Latvija saņem oficiālu uzaicinājumu piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs

Tenisistes Vismanes spēlēšana pārī ar krievieti – pagaidām bez sekām

UEFA Konferences līgas otrās kvalifikācijas kārtas spēle "Valmiera FC" - "Tre Penne"

«Valmiera» FC futbolisti Eiropas Konferences līgā droši sasniedz trešo kvalifikācijas kārtu

Latvijas čempionvienība futbolā "Valmiera" otrdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes spēlē sagrāva Sanmarīno "Tre Penne" un pārliecinoši sasniedza trešo kārtu. Atbildes mačā "Valmiera" savā laukumā svinēja uzvaru ar 7:0 un divu spēļu summā guva panākumu ar 10:0.

(papildināts ar "Valmiera" FC pretiniekiem nākamajā kvalifikācijas kārtā)
Spēles ievadā "Valmierai" vajadzēja tikai trīs minūtes, lai gūtu pirmos vārtus, kad no tuvas distances pretinieku vārtos bumbu raidīja Maksims Toņiševs. Vēl pēc trīs minūtēm uz pretinieku vārtu priekšu mēģināja piespēlēt Alvis Jaunzems, taču pirmais pie bumbas bija Sanmarīno vienības spēlētājs Džakomo Nigreti, pēc kura pieskāriena bumba arī nonāca "Tre Penne" vārtos.

Valmierieši turpināja spēlēt pārliecinoši, un pēc trīs minūtēm rezultāts kļuva 3:0 mājinieku labā. Mača devītajā minūtē pēc Fradža Kajramani stūra sitiena viesu vārtsargu pārspēja Roberts Veips. Trīs minūtes pēc trešajiem vārtiem ar precīzu sitienu pēc Jaunzema piespēles izcēlās Kajramani un rezultāts kļuva 4:0 mājinieku labā.

Otrajā puslaikā valmieriešiem izdevās atkal pārspēt Sanmarīno vienības vārtsargu pēc nedaudz vairāk kā 20 minūtēm, pie saviem otrajiem vārtiem mačā tiekot Toņiševam. Piecas minūtes vēlāk pēc Emīla Birkas centrējuma Aliuns Ndojs ar galvu raidīja bumbu "Tre Penne" vārtos, bet kompensācijas laika izskaņā Jaunzems divām rezultatīvām piespēlēm pievienoja arī precīzu sitienu.

Kvalifikācijas trešajā kārtā "Valmiera" tiksies ar "Partizani" no Albānijas.

Pagājušā nedēļā valmierieši viesos guva uzvaru ar 3:0. Divus vārtus "Valmieras" labā guva Kamilo Mena, bet vienu reizi pretinieku vārtos bumbu raidīja Aliuns Ndojs.

"Valmiera" Eirokausos spēlē ceturto reizi, taču šosezon pirmo reizi startēja Čempionu līgas kvalifikācijā, pirmās kārtas duelī divu maču summā ar 2:4 zaudējot Ļubļanas "Olimpija".

Pagājušajā sezonā valmierieši sacentās Konferences līgas kvalifikācijā, kuras otrajā kārtā ar 2:5 piekāpās Ziemeļmaķedonijas klubam Skopjes "Škendija", bet 2021. gadā sacensības beidza pēc Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas cīņām.

Sanmarīno komanda, kas vietējā čempionātā uzvarējusi piecas reizes, Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu maču summā ar 1:7 piedzīvoja sagrāvi duelī ar Islandes klubu Koupavoguras "Breidablik".

Sanmarīno klubs 11. reizi spēlē Eiropas kausos, zaudējot visos līdzšinējos 12 dueļos. Iepriekšējā sezonā "Tre Penne" Konferences līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu maču summā ar 0:8 zaudēja Bosnijas un Hercegovinas klubam Tuzlas "City".

Astoņi otrās kārtas pāru uzvarētāji iekļūs Konferences kausa Čempionu zara trešajā kārtā, kur bez spēlēm jau iekļuvusi Tallinas "Flora" un Gibraltāra vienība "Lincoln Red Imps", bet zaudētājiem sacensības būs beigušās.

Ceturtdien RFS otrās kārtas atbildes mačā izbraukumā tiksies ar Azerbaidžānas Masaziras "Sabah", "Riga" mājās uzņems "Kecskemeti" no Ungārijas, bet Latvijas kausa ieguvēja "Auda" viesos spēlēs ar Slovākijas vienību Trnavas "Spartak".

Sacensību fināls notiks 2024. gada 29. maijā Atēnās.