Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ventspils" - "LU"

FIBA 3x3 basketbols. Pasaules tūres fināls

Dienas momentā - "Rīga" 3x3 basketbolisti pagarinājumā pārspēj "Jeddah"

Latvijas 3x3 basketbola komanda Pasaules tūres finālposmā sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Riga" ar Nauri Miezi, Kārli Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu sastāvā piektdien Saūda Arābijas pilsētā Džidā izcīnīja divas uzvaras Pasaules tūres finālposma mačos, uzvarot savā grupā un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ar trešo numuru izliktā "Riga" C apakšgrupas pirmajā spēlē ar rezultātu 22:21 pagarinājumā uzveica ar 11.numuru izlikto mājinieci "Jeddah", kurā tikai viens no četriem spēlētājiem ir Saūda Arābijas basketbolists.

Latvijas komanda pēdējā pusminūtē atspēlējās no 16:20 un mača pamatlaika desmitminūte noslēdzās ar neizšķirtu 20:20. Līdz ar to cīņa turpinājās papildlaikā, kurā uzvaru izcīna komanda, kas pirmā gūst divus punktus.

"Riga" vienību vadībā izvirzīja Lasmanis, taču pretinieki ātri atbildēja ar punktu. Nākamajā "Riga" uzbrukumā Miezis aizcīnījās līdz grozam un panāca 22:21, izraudams Latvijas vienībai uzvaru.

Miezis ar desmit punktiem bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās, sešus punktus guva Lasmanis, četrus Krūmiņš, bet divus - Čavars.

C apakšgrupas otrajā spēlē rīdzinieki ar 18:16 pieveica Slovēnijas vienību "Piran", kas izlikta ar sesto numuru.

Spēles sākums labāks padevās slovēņiem, kuri pārsvarā bija vadībā ar viena līdz divu punktu pārsvaru. Pēc spēlētām nedaudz vairāk nekā piecām minūtēm latvieši nonāca zaudētājos ar 5:8.

"Riga" nekrita trīspunktu metieni, bet pēc diviem realizētiem soda metieniem slovēņi panāca 10:6 savā labā. Divus punktus ar soda metieniem atspēlēja Lasmanis, bet divus trīspunktniekus pēc kārtas iemeta slovēņi, panākot 14:9.

Minūti un 41 sekundi pirms spēles beigām Lasmanis ar trīspunktu gājienu panāca 14:14, iemetot metienu no groza apakšas un divus soda metienus. Tūlīt arī 15:14 latviešu labā, bet slovēņi nepadevās, rezultātu izlīdzinot.

Tūlīt Krūmiņš realizēja tālmetienu, un "Riga" pretiniekiem atspēlēties vairs neļāva - 18:16, uzvarot grupā.

Lasmanis guva astoņus punktus, Krūmiņš un Miezis - pa četriem, un Čavars pievienoja vēl divus.

Tā kā ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, otra ceturtdaļfināliste grupā noskaidrosies "Jeddah" un "Piran" cīņā pusvienpadsmitos vakarā.

Finālturnīrā piedalīsies 12 labākās FIBA Pasaules tūres ranga komandas.

Covid-19 pandēmijas ietekmētajā sezonā Pasaules tūrē ir tikai piecas sacensības. No tām trīs augustā un septembrī notika Debrecenā, kur vienā no posmiem "Riga" svinēja uzvaru, bet pārējos divos apstājās pusfinālā un ceturtdaļfinālā. Pirms mēneša rīdzinieki triumfēja turnīrā Dohā.