Rīta Panorāma

Intervija ar izglītības un zinātnes ministri (JV) Andu Čakšu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Olimpiskie čempioni 3x3 basketbolā dodas pārstāvēt Ķīnas komandas

Latvijas olimpiskie čempioni 3x3 basketbolā ar iedvesmu sāk ceļu uz jaunu pieredzi Ķīnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Četri Latvijas olimpiskie čempioni 3x3 basketbolā otrdien no Rīgas devās pārstāvēt Ķīnas komandas, kuras startēs starptautiskās sacensībās. Kvartets sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka pagaidām precīzi gaidāmās norises nav zināmas, jo sākotnēji ceļš ved uz neilgu treniņnometni Serbijā. 

Agnis Čavars pievienošanos Ķīnas projektam nosauca par soli uz priekšu attīstībā un vecākajiem spēlētājiem zināmu avantūru. Taču latvieši 3x3 basketbolā jau iepriekš pierādīja, cik daudz var sasniegt, piebilda Čavars.

Savukārt Nauris Miezis paskaidroja, ka pagaidām zināmais solis ir došanās uz nometni Serbijā, bet par turpmāko lietu kārtību kļūs zināms tikai uz vietas. Pēc dažas dienas ilgiem treniņiem Serbijā spēlētājus sadalīs pa komandām, un katrs varētu doties uz savu galamērķi. Sadzīviskā ziņā gan ir skaidrs, ka sportisti Ķīnā dzīvos viesnīcās.

Miezis ir ļoti priecīgs par gaidāmo pirmo pieredzi leģionāra maizē. Viņš paskaidroja, ka starptautisku komandu veidošanās 3x3 basketbolā bija vērojama jau iepriekš, bet tagad tas kļuvis pasaulē īpaši aktuāli. 

Edgars Krūmiņš atzina, ka pirms būtiski jaunas pieredzes ir mazliet satraucies. Viņš piekritis iespējai izmēģināt spēkus Ķīnā, kad uzzināja, ka ceļā ir gatavs doties arī Čavars, kam ģimene devusi zaļo gaismu centienos sasniegt jaunus mērķus.

Kārlim Lasmanim došanās uz Ķīnu nozīmē dalības profesionālā Amerikas līgā iepauzēšanu, bet viņš saskata iespēju jaunajā ceļā visiem attīstīties kā sportistiem. Komanda Latvijā neiznīks, par ko gādās jaunākas paaudzes spēlētāji, piebilda Lasmanis. 

Krūmiņš sagaida, ka Ķīnā gūtā pieredze visiem četriem kļūs par plusu olimpiskajā kvalifikācijā, jo treniņos būs spēcīgi augstākā līmeņa sparinga partneri, turpretim gatavošanās posmā mājās bija sarežģīti nodrošināt spēkos līdzvērtīgus sāncenšus.

Latvijā kvartetam paredzēts pulcēties uz nometni 22. maijā, un pēc gatavošanās posma komanda dosies uz Eiropas čempionātu, pastāstīja Čavars. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti