«Porto» izrauj uzvaru pār «Arsenal» futbola Čempionu līgā; «Napoli» un «Barcelona» cīnās neizšķirti

Vendersons Galēnu trešdien UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izrāva "Porto" komandai uzvaru pār "Arsenal", kamēr citā mačā "Napoli" un "Barcelona" cīnījās neizšķirti.

"Porto" savā laukumā londoniešus uzvarēja ar rezultātu 1:0.

Pirmajā puslaikā londonieši krietni vairāk kontrolēja bumbu, taču vistuvāk vārtu guvumam bija mājinieki. Puslaika vidū Galēnu izdarīja sitienu no tuvas distances, bumbai trāpot pa vārtu stabu, bet pēc atkārtota mēģinājuma sitiens gāja secen otram stūrim.

Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un komandas jau tuvojās neizšķirtam, taču kompensācijas laika ceturtajā minūtē Galēnu aiz soda laukuma robežas skaisti iegrieza bumbu vārtos un izrāva Portu futbolistiem uzvaru.

"Lielgabalnieki" šajā cīņā tā arī neizdarīja nevienu sitienu vārtu taisnstūrī.

Savukārt Neapolē notikusī cīņa starp "Napoli" un "Barcelona" vienībām beidzās ar neizšķirtu 1:1.

Pirmajā puslaikā barseloniešiem bija vairākas iespējas izvirzīties vadībā, tajā skaitā arī pēc sešpadsmitgadnieka Lamina Jamala sitieniem.

Viesi vadībā izvirzījās 60. minūtē, kad pēc Pedri piespēles Roberts Levandovskis soda laukumā izdarīja precīzu sitienu starp diviem spēlētājiem. Pēc 15 minūtēm Viktors Osimens saņēma bumbu, uzvarēja cīņā ar pretinieku un panāca 1:1. Kompensācijas laika pēdējās sekundēs "Barcelona" komandai bija iespēja izraut uzvaru, taču Ilkaja Gindoana no soda laukuma robežas sistā bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

Tikai nedēļas sākumā Neapoles komandas grožus pārņēma Frančesko Kalcons, kurš amatā nomainīja Valteru Macarri.

Atbildes mači notiks 12. martā. Ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētājas divu spēļu summā.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpina UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.