ASV basketbolisti neatstāj serbiem izredzes un izcīna Pasaules kausu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

ASV valstsvienība ar absolūti pārliecinošu uzvaru 129:92 finālā pār Serbijas basketbolistiem svētdien Madridē kļuva par Pasaules kausa ieguvējiem. Intriga cīņā par uzvaru izdzisa jau otrajā ceturtdaļā un amerikāņi bez sarežģījumiem atkārtoja pirms četriem gadiem gūto panākumu.

Piekto reizi pasaules čempionu zeltu ieguvušajiem uzvarētājiem ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Kairijs Ērvings, kuru atzina arī par Pasaules kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju (MVP), bet Džeimss Hārdens nodrošināja 23 punktus. Serbijai pa 18 punktiem iekrāja Nemanja Bjelica un Nikola Kaliničs.

Amerikāņi pirmajā puslaikā lielākoties paļāvās uz precizitāti trīspunktu metienos un caurgājieniem, kā arī apliecināja teicamu prasmi ar fizisku spēku iegūt pārsvaru cīņā pie groziem. Pirmajā puslaikā pārsnieguši 30 punktu pārsvaru, ASV basketbolisti turpinājumā laukumā atstāja mazāk emociju, un cīņas iznākums praktiski jau bija skaidrs.

Serbi veiksmīgi sāka cīņu un izvirzījās vadībā ar 15:7, taču amerikāņi atbildēja ar 15:0 izrāvienu un līdz pirmajam pārtraukumam ar neapturamiem uzbrukumiem nodrošināja 14 punktu pārsvaru (35:21). Atlētiska basketbola paraugdemonstrējumos ASV minūti pirms puslaika beigām jau bija priekšā ar 31 punktu (67:36), un Serbijas izlases ticība saviem spēkiem acīmredzami izdzisa. Tuvojoties spēles noslēgumam, abas komandas dažbrīd izklaidēja skatītājus ar atraktīvi izspēlētiem uzbrukumiem, bet cīņa par uzvaru jau bija beigusies.

Pasaules kausa izcīņas simboliskajā pieciniekā līdzās Ērvingam iekļāva arī serbu Milošu Teodosiču, Francijas basketbolistu Nikolā Batumu, mājinieku Pau Gasolu un amerikāni Kenetu Faridu.

Jau vēstīts, ka mājiniekus spāņus pieveikušie Francijas basketbolisti spēlē par 3.vietu uzvarēja Lietuvu un pirmoreiz tika pie pasaules čempionāta medaļām.

Serbijas valstsvienība neatkarīgas valsts vēsturē piedalījās otrajā pasaules čempionātā - debijas reizē tā 2010.gadā spēlē par 3.vietu zaudēja Lietuvai un palika bez godalgām.

ASV izlase iepriekš augstākā kaluma godalgas pasaules čempionātos ieguva 1954., 1986., 1994. un 2010.gadā. Dažāda ranga spēlēs ASV izlase ir guvusi 63 uzvaras pēc kārtas, kā arī oficiāli kvalificējās 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pieci pasaules čempionu tituli ir arī Dienvidslāvijai, kas pēdējoreiz triumfēja 2002.gadā.