Latvijas 3x3 basketbolisti cieš zaudējumu Eiropas U-17 kausa finālā

Latvijas 3x3 basketbolisti svētdien piedzīvoja zaudējumu Atēnās notikušā Eiropas U-17 kausa finālā, turnīru noslēdzot ar sudraba medaļām.

Latvijas izlase, kuras sastāvā spēlē Jānis Censonis, Edvards Egle, Kristians Artis Pastors un Toms Markuss Salnājs, finālmačā ar rezultātu 20:21 zaudēja Vācijai.

Latvijas 3x3 basketbolisti spēles gaitā ilgstoši bija iedzinējos, tomēr panāca izlīdzinājumu. Spēles pēdējā minūtē rezultāts bija neizšķirts 20:20, taču uzvaras metienu latviešiem neizdevās iemest. 21. punktu vāciešiem guva Fabiāns Gīsmans, kurš trieca bumbu grozā no augšas.

Latvijas komandā Censonis guva septiņus punktus, Egle sešus, Salnājs četrus un Pastors – trīs.

Latvieši turnīrā bija izsēti ar ceturto numuru, bet vāciešiem bija otrais numurs.

Pirms tam ceturtdaļfinālā Latvija ar rezultātu 19:17 pārspēja Lietuvu (8.) un ar 21:16 guva virsroku pār Izraēlu (17.). C apakšgrupā Latvija sestdien ar 21:13 uzvarēja Horvātiju (15.) un ar 11:21 piekāpās Francijai (6.), bet zaudējums otrajā mačā neliedza iekļūt ceturtdaļfinālā.

Sacensībās piedalījās 12 komandas, kuras pirmajā posmā bija sadalītas četrās grupās.

Latvijas komanda dalību Atēnās nodrošināja, augusta sākumā veiksmīgi cīnoties kvalifikācijas turnīrā Ungārijas pilsētā Solnokā.