Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvija ceļā pretim olimpiskajām ambīcijām. Studijas viesis LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks

TTT atgriešanās uz Eiropas skatuves

Sašķiebtais stūrakmens atgriezies vietā: «TTT Rīga» jubilejas sezonu cer saldināt ne tikai ar torti

Sieviešu basketbols šogad Latvijā lielākoties ir palicis vīriešu ēnā, kas valstsvienības panākumu kontekstā ir saprotams, lai arī iepriekšējos gados nereti bijis otrādi. Pērn būtiski sašķiebās sieviešu basketbola stūrakmens "TTT Rīga", bet nu zemākajam punktam, šķiet, ir tikts pāri – leģendārais klubs ar uzvaru Eiropas kausa spēlē atzīmēja 65 gadu jubileju. 

Līdzās pašmāju basketbolistēm "TTT Rīga" paļaujas arī uz viesspēlētāju ieguldījumu, un leģionāres to novērtē, sveicot klubu dzimšanas dienā. "TTT Rīga" vēsturisko panākumu kontā ir ne tikai 17 Eiropas kausu ieguvēju tituli un 19 reizes izcīnīts PSRS čempioņu tituls, bet varbūt arī kaut kas vairāk grūti vārdos izsakāms.

"Tā ir privilēģija būt šajā klubā un spēlēt. Ikreiz, izejot laukumā, mēs atdodam 110 procentus sevis, un tas dod rezultātu," pastāstīja TTT Rīga basketboliste Kaira Lamberte. "Mēs uzvaram un tā gribam turpināt."

Savukārt Margo Klavo līgumu ar "TTT Rīga" parakstīja, jo zināja, ka vienojas ar lielu klubu.

Kluba pašreizējās basketbolistes arī grib vēstures lapās ierakstīt savus vārdus, bet vēsturiskā komandas sastāva veikums ir diezgan neaizsniedzams mērķis,

atzina "TTT Rīga" kapteine Ieva Pulvere.

Komandai pašlaik nav sveša arī dzīves proza – nepilnas divas stundas pirms Eirokausa spēles zālē vēl notika volejbola treniņš meitenēm. Pusotru stundu pirms spēles sākuma zālē atgriezās grozi, un basketboliste Vanesa Jasa varēja laukumā pārliecināties, vai kājas savainojums neliegs šodien palīdzēt komandai.

Olimpiskais centrs Rīgā kā publiski pieejams objekts faktiski ikvienam ļauj nonākt pie pašām komandu ģērbtuvēm. Vīrs, kurš Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" savu vārdu nekādi nevēlējās atklāt, esot autogrāfu mednieks ar 55 gadu stāžu, un kungam ar savu interesi izdodas patīkami pārsteigt arī "TTT Rīga" pretinieces grieķietes. Viņa krājumā esot arī visu TTT zelta meiteņu autogrāfi.

Atēnu "Olympiakos" sastāvā Rīgā ieradās viena no pēdējās desmitgadēs labākajām Latvijas basketbolistēm Kristīne Vītola.

Viņas atbalstītājus viegli atšķirt pēc sarkanajiem krekliem, kādā tērpies arī Kristīnes tētis Dainis Vītols. 

"Tas viss sākās, kad viņa [Vītola] spēlēja [Turcijas klubā] "Galatasaray". Atbrauca uz šejieni, kad bija Eirolīga, spēlēja pret "TTT Rīga", un izdomājām, ka pamēģināsim atbalstīt. Pretiniekus... Savējos! Savējos pretiniekus," paskaidroja Dainis Vītols. "Toreiz bija daudz turku, kad mēs ienācām iekšā, bija baigās ovācijas. Šodien, cik nu mēs esam... Grieķu laikam Latvijā ir maz, kas atbalsta."

Pulvere šosezon atgriezās Rīgā pēc superklubā Stambulas "Galatasaray" pavadītas sezonas. Kluba darbs bijis augtākajā līmenī, kamēr zvaigžņotā sastāva spēlētāju atdeve – nekāda.

"Viņas ir slinkas, viņas negrib strādāt," par Turcijas komandā pieredzēto teica Pulvere. "Pat nesākšu sīkumos visu teikt, bet nebija vispār ne komandas sajūta, ne forša spēles ritma sajūta. Es zināju, kad atgriezīšos TTT, treneris Gulbis savāks tādas spēlētājas, kuras to labo sajūtu un komandas ķīmiju izveidos un būs prieks atkal spēlēt basketbolu."

"TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis uzsvēra klubā valdošo īpašo noskaņu. 

"Mēs varbūt nevaram nodrošināt finansiāli labākos apstākļus, [bet] mēs varam nodrošināt cilvēcību un lielu rūpību par katru spēlētāju. Es gribētu turpināt šo ceļu un tas, manuprāt, ir iesākts ļoti pareizi," uzsvēra treneris.

Sezonās sākumā "TTT Rīga" nespēja pārvarēt Eirolīgas kvalifikāciju un piedalās otrā līmeņa klubu turnīrā – Eiropas kausa izcīņā.

Pirmajās četrās spēlēs tika izcīnītas uzvaras, un mačs mājās pret "Olympiakos" svarīgāks pat bija pretiniecēm, tomēr kluba dzimšanas dienā TTT bija jāuzvar.

Spriedzes ziņā viss bija kā nākas. Pirmo puslaiku nelielā vadībā aizvadīja "TTT Rīga", trešajā ceturtdaļā, lielā mērā pateicoties Vītolas daudzveidīgajai spēlei, "Olympiakos" rezultātu izlīdzināja un pat izvirzījās vadībā. Lai arī cīņas izskaņā treneru emocijas gāja pāri malām, "TTT Rīga" saspēles vadītājas Kairas Lambertes vadībā saglabāja vēsu prātu un izcīnīja piekto uzvaru piecās spēlēs.

"TTT Rīga" kapteine Pulvere atzina, ka galotnē gāja diezgan karsti.

"Man jau likās, ka tur būs roku palaišana un vēl kas... Liela likme spēlei, abi treneri jauni un karstasinīgi. Savas emocijas bija šodien grūti savaldīt abiem diviem," paskaidroja Pulvere.

"TTT Rīga" sabiedrisko attiecību darbiniecei Lāsmai Iršai netrūka pienākumu arī spēles laikā.

"Man jāpaspēj ielikt gan mazliet pirms spēles dažas bildes, puslaikā ielikt rezultatīvāko spēlētāju bildes un līdz spēles beigām arī pārējās ielādēt. Tāpēc diezgan saspringti," pastāstīja Irša. "Gribās "story" no spēles video ielikt, tajā pašā laikā jāpaspēj noķert vajadzīgos kadrus."

Savukārt Vītolas tētis Dainis Vītola uzteica meitas prasmes izprovocēt pretinieces uz piezīmēm soda laukumā.

"Tas nāk ar laiku, ar pieredzi. Šodien mēs redzējām, kā viņa mūsu jauno [TTT basketbolisti Luīzi] Silu izprovocēja," teica Dainis Vītols. "Nekāda situācija, nekas nebija, tai pašā laikā dabūja piezīmi vienkārši tāpat."

Vītola uzteica Eirokausa izcīņu kā turnīru, kur piedalās arī ļoti laba līmeņa komandas un spēcīgas spēlētājas, it īpaši pēc grupu kārtas. Spēlē pret "TTT Rīga" Vītola saskatīja tiesnešu labvēlību mājiniecēm, bet uzsvēra, ka "Olympiakos" negrasījās piekāpties. 

"Mazlietiņ likās, ka tiesneši vairāk svilpa par labu TTT komandai. Nenoliegšu, tā mums tiešām likās, jo mūs apakšā [zem groza] slānīja, sita un svilpes nenāca," teica Vītola. "Mums bija kaut kas jādara līdz ar to. Ja tiesneši atļauj tik agresīvi spēlēt, mēs centāmies to likt pretī un, es domāju, ka tas lielā mērā izdevās."

Emocijas pēc spēles vēl nebija rimušas trenerim Gulbim. 

"Es par viņiem [pretiniekiem] vispār nedomāju, man ir pilnīgi vienalga. Lai viņi tur danco un dara, ko grib. Mums ir 2:0 pret viņiem un viņi var braukt mājās ar mierīgu sirdi," aizrāvies bija Gulbis. "Kas par raksturu komandai! Neskatoties uz to, ka daudzas spēlē ar savainojumiem, – mēs vēl vienu spēlētāju zaudējām spēlēs laikā. Būtībā palikām ar septiņām spēlētājām, no kurām trim ir 17 un 18 gadi. Vislielākais respekts jebkurai meitenei un visam personālam par šodienas uzvaru. Esmu ļoti lepns par viņiem!"

Trenera enerģija iedvesmo "TTT Rīga" basketbolisti Klavo. 

"Ja tev ir treneris, kurš sēž uz soliņa un neko nesaka, nekliedz uz tevi, kad tas ir nepieciešams, tas nav treneris," sacīja Klavo. "Esmu patiesi laimīga spēlēt pie viņa [Gulbja] un es domāju, ka viņš ir labs basketbola treneris."

"TTT Rīga" prezidente Gunta Baško sagaida, ka komanda nepiekāpsies sāncensēm arī sezonas turpinājumā. 

"Mums vajag sevi motivēt un atrast tādu draivu, lai cīnītos tā, lai tiktu vēl tālāk un tālāk," uzsvēra Baško." Pagaidām ceram, ka tā arī būs un mēs tiksim tālāk un turpināsim cīnīties."

Pulvere atklāja, ka "TTT Rīga" noteikti gribētu tikt līdz Eirokausa pusfinālam. "Es domāju, ka mums tas ir pa spēkam," uzsvēra komandas kapteine. 

"TTT Rīga" jau ir garantējusi dalību Eirokausa izslēgšanas spēlēs, bet grupu kārtu noslēgs trešdien mājās pret Turcijas klubu "Melikgazi Kayseri".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti