Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

FK "RFS" pretiniekiem "Sabah" problēmas ar Latvijas vīzu iegūšanu

Pēc sarežģījumiem kluba Krievijas pārstāvjiem Azerbaidžānas «Sabah» futbolisti pošas uz Rīgu

Latvijas virslīgas vicelīderiem RFS pirmdien sarežģījās mājas spēles noorganizēšana pret Azerbaidžānas "Sabah", jo pretinieku klubā ir vairāki Krievijas pilsoņi bez nepieciešamās kategorijas vīzas ieceļošanai uz Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas spēli.

(papildināts ar apstiprinātu spēles aizvadīšanu trešdien)
"Sabah" rindās ir septiņas personas ar Krievijas pasi, tai skaitā galvenais treneris Murads Musajevs un divi futbolisti. Viņi nedrīkst ieceļot Latvijā bez atbilstošas kategorijas vīzas, un "Sabah" pat piedraudēja, ka vispār nebrauks uz Rīgu, ja uz trešdien paredzēto spēli nevar ierasties pilnā sastāvā. 

Azerbaidžānas futbola kluba "Sabah" Krievijas pilsoņiem sarežģījumi ierasties uz spēli Latvijā
00:00 / 05:37
Lejuplādēt

Tomēr vēlāk "Sabah" sociālajos medijos paziņoja, ka uz spēli Rīgā ieradīsies un maksimāli koncentrēsies gaidāmajai cīņai. Savukārt Latvijas futbola federācija paziņoja, ka spēle notiks trešdien Slokas stadionā.

Futbola apskatnieks Edmunds Novickis iepriekš pirmdien vēstīja, ka Azerbaidžānas komanda pieprasīja UEFA mainīt spēles norises vietu. Atbildes spēle Azerbaidžānā paredzēta pēc nedēļas.

Vēl gan nav zināms, kādā sastāvā "Sabah" ieradīsies Rīgā. Arī Latvijas Futbola federācijā (LFF) nav pilnīgi skaidrs, kā jautājums tiks atrisināts. Zināms ir tas, ka Rīgā ieradīsies tie "Sabah" spēlētāji un kluba darbinieki, kuri drīkst ieceļot Latvijā. Taču Azerbaidžānas klubs varētu strādāt pie risinājuma, kā uz Rīgu likumīgi nogādāt arī tos septiņus cilvēkus, kas nedrīkst  tieši ierasties Latvijā.

Vadims Ļašenko par Azerbaidžānas futbola kluba "Sabah" iespējām spēlēt Latvijā
00:00 / 05:37
Lejuplādēt

LFF prezidents Vadims Ļašenko pieļauj iespēju, ka Azerbaidžānas komanda varētu lidot uz kādu citu Eiropas Savienības valsti, kur viņi drīkst ieceļot, un tālāk tranzītā ierasties Latvijā. Šajā gadījumā kluba Krievijas pilsoņiem Šengenas vīzas kategorija varētu būt atbilstoša, lai atrastos Latvijā. Jautājums jebkurā gadījumā tikšot saskaņots ar attiecīgajām Latvijas iestādēm.

Maču varētu arī pārcelt uz ceturtdienu, taču šādu iespēju uzskata par maz ticamu, jo ceturtdien mājas spēle Konferences līgā ir paredzēta arī citai Latvijas komandai FK "Auda".

RFS spēli nevarēja pārcelt uz tuvējām kaimiņvalstīm, proti, Lietuvu, Igauniju vai Poliju, kam ir ir ļoti līdzīgi agresorvalstu pilsoņu ieceļošanas nosacījumi. Teorētiski nekas neliedza pārcelt spēli ārpus Eiropas Savienības uz kādu valsti UEFA jurisdikcijā, piemēram, Balkānos. Tomēr noorganizēt spēli divu dienu laikā, izpildot visas nepieciešamās prasības, ir pietiekami sarežģīts uzdevums.

Futbolā nav pirmā reize, ka vīzu dēļ mājās jāpaliek kādam komandas pārstāvim, bet tāpēc UEFA starptautiskās spēles nepārceļ uz citu dienu vai valsti. Ja Azerbaidžānas komanda kādu iemeslu dēļ tomēr neneierastos, tad "Sabah" paši būtu lielākie cietēji, jo nopelnītu tehnisko zaudējumu. 

Ja rīdzinieki sasniegs Konferences līgas kvalifikācijas trešo kārtu, RFS nākamais pretinieks būs Belgradas "Partizan".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti