Rīta Panorāma

Lietuvā šajā pavasarī vērienīgas militārās mācības

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar LTAB IT daļas vadītāju Agri Dauksti

Intervija ar Latvijas futbola Virslīgas prezidentu Maksimu Krivunecu

Virslīgas vadītājs: UEFA naudas tērēšana stadionam liegs finanses citām futbola vajadzībām

Nacionālā stadiona būvēšana Rīgā nebūtu jāuzskata par galveno prioritāti Latvijas Futbola federācijas (LFF) darbā, un ir jārēķinās, ka, tērējot Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) naudu tik vērienīgam projektam, zudīs iespēja finansēt citas futbola saimes vajadzības, trešdien Latvijas Televīzijā teica Latvijas virslīgas vadītājs Maksims Krivuņecs.

Aprīlī LFF vēlēšanās Krivuņecs pretendēs kļūt par federācijas prezidentu, lai nomainītu amatā pašreizējo LFF vadītāju Vadimu Ļašenko. Krivuņecs uzsvēra, ka uz LFF prezidenta krēslu kandidē nevis kā Ļašenko pretinieks, bet gan sniedzot alternatīvu piedāvājumu federācijas biedriem. 

Nacionālā stadiona būvēšanu Krivuņecs uzskata par ļoti svarīgu jautājumu, bet viņu neapmierina procesa gaita un LFF loma. Krivuņeca ieskatā, LFF ir jābūt stadiona gala lietotājam, nevis pasūtītājam.

Krivuņecs stadionam potenciāli plānoto Lucavsalu neuzskata par ērtāko vietu transporta savienojumu dēļ. Viņu arī neapmierina, ka sabiedrībai nav informācijas par investoriem stadiona būvei un finansējuma principiem, tādēļ pašreizējo procesa virzību Krivuņecs dēvē par Ļašenko pirmsvēlēšanu kampaņu. 

Par lietderīgāku Krivuņecs uzskatītu stadiona būvēšanu vispirms detalizēti apspriest ar LFF biedriem. Tā kā UEFA nav īpašas finansējuma programmas stadionu celšanai, naudas tērēšana tādam nolūkam nozīmēs, ka nebūs iespēju ieguldīt citās jomās. LFF biedriem tādējādi nebūtu pieejami līdzekļi programmu attīstībai vai citas infrastruktūras izbūvei, sacīja Krivuņecs. 

Par LFF prioritāti Krivuņecs uzskata klubu attīstību, nevis stadiona būvēšanu,

jo federācija vai izaugt tik liela, cik būtiski valstī izaug futbola klubi. 

Turpretim Lucavsalas projektā jau pirmajā kārtā ir paredzēta biroja un treniņu bāzes izveidošana, ko nevar uzskatīt par LFF prioritāti, uzsvēra Krivuņecs. Ja biroju telpas integrētu stadiona ēkā, tas ļautu samazināt projekta īstenošanai nepieciešamo platību no 10 hektāriem līdz 4–5 hektāriem, līdz ar to paplašinot iespējas vietas izvēlē.  

Krivuņecs pēc lēmuma pretendēt uz LFF prezidenta amatu sazinājās ar Ļašenko un pastāstīja par savu nodomu. Abas puses vienojušās, ka pirmsvēlēšanu posmā abi atturēsies no konkurentu nomelnojošām kampaņām. 

"Dažiem cilvēkiem futbols ir kā spēle, bet man futbols ir dzīve no pirmdienas līdz piektdienai ofisā, un pēc tam brīvdienās virslīgas spēles notiek. Tāpēc viss, ko federācija dara vai nedara, ietekmē manu dzīvi," motivāciju pretendēt uz LFF augstāko amatu atklāja Krivuņecs. 

Par loģisku Krivuņecs uzskata situāciju, ka uz LFF prezidenta vietu kandidē gan viņš, gan Ļašenko, jo abi ir aktīvi futbola vidē. Futbola saime federācijas prezidentu vēlēs 26. aprīlī LFF kongresā Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti