Rīta Panorāma

Intervija ar LIZDA priekšsēdētāju Ingu Vanagu

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Intervija ar LFF prezidentu Vadimu Ļašenko

Futbola federācijas prezidents skaita finanses jaunajam stadionam Rīgā, gala aprēķinu vēl nav

Speciālistu izraudzītā vieta nacionālā futbola stadiona celtniecībai Lucavsalā ir piemērota projekta realizēšanai, un tik nozīmīgam objektam nav jāatrodas galvaspilsētas nomalē, pirmdien Latvijas Televīzijā teica Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko. Viņš pauda pārliecību par LFF spēju piesaistīt nozīmīgu finansējuma daļu projekta īstenošanai.

Stadionam ir gan valsts un Rīgas pašvaldības, gan Eiropas un pasaules futbola jumtorganizāciju atbalsts, tādēļ projektu nepieciešams drīzumā realizēt, jo tas ir vajadzīgs gan futbolam, gan sabiedrībai kopumā, uzskata Ļašenko. Viņš piebilda, ka nevienam nav šaubu par stadiona nepieciešamību.

Ļašenko nav bažu par stadiona projekta realizēšanu, tomēr viņš neuzņemas garantēt, ka tas notiks pāris vai piecos gados. LFF būtu gatava nodrošināt daļu stadiona celtniecībai nepieciešamā finansējuma, bet precīzu aprēķinu vēl nav. Pēc LFF aplēsēm, stadions ar 15 000 sēdvietu izmaksātu apmēram 45 miljonus eiro plus vēl 10 miljoni eiro būtu vajadzīgi turpat blakus paredzētajai treniņu bāzei. 

Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA) varētu segt 30–40% stadiona būvniecības izmaksu, un Ļašenko norādīja arī uz iespēju piesaistīt Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) atbalstu. LFF dažādās programmās varētu rast vairāk nekā septiņus miljonus eiro, un nacionālā federācija var rēķināties arī ar 17 miljoniem eiro par raidīšanas tiesībām sešu gadu laikā, iespējamos finanšu avotus uzskaitīja Ļašenko. Federācija ir gatava meklēt arī citus finansētājus. 

LFF gaida Rīgas domes lēmumu par zemes piešķiršanu stadiona projektam, lai varētu turpināt sarunas ar visiem potenciālajiem investoriem. 

"Ir jāiet uz priekšu, mums vairāk nav laika," teica Ļašenko. 

LFF vadītājs par piemērotāku vietu stadionam uzskatītu Uzvaras parku, tomēr viņš aicināja uzticēties profesionāļiem pašvaldībā Pilsētas attīstības departamentā, kā arī Īpašuma departamentā, jo viņu vērtējumā kritērijiem atbilstošākā vieta ir Lucavsala. 

Ļašenko pastāstīja, ka no trim potenciālajām stadiona atrašanās vietām Uzvaras parks tālāk netika izskatīts politisku apsvērumu dēļ. Atlika salīdzināt divas vietas Lucavsalā, un pēc izvērtējuma kopīgi ar Rīgas domes departamentiem par labāko tika atzīta pašreizējā noskatītā vieta starp starp būvmateriālu veikalu, topošo daudzdzīvokļu māju kvartālu un mazdārziņiem. 

LFF sagaida, ka 17. aprīlī Rīgas domē atbalstīs zemes gabala nodošanu federācijai bezatlīdzības lietošanā stadiona projekta īstenošanai. Pēc tam federācija plāno tikties ar visām iesaistītajām pusēm, lai sagatavotu projekta realizēšanas plānu. 

Vēl gan nav zināms, vai Ļašenko pēc pāris nedēļām arvien būs LFF prezidents – tas kļūs zināms federācijas kongresā 26. aprīlī.

Uz LFF prezidenta krēslu līdzās Ļašenko vēlēšanās pretendēs arī Maksims Krivuņecs. 

Ļašenko gan uzsvēra, ka LFF visi neatkarīgi no pozīcijas gaidāmajās federācijas prezidenta vēlēšanās saprot, ka starptautiskām spēlēm atbilstošu standartu stadions Latvijai ir nepieciešams. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti