Šovakar UEFA Konferences līgas kvalifikācijā "RFS" Jūrmalā uzņem Masaziras "Sabah"

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas spēlē "RFS" piekāpjas azerbaidžāņu "Sabah"

RFS futbolisti Konferences līgas spēlē ar divu vārtu deficītu zaudē Azerbaidžānas «Sabah»

Latvijas futbola virslīgas vicelīdere RFS trešdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā mačā Jūrmalā ar rezultātu 0:2 zaudēja Azerbaidžānas komandai Masaziras "Sabah".

Atbildes spēle notiks nākamnedēļ Azerbaidžānā, uzvarētāja divu maču summā trešajā kārtā tiekot pie iespējas cīnīties ar Belgradas "Partizan".

Aktīvāk un bīstamāk spēles ievadā uzbruka RFS, taču pirmie vistuvāk vārtu guvumam bija viesi, mača 19.minūtē norībinot Rīgas komandas vārtu konstrukciju. Tomēr 22. minūtē pretinieki panāca 1:0, no tuvas distances bumbu vārtos raidot Bojanam Letičam.

Tuvu neizšķirtam rīdzinieki bija 34. minūtē, kad pēc stūra sitiena Žiga Lipuščeks, izpildot sitienu ar galvu, ar bumbu trāpīja pa vārtu konstrukciju. Astoņas minūtes vēlāk pēc Stefana Paniča sitiena bumba lidoja tikai nedaudz garām vārtiem.

Pirmajā puslaikā RFS pie pretinieku vārtiem izpildīja 11 stūra sitienus, turpretī "Sabah" - divus.

Otrā puslaika ievadā mājinieki turpināja uzbrukt, un 50. minūtē pēc Emersona Deusleisānu sitiena viesus no zaudētiem vārtiem glāba vārtsargs Jusifs Imanovs. Pēc vēl vienas neizmantotas epizodes pretinieku sekojošajā uzbrukumā Davits Volkovs netraucēts ar galvu izdarīja precīzu sitienu no vārtu priekšas – 57. minūtē 2:0.

Kompensācijas laikā Lipuščekam bija vēl pāris iespējas gūt vārtus, taču atkal bumbu atvairīja Imanovs, bet citā epizodē tā noripoja gar vārtu stabu. Pēdējā minūtē Imanovs vārtus liedza gūt arī Jānim Ikauniekam, kurš izpildīja sitienu ar galvu.

Otrajā puslaikā pēc sadursmes ar pretinieku savainojumu guva Paničs, kuram mačs traumas dēļ noslēdzās.

RFS pirmajā kārtā divu maču summā ar 5:1 uzvarēja Skopjes "Makedonija", bet Eiropas kausu debitante "Sabah" sacensības sāk no otrās kārtas.

Rīgas vienība pagājušajā sezonā pēc neveiksmes Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā Konferences līgā pārvarēja gan kvalifikācijas trešo kārtu, gan "play-off" kārtu, sasniedzot grupu turnīru.

Ceturtdien Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmos mačus aizvadīs arī "Riga" un "Auda". "Riga" spēli ar "Kecskemeti" no Ungārijas aizvadīs viesos, bet Eiropas kausu debitante "Auda" cīņu ar Slovākijas vienību Trnavas "Spartak" - "Skonto" stadionā Rīgā.

Sacensību fināls notiks 2024. gada 29. maijā Atēnās.