Latvijas NBA basketbolisti: Talantu nometne Rīgā ir unikāla iespēja jaunajiem spēlētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vēl divas dienas Rīgā turpināsies Eiropas basketbola talantu nometne. Tajā jauniešiem padomus sniedz Dalasas “Maveriks” galvenais treneris Riks Kārlails, kā arī Latvijas spēlētāji, kas uzskata, ka šī ir unikāla iespēja jaunajiem basketbolistiem.

Nometnē ar pieredzi un padomiem dalās visi četri Latvijas spēlētāji Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) – Kristaps Porziņģis, brāļi Dāvis un Dairis Bertāni un Rodions Kurucs. Tāpat nometnē piedalās Anete Jēkabsone-Žogota un Gunta Baško.

Rīga notiek basketbola talanta nometne
00:00 / 02:33
Lejuplādēt

Jēkabsone-Žogota skaidroja, ka šī ir unikāla iespēja jaunajiem basketbolistiem, kas kādu dienu vēlas līdzināties saviem elkiem. „Tas jauniešiem ir lielākais dzinulis, tiekties tādā līmenī kāds ir Kristaps [Porziņģis], brāļi Bertāni un Kurucs,” pauda Jēkabsone-Žogota.

Tikmēr treneris Artūrs Visockis-Rubenis norādīja, ka šī ir izcila iespēja arī treneriem mācīties no labākajiem. Viņš piebilda, ka šāds pasākums Latvijā varētu radīt papildu interesi un motivāciju basketbolā.

„Tā ir fantastiska pieredze visiem [nometnes dalībniekiem],” teica Porziņģis, kuram patīk dot padomus jaunajiem spēlētājiem.

Savukārt Dairis Bertāns neslēpa, ka viņam šāda iespēja nav bijusi un ka šeit jaunie censoņi var iemācīties ļoti daudz. „Šī ir iespēja tikt augstā līmenī ātrāk un vieglāk,” teica Bertāns.

Līdzīgās domās ir arī Daira brālis Dāvis, kurš arī uzskata, ka šāda nometne var būt lieliska iespēja karjeras attīstībā. „Viņiem ir iespējas būt skautu radarā jau no šāda vecuma,” norādīja Bertāns.

Savukārt Kurucs skaidroja, ka lielu lomu spēlē arī rakstura īpašības, kuras iemācījusi ģimene un pirmie treneri.

Nometnē kopumā piedalās 40 puiši un 24 meitenes vecumā līdz 17 gadiem no 26 Eiropas valstīm.

NBA kopā ar FIBA ir organizējusi jau 57 šādas nometnes, kas notikušas piecu kontinentu 28 valstīs. Pēc šīm nometnēm 60 basketbolisti ir tikuši draftēti NBA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti