Sporta ziņas

Latvijas hokeja izlases vēsturiskā uzvara pret Čehiju

Sporta ziņas

Latvijas hokeja čempionvienības budžets nākamajā sezonā vairāk nekā pusmiljons

Latvijas basketbola izlase ar Kristapu Porziņģi ierindā uzsākusi gatavošanos PK atlases spēlēm

Porziņģis dosies laukumā basketbola izlases pārbaudes spēlē pret Igauniju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas izlases basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien dosies laukumā pārbaudes spēlē pret Igauniju, pirmdien preses konferencē apgalvoja pats spēlētājs.

(papildināts ar Kristapa Porziņģa un Daira Bertāna teikto)
Porziņģis, kurš papildināja Latvijas izlases rindas pēc ilgāka pārtraukuma, gatavojoties Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, 19. augustā "Arēnā Rīga" dosies laukumā pārbaudes mačā pret Igaunijas valstsvienību.

Pirmdien notikušajā Latvijas vīriešu basketbola izlases preses konferencē Porziņģim tika taujāts, kāpēc pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā viņam sociālajos tīklos nav neviena ieraksta par šo tematu un vai viņam tagad ir kāds vēstījums, ko nodot saviem sekotājiem.

"Ja godīgi, negaidīju šādu jautājumu. Neesmu tik ļoti zinošs, lai tagad kaut ko normālu pateiktu, tāpēc no šī jautājuma izvairīšos. Man nedaudz vairāk jāpastudē, un tad adekvātāk varētu atbildēt uz šo jautājumu," teica Porziņģis. 

Basketbolista neskaidrā atbilde izraisīja sašutumu sociālajos tīklos, tāpēc viņš vēlāk tviterī ierakstīja konkrētāku vēstījumu. "Neveiksmīgi izteicos, bet skaidrs, ka mana nostāja ir pret Krievijas rīcību. Ceru, ka viss pēc iespējas ātrāk beigsies," rakstīja Porziņģis.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā sporta līdzjutējos sašutumu izsauca boksera Maira Brieža neskaidrā pozīcija kara jautājumā. Tāpat publisku nosodījumu saņēma hokejisti un treneri, kuri izvēlējās turpināt savas karjeras Krievijā.

Pēc ilgāka laika Latvijas izlases rindas ir papildinājis Porziņģis, un, kā pats basketbolists apliecināja preses konferencē, viņš ir gatavs doties laukumā pārbaudes spēlē pret Igauniju, kas paredzēta jau piektdien.

"Man pacilājums ir jau no Serbijas spēles un visa procesa būt kopā ar visiem komandas biedriem un treneri Luku. Patīkamas sajūtas, emocijas un arī enerģija. Vienmēr ir savādāk, kad tu esi kopā ar izlasi, jo par to nemaksā un tu esi šeit, jo gribi te atrasties," teica basketbolists.

Porziņģis atklāja, ka pirmo reizi ar Banki saticies nejauši uz ielas pagājušajā vasarā. "No sākuma es viņu nemaz neatpazinu, bet tad uzreiz arī papļāpājām par to, kā es varētu iederēties izlasē," stāstīja basketbolists. "Un te nu mēs esam pirms Pasaules kausa kvalifikācijas. Es jau tajā laikā jutu viņa degsmi un to, ka viņš ir gatavs strādāt. Domāju, ka tas dod enerģiju arī spēlētājiem. Pagaidām varu teikt tikai pozitīvus vārdus par visu."

Basketbolists norādīja, ka daļu vasaras trenējies kopā ar bijušo valstsvienības spēlētāju Žani Peineru, kurš pirmdien piedalījās arī basketbola izlases treniņā.

"Žanis patiesībā šeit atrodas pavisam neitrāli. Viņš man visu vasaru palīdzēja, trenējāmies kopā," sadarbību ar Peineru raksturoja Porziņģis. "Kad treneris ieraudzīja, ka Žanis man ir līdzās, viņiem sākās kaut kāda komunikācija. Treneris, zinot, ka viņš arī ir bijis izlasē, uzaicināja Žani klāt kā pa pusei spēlētāju, pa pusei treneri."

Lai arī Porziņģis visu vasaru aizvadīja individuālos treniņus, viņš izcēla, ka piedalīties joptreniņos ir pavisam savādāk un tajos ir pavisam savādāka intensitāte.

"Vēl ir dažas dienas līdz pārbaudes spēlēm un pēc tam arī līdz svarīgajiem mačiem, tāpēc vēl ir laiks. Bet es jūtu, ka ir diezgan labi. Vēl nedaudz vajag izskriet ar augstu pulsu, lai būtu laba izturība. It kā visu vasaru strādāju, bet darbs individuāli ir vienmuļš, bet tagad uzreiz ar komandu ir savādāk, kaut vai kaut kādas metienu sacensības. Treniņi arī iet daudz vieglāk," norādīja basketbolists.

Porziņģis pēdējo reizi spēlēja Latvijas izlases rindās 2017. gada vasarā, pārstāvot Latviju divās pārbaudes spēlēs un Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pats basketbolists teica, ka viņaprāt, izlasē nav daudz mainījies, taču visi spēlētāji ir palikuši vecāki un guvuši vairāk pieredzes.

"Mainījušās standarta lietas – esam vecāki un pieredzējušāki, arī treneru korpuss ir cits. Es pats tad biju citādāks, ar galvu īpaši nedraudzējos, bet tagad ir nedaudz labāk un es visu daru daudz atbildīgāk," viņš piebilda.

Porziņģa kā meistarīga spēlētāja, kurš Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadījis jau septiņas sezonas, pievienošanos izlasei gaidīja ne tikai līdzjutēji, bet arī valstsvienība, kas, kā izcēla pats spēlētājs, dod papildu motivāciju laukumā parādīt labāko sniegumu.

"Man patīk tā sajūta, ka no manis kaut ko sagaida un ir jāparāda līmenis. Interesanti ir tas, ka ir tikai divas vai trīs spēles. Ir maz iespējas, lai parādītu sevi, tāpēc tās jāizmanto maksimāli. Jānokoncentrējas un jāparāda labs basketbols. Ja mēs kā komanda izdarām to darbu, kas ir uzvarēt, tad visi tāpat beigās ir priecīgi," stāstīja basketbolists.

Izlases treneri izraudzījušies 16 valstsvienības kandidātus, kuri gatavosies gaidāmajām 2023. gada Pasaules kausa otrās kārtas kvalifikācijas spēlēm. Pēc piecu gadu pārtraukuma valstsvienības kandidātu lokā ir iekļauts Porziņģis, tāpat ierindā būs 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā līdz šim pa vienai spēlei aizvadījušie Jānis Strēlnieks un Rolands Šmits.

Latvijas vīriešu basketbola izlasē šobrīd galvenais mērķis ir uzvarēt atlikušos mačus Pasaules kausa kvalifikācijā un izcīnīt ceļazīmi uz turnīru,

preses konferencē teica Latvijas vīriešu basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns. Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijas pirmo kārtu noslēdza ar panākumiem pār Serbiju un Slovākiju, un Latvijas valstsvienības kapteinis norādīja, ka šīs uzvaras palīdzēja deva daudz emociju.

"Otrajā posmā ejam ar ļoti labām sajūtām, jo pēc jūnija spēlēm esam ļoti uzvilkušies pozitīvā nozīmē. Gan spēlētāji, gan fani nevar sagaidīt nākamās spēles. Mums pašiem arī jāsaprot, ka puse darba ir izdarīta un paliek otra puse, kurā viss ir atkarīgs tikai no mums. Esmu pārliecināts, ka izdarīsim visu vajadzīgo," stāstīja Bertāns.

Basketbolists izcēla, ka šovasar trenējies kopā ar brāli Dāvi Bertānu, taču pēc izlašu loga viņam bijušas pāris traumas, kuras bija jāsadziedē, tāpēc vairāk laika tika pavadīts trenažieru zālē.

Šajā izlases sabraukumā kandidātus sarakstā ir iekļauti vairāki vadošie spēlētāji no 2017. gada Latvijas vīriešu basketbola izlases kodola, kas tajā gadā startēja Eiropas meistarsacīkstēs. Bertāns atklāja, ka izlasei tajā turnīrā bija ļoti viegli saspēlēties un viņam pašam tas bijis veiksmīgs gads.

"Vismaz man tas gads ir palicis atmiņā kā gads, kurā man kā spēlētājam bija ļoti viegli spēlēt. No distances mēs visi bijām tik bīstami, un tik viegli bija spēlēt. Tagad būs līdzīgi, jo visi džeki arī ir bīstami no tālienes, un tas mums atvērs laukumu vaļā vēl vairāk. Būs daudz vieglāk spēlēt," teica komandas kapteinis.

Latvijas izlases rindās ir atgriezies arī Kristaps Porziņģis, kurš pēdējo maču valstsvienībā aizvadīja tieši 2017. gadā, un

Bertāns norādīja, ka Porziņģis būs vērtīgs spēlētājs arī šim izlases modelim. 

"Kristaps ir tik talantīgs spēlētājs, ka viņš padara visus labākus jau ar savu klātbūtni vien. Viņš piesaista lielāku pretinieku aizsardzības uzmanību un līdz ar to visiem pārējiem paliek vieglāk spēlēt. Tas ir tieši tik vienkārši kā izklausās," viņš piebilda.

Izlases kapteinis stāstīja, ka komandā ir labs noskaņojums un neviens no spēlētājiem  par savu lomu pašreizējā izlases modelī nav iebildis.

"Šeit izlasē, jo īpaši šajā modelī, nevienam nav bijušas problēmas ar lomu sadalīšanu. Visi saprot, ka mums ir viens mērķis – uzvarēt un tikt uz Pasaules kausu, tāpēc neviens no spēlētājiem nepārdzīvos, ja viņš nebūs iemetis punktus," teica Bertāns. "Te nav nekāds īpašs gars jāuztur, visi pietiekoši labi saprot un redz, cik mēs tuvu esam mērķim. Visi ir gatavi ziedoties un darīt visu, lai to sasniegtu. Ja tas ir sēdēt uz soliņa un vicināt dvielīti, tad tieši tik daudz arī ir jāizdara."

Latvijas valstsvienība 25. augustā "Arēnā Rīga" aizvadīs Pasaules kausa kvalifikācijas maču pret Turciju, bet 28. augustā izbraukumā stāsies pretī Lielbritānijai. 

Latvijas valstsvienība 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra otro posmu sāk ar pozitīvu bilanci (3-1), I grupā dalot pirmo vietu ar Grieķijas izlasi. Seko Turcija, Beļģija (abām 2-2), Serbija un Lielbritānija (pa 1-3). Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas no sešām.

Latvijas izlases kandidāti

Jānis Strēlnieks (Atēnu AEK, Grieķija), Kristers Zoriks, Artis Ate (abi – "VEF Rīga"), Toms Leimanis (Madrides "Estudiantes", Spānija), Dairis Bertāns (Seviljas "Real Betis", Spānija), Rihards Lomažs (Saragosas "Casademont", Spānija), Artūrs Kurucs (Vitorijas "Baskonia", Spānija), Jānis Bērziņš (Varšavas "Legia", Polija), Rodions Kurucs (bez kluba), Dāvis Bertāns (Dalasas "Mavericks"), Rolands Šmits (Kauņas "Žalgiris", Lietuva), Andrejs Gražulis (Trento "Dolomiti Energia", Itālija), Mareks Mejeris (Jeruzalemes "Hapoel", Izraēla), Kristaps Porziņģis (Vašingtonas "Wizards"), Klāvs Čavars (Ļubļinas "Start", Polija), Kaspars Bērziņš (bez kluba).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti