Pārbaudes spēle basketbolā. Lietuva – Latvija

Baltijas čempionāta riteņbraukšanā grupas brauciens. Emīls Liepiņš

Latvijas basketbola izlase Šauļos saņem pērienu no lietuviešiem draudzības spēlē

Gatavojoties 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm Latvijas vīriešu basketbola izlases svētdien Šauļos aizvadīja draudzības spēli ar Lietuvas izlasi. Lietuvieši reabilitējās pēc Rīgā ciestā zaudējuma un savus skatītājus iepriecināja, gūstot pārliecinošu uzvaru ar 98:62.

Šoreiz Latvijas izlasi var pārstāvēt Dāvis Bertāns, kā arī Jāņos izlasei pievienojās Spānijas vicečempions Rolands Šmits, kurš gan spēlē pret Lietuvu laukumā nedevās. Dāvis savu lietderību parādīja uzreiz, precīzi raidot tālmetienu grozā, un izvirzīja Latvijas izlasi vadībā.

Dāvis Bertāns ar precīzu tālmetienu atklāj spēles rezultātu

Tiesa gan, uzreiz tika fiksēti arī pārkāpumi. Un turpinājumā Lietuva parādīja savu pārākumu. Precizitāte gan kliboja abām komandām, un pirmā ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 15:23.

Otrās trešdaļas sākumā lietuvieši turpināja kāpināt rezultāta starpību. 37:51 – ar šādu rezultātu spēlētāji devās pārtraukumā.

Pēc pirmā puslaika izlases kapteinis Dairis Bertāns norādīja, ka, salīdzinot ar pirmo spēli, izlases ir mainītās lomās – šo lietuvieši spēlē tā, kā Latvijas izlase pirmo spēli, bet latvieši tikpat “mīksti”, kā lietuvieši pirmajā draudzības mačā Rīgā.

Intervija ar Dairi Bertānu

Braucot uz spēli, puiši zinājuši, ka tiesāšana būs, kāda būs, tādēļ nolemts spēlēt agresīvi, lai zina, par ko tiesnesis nosvilpj. Dairis uzsvēra, ka jāiet agresīvāk virsū, jābūt neatlaidīgākiem un sportiski rupjākiem, neatdodot pretiniekiem brīvos metienus.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss pēc aizvadītām divām spēces ceturtdaļām LTV norādīja, ka par rezultātu šajā spēlē nevajag pārdzīvot. Laiks līdz spēlei pret Serbiju vēl ir, un labāk, lai izlases vājos punktus izmanto lietuvieši, nevis serbi.

Intervija ar Kasparu Ciprusu

Cipruss atklāja, ka Dāvis Bertāns ar komandu trenējas tikai divas dienas, Šmits jau pievienojies izlases treniņiem, lai gan spēlē pret Lietuvu nepiedalās. Savukārt Rodions Kurucs ir devies uz ASV, lai mēģinātu atgriezties Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), darot to caur Vasaras līgu, un LBS to respektē.

Šobrīd esot jākoncentrējas uz spēli pret Serbiju, kas ir spēcīgs pretinieks, un jāmēģina pirmo reizi vēsturē uzvarēt šo komandu. Cipruss arī teica, ka gaida laukuma sesto spēlētāju, proti, līdzjutējus.

Trešajā spēles ceturksnī rezultāta starpību sadeldēt neizdevās. 53:67 – Latvijas izlasei gana nepatīkams rezultāts pēc trešās ceturtdaļas. Un arī noslēdzošajā ceturksnī Latvijas izlasei neizdevās izveidot sekmīgus uzbrukumus. 62:98 – ar šādu rezultātu noslēdzās spēle.

Pēc spēles Dāvis Bertāns LTV atzina, ka jau uzreiz bijis skaidrs, ka spēle būs agresīva, diemžēl Latvijas izlase nav spējusi atbildēt ar to pašu agresivitāti. Spēlētājs arī norādīja, ka nevar meklēt attaisnojumu zaudējumam ar tādu punktu starpību.

Intervija ar Dāvi Bertānu

Abas komandas draudzības spēli aizvadīja jau 22. jūnijā Rīgā, kur ar 70:52 uzvaru svinēja Latvijas izlase.

Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā 30. jūnijā Latvijas izlase uzņems Serbiju, 3. jūlijā viesos spēlēs pret Slovākijas valstsvienību, savukārt lietuviešiem priekšā cīņas pret Bulgāriju un Čehiju. Gan Latvijas, gan Lietuvas izlase ir nodrošinājušas sev tiesības spēlēt kvalifikācijas turnīra otrajā posmā, kur A grupas trīs labākās komandas spēlēs ar B grupas komandām – Grieķiju, Turciju un Lielbritāniju. Paredzēts, ka pa divām spēlēm notiks augustā, novembrī un 2023. gada februārī.