Sporta studija

Mārtiņš Dukāts noskrējis pasaulē slavenākos maratonus un iepazinis to norises vietas

Sporta studija

Latvijas izlases treneris Ābols izvērtē pirmās trīs spēles pasaules čempionātā

Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Nauris Miezis: Pasaules tūrē mērķis ir spēlēt superfinālā

Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Miezis: Mērķis Pasaules tūrē – superfināls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tokijas olimpiskajās spēlēs Latvijas izlase 2020. gadā kļuva par vēsturē pirmo olimpisko čempioni 3x3 basketbolā. Viens no Latvijas izlases spēlētājiem Nauris Miezis ir arī individuālā pasaules ranga līderis, un sarunā Latvijas Televīzijas ''Sporta studijā" viņš neslēpa, ka kopš Tokijas daudz kas ir mainījies, taču komandas mērķis ir palicis spēlēt Pasaules tūres superfinālā.

Latvijas vadošā 3x3 basketbola komanda ''Rīga'' Tokijas olimpiskās spēles uzvarēja četru spēlētāju sastāvā – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars. Uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 Pasaules tūres jaunās sezonas atklāšanu 14. un 15. maijā Japānā komanda dosies mainītā sastāvā.

Komandā Japānā būs trīs spēlētāji  – Nauris Miezis, Agnis Čavars un Artūrs Strēlnieks.

Komandai palīdzēt nespēs Krūmiņš, kurš guva traumu, spēlējot Latvijas Nacionālās basketbola līgas (NBL) mačā. Savukārt Lasmanis ir pieteicies 3x3 profesionālās līgas ''Big 3'' draftam, kas notiks 26. maijā. Sagaidāms, ka Lasmanis draftā tiks izvēlēts un līgā spēlēs visu vasaru.

''Sezona ir sākusies, esam noilgojušies un nocietušies, bet ir arī tā sāpīgā puse, ka mēs atkal braucam trijatā – Edgaram Krūmiņam ir trauma un Kārlis Lasmanis ir pieteicies ''Big 3''. Nepaspējām pievienot, piesaistīt kādu citu spēlētāju, jo, taisot vīzu uz Japānu, vajag vismaz pusotru mēnesi laika. Mēs tā kā nokavējām un nepaspējām – neko darīt, jāiekož lūpā un jābrauc trijatā,'' pastāstīja Miezis.

Komanda cerēja, ka FIBA panāks pretī un apstākļu dēļ ļaus uz Japānu nedoties, tomēr tas nenotika.

''Tā ir sezonas atklāšana, un viņi lika mums braukt uz turieni, lai arī kādā stāvoklī mēs būtu. Sāpīgi tas ir, bet ir jābrauc un ir jākrāj tie punkti. Mūsu mērķis ir spēlēt Pasaules tūres superfinālā – jācīnās, jādara, ko var, un būs grūti,'' atzina olimpiskais čempions. Visgrūtākais būšot tas, ka apstākļu dēļ jāspēlē trijatā un nebūs ceturtais spēlētājs, ar kuru nomainīties.

Šobrīd komanda ''Rīga'' atrodas 4. vietā 3x3 komandu pasaules rangā, savukārt Miezis ir pirmais 3x3 spēlētāju pasaules rangā. Labie rezultāti ir ļāvuši komandai iegūt trīs īpašos ielūgumus Pasaules tūres posmos dalībai bez kvalifikācijas spēlēm. Viens ielūgums tiks izmantots pirmajā posmā Japānā, savukārt atlikušie divi tiks izmantoti Prāgā, Čehijā un Monreālā, Kanādā. Tādējādi šajos Pasaules tūres posmos Latvijas komandas dalība ir garantēta.

Latvijas komanda lēmumus par sadarbību ar partneriem un reklāmām pieņem kopīgi – tāda pati situācija bija ar Lasmaņa lēmumu pieteikties Amerikas 3x3 profesionālajā līgā ''Big 3''.

''Tas piedāvājums nāca viņam personīgi, un tad viņš to piedāvājumu uzklausīja, izrādīja interesi – viņš to gribēja. Tad protams nāca pie mums un izstāstīja, ka viņš grib pamēģināt spēkus. Mēs viņu viennozīmīgi atbalstījām – tas jau ir nākamais solis, kaut kas jauns. Viennozīmīgi visi viņu atbalstījām, lai droši brauc un piedalās,'' pastāstīja Miezis.

Amerikas ''Big 3'' līga atšķiras 3x3 basketbola FIBA turnīros – ir citi noteikumi un punktu skaitīšanas sistēma. ''Big 3'' līgā eiropieši ir spēlējuši arī iepriekš, un viens no labākajiem piemēriem ir Dušans Buluts no Serbijas, kurš spēlēja ''Big 3'' un pierādīja, ka Pasaules tūres basketbola līmenis ir salīdzināms ar Amerikā spēlēto.

Lai arī Lasmanis dosies spēkus izmēģināt Amerikā, tas nenozīmē, ka no komandas ''Rīga'' viņš pazūd uz visiem laikiem.

''Es nesaku, ka Kārlis pazūd no mums pavisam, jo tā ‘’Big 3’’ sezona iet apmēram trīs mēnešus, varbūt mazliet vairāk. Varbūt tad, kad beigsies ‘’Big 3’’ sezona, mēs viņu piesaistām atpakaļ uz sezonas otro pusi, nu skatīsimies, kā būs,'' sacīja Miezis.

Šobrīd komanda ''Rīga'' ir vienīgā Latvijas 3x3 basketbola komanda, kas sacenšas Pasaules tūrē un citos augsta līmeņa turnīros. To, ka nav līdzvērtīgu komandu, parāda arī Latvijas ''Open'' turnīri, uz kuriem brauc un uzvar ārzemju komandas.

''Žēl, ka tā ir, bet nu tas atkal ir darbiņš Latvijas Basketbola savienībai (LBS)  – izveidot vēl kādu labu un spēcīgu komandu. Gribētos, lai ir tā, ka, ja mēs visi aiziesim kaut kur citur spēlēt, lai Latvijai ir kaut vēl viena komanda, kura startē Pasaules tūrēs,'' atzina basketbolists.

Sportists neslēpa, ka komanda ir gājusi cauri problēmām un šķēršļiem, taču vienotība un turēšanās kopā ļāva sasniegt mērķi. ''Turējāmies kopā un ticējām tam mērķim, gājām uz to mērķi. Ja tu strādā pēc sagatavotā plāna un tici tam, tad rezultāti neizpaliks. Mēs braucām uz olimpiādi, mēs braucām izcīnīt medaļu un izcīnījām zelta medaļas,'' teica Miezis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti