Sporta studija

Sporta studija. Eirolīga un jaunais futbola izlases treneris

Sporta studija

Naivais jautājums: Vai sportosim vairāk, ja fiziskajām aktivitātēm iztērētos līdzekļus valdība noteiks kā attaisnotos izdevumus?

Kas ir jaunais Latvijas futbola izlases galvenais treneris Nikolato?

Jaunais Latvijas futbola izlases stūrmanis – Paolo Nikolato

Latvijas Futbola federācija izvēlējās Paolo Nikolato no četriem kandidātiem. 57 gadus vecais itālietis no šiem treneriem bija ar vislielāko pieredzi tieši izlašu vadīšanā. Tas itālietim runā par labu, bet, skatoties karjeras attīstību redzams, ka klubu karjerā viņš nav ticis augstāk par Itālijas trešās līgas komandas trenēšanu. Tāpat Nikolato no četriem kandidātiem noteikti ir latviešiem vismazāk zināmais speciālists.

Kāpēc tad federācijas prezidents Vadims Ļašenko visas cerības licis uz Nikolato? Atbilde ir gaužām vienkārša – Nikolato noteikti no visiem kandidātiem bija pats pieejamākais. Jau 2023. gadā viņš pameta Itālijas U21 trenera amatu un pagaidām bija bez darba, jā, citiem kandidātiem arī šobrīd nebija darba vietas, bet viņiem bija regulāri piedāvājumi un sarunas par jaunu līgumu noslēgšanu ar citiem klubiem vai izlasēm.

Nikolato un viņa komanda līguma parakstīšanas dienā gan parādīja, ka viņi nav tik izmisuši, ka parakstīs uzreiz jebkādu līgumu. Un vairākas stundas Nikolato aģents kaulējās un, iespējams, arī saņēma labākus nosacījumus, nekā iepriekš bija runāts.

Ko tad varam gaidīt no Nikolato? Vai itāļu treneris spēs pacelt Latviju līdz piektajai vietai pasaules kausa izcīņā, līdzīgi, kā to izdarīja viņa tautietis Luka Banki ar basketbolu? Protams, ka tā nenotiks. Ar šībrīža Latvijas futbola resursiem pat sasniegt finālturnīru būtu kaut kas īpašs.

Nikolato nāk no jauniešu futbola – ilgus gadus trenējis jauniešus klubā, pēc tam arī Itālijas attiecīgā gadagājuma perspektīvākos futbolistus. Tieši futbolistu attīstība varētu būt Nikolato lielākais trumpis, tiesa – izlašu trenera darba specifika ir tāda, ka izlašu pārtraukumā arī Nikolato laika ir krietni par maz, lai attīstītu jau pieaugušo vecumā esošus futbolistus.

Nikolato darbā ar Itālijas jauniešu izlasēm ir iemācījies vienu īpaši svarīgu lietu. Izlašu trenerim svarīgas ir izcilas attiecības ar klubiem, kur ikdienā spēlē viņa vadītās izlases futbolisti. Tieši šo aspektu Nikolato arī uzsvēra īsi pēc līguma parakstīšanas. Darbā ar klubiem Nikolato varētu dot savu artavu futbolistu attīstīšanā, pat neesot fiziski klāt. Runāšana, padomu došana, reālās situācijas apzināšana – arī tas var dot iespēju mūsu izlases kandidātiem progresēt.

Nikolato un Latvijas futbola valstsvienības sadarbība varētu būt izdevīga abām pusēm. Itālietis veiksmīgu rezultātu dēļ varētu atkal pacelt savas akcijas un kļūt pieprasīts Rietumeiropā. Atceramies, ka līdzīga situācija bija hokejā ar Bobu Hārtliju, kurš Latvijas valstsvienību izmantoja kā karjeras restartu, lai atkal kļūtu pieprasīts tirgū. Nikolato varētu būt līdzīgs stāsts, bet tam trenerim vajadzēs labus rezultātus un pats svarīgākais – izcīnītus punktus.

Pirmais cēliens darbā ar Latvijas valstsvienību Nikolato ir bijis veiksmīgs. Itālietim klātesot, Latvijas futbola valstsvienība noskaidroja savus pretiniekus UEFA Nāciju C līgā – mūsu pretinieki būs Armēnija, Fēru salas un Ziemeļmaķedonija. Pie šādiem pretiniekiem mūsējiem vismaz jānoturas Eiropas izlašu trešajā līmenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti