Latvijai par tiesībām rīkot Eiropas čempionātu basketbolā būs jācīnās ar nopietnām konkurentēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Europe) paziņojusi valstis, kuras oficiāli pieteikušās rīkot 2025. gada Eiropas vīriešu čempionāta  finālturnīru (EuroBasket2025). Uz maksimālo programmu – grupas turnīrs un finālturnīrs – pieteikušās Latvija, kā arī Krievija, Ukraina un Ungārija, savukārt uz grupas turnīru pieteikušās Kipra un Somija, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Rīgā Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem noticis divas reizes – 1937. gadā un 2015. gadā, arī Somija bijusi rīkotājvalsts divas reizes, bet Ungārija tikai reizi – tālajā 1955. gadā. Tikmēr nedz Krievijai, nedz Ukrainai pēc PSRS sabrukuma nav bijušas piešķirtas tiesības organizēt ''EuroBasket''.

Paredzams, ka ''EuroBasket2025'' notiks četrās valstīs.

“Basketbola svētki līdzjutējiem un ekonomiski izdevīgs sarīkojums Rīgai un visai Latvijai –  pozitīvā pieredze, veiksmīgi sarīkojot ''EuroBasket2015'', divus Eiropas sieviešu čempionātus, kā arī desmit pasaules un Eiropas jauniešu čempionātus, Latvijas Basketbola savienību motivējusi iesaistīties cīņā par tiesībām 2025. gadā organizēt Eiropas vīriešu čempionāta finālturnīru. Tā būs vislabākā iespēja talantīgu spēlētāju paaudzei ar mūsu izcilā ”sestā spēlētāja” – līdzjutēju – atbalstu sasniegt Latvijas basketbola valstsvienības labāko rezultātu kopš neatkarības atjaunošanas. Paldies Nacionālajai sporta padomei, kā arī visām valsts un pašvaldības institūcijām, kas atbalstījušas mūsu iniciatīvu. No savas puses izdarīsim visu iespējamo, lai kvalitatīvi sagatavotos un pārliecinātu FIBAEurope vadību, ka Latvija būs piemērotākā vieta ''EuroBasket2025'' svētkiem,” paudis Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis.

Tagad LBS līdz 30. novembrim ir jāiesniedz nepieciešamās garantijas, bet ''FIBA Europe'' delegācijai kandidātvalstis ir jāapmeklē, lai izvērtētu apstākļus un rīkotāju plānus. Lēmumu par vietu, kur tiks organizēts čempionāts, ''FIBA Europe'' valde pieņems 2022. gada pavasarī, vēsta LBS.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti