonto" stadionu, ko varētu pārpirkt un pārbūvēt. "Skonto" stadionu varot iegādāties par 30 miljoniem eiro, bet nav gan teikts, ka šāds darījums ir iespējams.

Vladimirs Šteinbergs par nacionālā stadiona būvi
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka nacionālais stadions ir vajadzīgs, bet jautājums ir, kur ņemt naudu. Tāpat ar LFF vēl jāvienojas, tieši kādu stadionu būvēt.

"Nevaram būvēt 30 000 [vietu] stadionu, ja tam nav seguma. Nevaram arī būvēt 3000 [vietu] stadionu, ja minimālās prasības ir 5000 sēdvietu," sacīja Šteinbergs. "Primāri ir jānonāk pie diskusijas, kuras, manuprāt, līdz šim nav bijis, lai visas puses apzinātos, kāds tas stadions [vajadzīgs], un ir izvērtējums vai analīze, kāds stadions valstij ir vajadzīgs."

LFF stadionā gribētu vismaz 15 000 sēdvietu, bet labprātāk redzētu arēnu ar 20 000 skatītāju vietām. 

Investīcijas sportā Eiropā ir absolūti normāla lieta. Ja paskatāmies uz Anglijas futbolu, uz Franciju – teju jebkurā Eiropas valstī arābi savus līdzekļus ir investējuši. Nianse gan ir tāda, ka parasti viņi vispirms investē naudu kādā sporta klubā, un tikai pēc tam domā par infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti