Biatlonists Andrejs Rastorgujevs gatavojas jaunajai sezonai

"Riga FC" gatavojas UEFA Konferences līgas atbildes spēlei pret "Vikingur"

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas 1. kārtas atbildes spēle "RFS" - "Makedonija GP"

RFS futbolisti droši pārvar pirmo kārtu Konferences līgas kvalifikācijā, tālāk tiek arī «Riga» FC

Latvija futbola komanda RFS ceturtdien Jūrmalā izcīnīja uzvaru UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē un nodrošināja vietu nākamajā kārtā. Latvija vicečempione futbolā "Riga" ceturtdien piedzīvoja zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē, taču tas neliedza sasniegt otro kārtu.

(papildināts ar "Riga" FC iekļūšanu otrajā kvalifikācijas kārtā)
RFS ar rezultātu 4:1 uzvarēja Skopjes "Makedonija" un divu maču summā bija pārāka ar 5:1. RFS labā divus vārtus guva Sedriks Kuadio, bet vienreiz izcēlās Stefans Paničs un Andrejs Iličs. Latvijas vienībai kvalifikācijas otrajā kārtā pretī stāsies azerbaidžāņu Masaziras "Sabah".

"Riga" viesos ar rezultātu 0:1 zaudēja Reikjavīkas "Vikingur", bet divu maču summā guva virsroku ar 2:1. Otrajā kārtā rīdzinieki tiksies ar "Kecskemeti" no Ungārijas.

Slokas stadionā pirmais bīstamais moments spēlē bija 11.minūtē, kad pēc Samira Fazli izgājiena tikai vārtsarga Pāvela Šteinbora meistarība glāba RFS no ielaistiem vārtiem. Puslaika otrajā pusē rīdziniekiem bija vairākas iespējas panākt 1:0, no kurām tika izmantota pēdējā. Vispirms vienā no epizodēm Izmaels Diamondē no tuvas distances sita pāri vārtiem, bet pēc tam Andreja Iliča sitienu ar galvu neitralizēja pretinieku vārtsargs Hristijans Stevkovskis.

Divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Kuadio izdarīja sitienu starp vairākiem futbolistiem un raidīja bumbu vārtos, noslēdzot saspēli, kurā efektīvi nospēlēja Emersons Deusleisānu un Iličs.

Otro puslaiku aktīvāk sāka pretinieki un viņu centieni vainagojās gūtiem vārtiem, 50.minūtē precīzu sitienu ar galvu izdarot Kristijanam Stojkoski. Taču 58.minūtē pēc Emersona piespēles Kuadio izgājienā pārcēla bumbu pār vārtsargam un panāca 2:1.

RFS futbolists Sedriks Kuadio par aizvadīto spēli pret "Makedonija"
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Cīņas 68.minūtē pēc Petra Mareša izpildītā stūra sitiena ar galvu bumbu tīklā raidīja Paničs, kurš nostiprināja RFS komandas pārsvaru kā mačā, tā arī summā. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām tādā pašā veidā pēc Jāņa Ikaunieka piespēles izcēlās Iličs - 4:1.

RFS pirmajā spēlē izbraukumā uzvarēja ar 1:0, vienīgos vārtus gūstot Iličam.

Ceturtdien atbildes spēli aizvadīja arī "Riga".

Ieskats "Riga" FC spēlē Islandē

Pirmajā puslaikā vistuvāk vārtu guvumam bija "Vikingur", spēles 36.minūtē pēc stūra sitiena ar bumbu pa vārtu stabu trāpot mājinieku kapteinim Nikolajam Hansenam.

Otrajā puslaikā cīņa aizritēja bez būtiskiem pavērsieniem līdz 83.minūtē pēc piespēles gar vārtiem ar sitienu no tuvas distances 1:0 Reikjavīkas vienības labā panāca Helgi Gudjonsons. Nākamajā minūtē pēc Logi Tomasona sitiena bumba tikai nedaudz lidoja garām Nila Toma Puriņa sargātajiem vārtiem.

Kompensācijas laika pēdējās sekundēs mājiniekiem soda laukumā padevās bīstams sitiens spēlētāju burzmā, taču bumba līdz vārtiem nenokļuva.

Pirmajā cīņā "Skonto" stadionā ar 2:0 pārāka bija "Riga", kuras labā vārtus guva Duglass Aurēliu un Marko Regža.

Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā vietu jau nodrošinājusi "Auda", kas pagājušajā sezonā uzvarēja Latvijas kausa izcīņā. Latvijas komanda, piedzīvojot debiju Eirokausos, otrajā kārtā stāsies pretī Trnavas "Spartak". Tāpat uz Konferences līgas kvalifikāciju pārcēlusies "Valmiera", kas nepārvarēja UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu.

Fināls notiks 2024.gada 29.maijā, bet tā norises vieta vēl nav noteikta.