Porziņģim pieklibo precizitāte «Mavericks» zaudējumā; Bertāna «Wizards» uzvar

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otro spēli pēc kārtas aizvadīja ar zemu metienu precizitāti, Dalasas „Mavericks” ar 119:109 zaudējot Sanantonio „Spurs”. Citā mačā Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika Vašingtonas „Wizards” otrajā puslaikā atspēlēja 17 punktu deficītu un ar 122:115 savās mājās pieveica Ņujorkas „Knicks”. Savukārt Rodions Kurucs palika rezervē, kamēr Bruklinas „Nets” saspringtā galotnē pārtrauca Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferencēs līdervienības Losandželosas „Lakers” uzvaru sēriju (104:102), liecina rīkotāju informācija.

Porziņģis spēlēja teju 38 minūtes (37:56), kuru laikā guva deviņus punktus, izcīnīja duci bumbu zem groziem, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un bloķēja divus metienus. Liepājnieks trāpīja vienu no astoņiem trejačiem un trīs no septiņiem divpunktu metieniem.

Dalasas labā 38 punktus sameta Luka Dončičs.

Vēl pēdējai ceturtdaļai sākoties, „Mavericks” bija vadībā ar 85:83, taču pēdējā nogrieznī pārāki bija Sanantonio spēlētāji.

Savukārt uz maiņu nākušais Bertāns spēlēja 29 minūtes (29:11), kuru laikā guva 11 punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles. Rūjienietis izmeta deviņus trejačus, no kuriem trīs bija precīzi. No soda atzīmes viņš iemeta divus no trim metieniem.

Bertāna spēles momenti

Tikmēr Pasečņiks spēlēja divarpus minūtes (2:34), kurās punktus neguva. Anžejs nerealizēja divus soda metienus.

Uzvarētājiem Bredlījs Bīls sameta 40 punktus.

Spēli labāk iesāka „Wizards”, taču trešās ceturtdaļas vidū 17 punktu pārsvars bija Ņujorkas klubam. Mača otrā puse labāk padevās galvaspilsētas vienībai, kas guva otro panākumu pēdējās trīs spēlēs.

Citā spēlē Bruklinas „Nets” pēdējās minūtēs prata nosargāt uzvaru pret spēcīgo „Lakers”. Mača gaitā komandas ar vadības grožiem apmainījās kopumā 15 reizes. Vēl pēdējās ceturtdaļas vidū „Nets” bija priekšā ar deviņu punktu pārsvaru, ko Losandželosas klubs prata sadeldēt. Pēdējā minūtē gan uzvaru izdevās nodrošināt viesiem.

Bruklinas vienībā Spensers Dinvidijs sameta 23 punktus, kamēr mājiniekiem ar 29 punktiem atzīmējās Lebrons Džeimss.

Bruklinas vienībai šis bija trešais panākums pēc kārtas, savukārt „Lakers” pirmais zaudējums pēdējās piecās spēlēs.

Dalasas „Mavericks” komanda šosezon uzvarējusi 39 no 66 spēlēm, kas pašlaik dod septīto vietu NBA Rietumu konferencē. Savukārt „Nets” spēlētāji 64 spēlēs uzvaras garšu izbaudījuši 30 reizes, esot septītā Austrumu konferencē. Divas pozīcijas zemāk ir „Wizards”, kas 64 mačos uzvarējusi 24 reizes. No izslēgšanas spēļu zonas viņus šķir seši panākumi.

Trešdien „Mavericks” uzņems Denveras „Nuggets”, bet dienu vēlāk „Nets” viesosies pie Goldensteitas „Warriors”. Vašingtonas klubam nākamā spēle paredzēta piektdien Bostonā pret „Celtics”.