«Ghetto games» vadītājs bažījas par «šakāļiem», kas gribēs uzurpēt 3x3 basketbolistu panākumus Tokijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

28. jūlijs bija liela diena arī sporta kustības ''Ghetto Games” vadītājam Raimondam Elbakjanam – viņš tomēr licis pamatu 3x3 basketbolam, radījis platformu. Taču, kā pats uzsver, 3x3 basketbols ir bijis daļa no viņa dzīves, bet zelta komandai tā ir bijusi visa dzīve – 24/7, jau trīs gadus. Tagad viņš bažījas, ka komandas gūtos panākumus kāds gribēs izmantot savtīgos nolūkos.

“Man ir milzīgs prieks par puišiem,” atklāja Elbakjans, neslēpjot, ka pat pēc uzvaras pusfinālā pret Beļģijas izlasi viņš nav spējis valdīt asaras. Puiši bija noticējuši savam sapnim un īstenojuši to. Savukārt Elbakjanam bijis prieks palīdzēt, radot platformu. No ''Ghetto'' uz olimpiādi – tas Raimondu saviļņo, jo nereti cilvēki, gūstot panākumus, aizmirstot, no kurienes viņi ir nākuši, bet zelta izlase pierādījusi, ka tā nav.

Taču jautāts, ko šī olimpiskā uzvara var dot 3x3 basketbolam, Elbakjans bija visai kritisks:

“Vispirms kaut kādi šakāļi uzradīsies un mēģinās kaut ko ieraut nāsīs no tā visa. Mēs turpināsim strādāt ar olimpisko komandu un treneriem un rast vislabākās iespējas, lai šo sporta veidu attīstītu.”

Sīkāk gan Elbakjans neprecizēja, ko konkrēti domājis ar "šakāļiem."

Viņaprāt, reģionos varētu parādīties pirmie 3x3 basketbola klubi, pirmās komandas, kas sāktu aktīvāk piedalīties turnīros, apzinoties, ka šāds sporta veids eksistē. Elbakjans atgādināja, ka ''Ghetto'' ir jauniešu projekts, kas balstīts uz jauniešu projektu, sociālo naudu, lai cīnītos ar sekām – lai jaunieši nenonāktu riska grupās.

Šobrīd Raimonds cer, ka puiši izmantos iespējas, ko dod uzvara olimpiskajās spēlēs, – lai viņi nenonāktu situācijā, kurā būtu spiesti pārdot olimpiskās medaļas, un arī, lai ''urīns nesit pa smadzenēm''.

Protams, ka pēc olimpiādes būs palielināta interese par Latvijas 3x3 basketbola izlasi. Elbakjans šobrīd strādājot, lai 24.–25. augustā Rīgā, Grīziņkalnā noorganizētu turnīru, kur klātienē varētu redzēt labākās 3x3 basketbola komandas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti