Minhenes «Bayern» un Madrides «Real» iekļūst futbola Čempionu līgas pusfinālā

Minhenes "Bayern" trešdien izcīnīja uzvaru UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē un ar uzvaru divu maču summā nodrošināja vietu pusfinālā. Madrides "Real" futbolisti trešdien izbraukumā ceturtdaļfināla atbildes spēlē uzvarēja pēcspēles sitienu sērijā un nodrošināja vietu Čempionu līgas pusfinālā.

"Bayern" mājās ar 1:0 pārspēja Londonas "Arsenal", divu maču summā tiekot pie panākuma ar 3:2.

Minhenes futbolisti izvirzījās vadībā 63. minūtē, kad Rafaēls Gerreiru piespēlēja uz viesu vārtu priekšu, kur bumbu precīzi "Arsenal" vārtos nogādāja Jošua Kimihs.

Neskatoties uz to, ka "Arsenal" mača izskaņā vēl centās izveidot vārtu gūšanas iespējas, pēdējās pamatlaika minūtēs Minhenes vienībai vēl izdevās pretuzbrukums, taču Džamala Musialas sitiens bija neprecīzs. Kompensācijas laika izskaņā pie stūra sitiena tika "Arsenal" futbolisti, bet Bukajo Sakas raidīto bumbu pārtvēra laukuma saimnieki, spēles rezultātam paliekot nemainīgam.

Pagājušajā nedēļā, laukuma saimniekiem esot "Arsenal" futbolistiem, pirmā ceturtdaļfināla cīņa noslēdzās ar 2:2.

Madrides "Real" ceturtdaļfināla atbildes cīņā pamatlaikā ar pagājušās sezonas čempioni Mančestras "City" spēlēja neizšķirti 1:1, papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 pārāki bija Madrides futbolisti.

Spēles 12. minūtē Rodrigu pirmo sitienu atvairīja mājinieku vārtsargs Edersons, taču bumba vēlreiz nonāca pie Rodrigu un viņš nevilcinoties sita to laukuma saimnieku vārtos, izvirzot vadībā Madrides komandu.

Pēc ilga spiediena uz viesu vārtiem Mančestras vienība izlīdzināja rezultātu tikai 76. minūtē, kad Žeremī Doku sitienu pa vārtiem atvairīja viens no "Real" spēlētājiem, tomēr bumba nonāca tieši pretī Kevinam de Bruinem, kurš no tuvas distances guva vārtus un izlīdzināja rezultātu.

Pamatlaikam noslēdzoties neizšķirti, papildlaikā vārti netika gūti, tāpēc pusfinālistes noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles sitienu sērija, kurā uzvaru madridiešiem atnesa Antonio Ridigers.

Vēl Madrides vienības rindās precīzi sitieni padevās Džūdam Belingemam, Lukasam Vaskesam un Načo Fernandesam, bet "City" rindās viesu vārtsargu pārspēt izdevās Hulianam Alvaresam, Filam Fodenam un Edersonam.

Pagājušajā nedēļā pirmajā ceturtdaļfināla spēlē, kurā mājinieku lomā bija madridieši, abu komandu duelis noslēdzās neizšķirti 3:3.

Jau ziņots, ka otrdien pusfinālu sasniedza arī Parīzes "Saint-Germain" (PSG) un Dortmundes "Borussia". Parīzieši divu spēļu summā ar 6:4 pārspēja "Barcelona", bet "Borussia" ar 5:4 bija pārāka pār Madrides "Atletico".

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.