U-20 basketbolistēm savainojumi sarežģī ceļu uz Eiropas čempionātu – treneris Nerips lūko risinājumus

Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlases galvenais treneris Aigars Nerips sarunā ar Latvijas Radio ieskicēja sastāva komplektācijas nianses, kurās lielas korekcijas ieviesuši spēlētāju gūtie savainojumi.

Sagatavošanos pērn izcīnītās sudraba medaļas aizstāvēšanai Latvijas U-20 sieviešu izlase uzsākusi 20 spēlētāju sastāvā.

Aigars Nerips par Sieviešu U-20 izlases sastāva komplektāciju gaidāmajam Eiropas čempionātam
00:00 / 04:20

Nerips sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka sastāva atlasē būtisks faktors šogad ir spēlētāju savainojumi.

"Pirmais, ko skatāmies, ir vecums. Bet no iepriekšējā U-18 sastāva, kuram tagad vajadzētu spēlēt U-20, vairākas svarīgas kandidātes ir ārā. Žozefīne Sīpoliņa, Anastasija Černova, Kate Kondratjeva – viņām visām ir traumas. Viņas nevarēs palīdzēt šajā [Eiropas čempionātā]. Labākajā gadījumā viņas būs gatavas jaunajai sezonai," norādīja speciālists.

Savainojumu dēļ izteiktas problēmas radušās tieši sastāva garajā galā jeb spēka uzbrucēju un centra pozīcijās. Nerips neslēpj, ka šobrīd viņa rīcībā ir aptuveni piecas garā gala spēlētājas, pat ja apvienotas tiek U-18 un U-20 vecuma grupu spēlētājas.

"Ar U-18 izlases treneri [Rūdolfu Rozīti] jau ir atrunāts, ka dalīsimies. Skatīsimies, kā viņas racionālāk izmantot, lai nerastos pārslodze. Bet tas viss ir darīts," sacīja Nerips, piebilstot, ka ļoti svarīga ir abu vecuma grupu spēlētāju izaugsme.

Vēl viens aspekts, kas ietekmē sastāva izvēli, kā norāda speciālists, ir Eiropas čempionāta norises laiks.

Iepriekš starp sezonas noslēgumu un finālturnīru bijis pietiekami laika savainojumu sadziedēšanai, bet šogad Eiropas čempionāts faktiski uzskatāms par sezonas pagarinājumu.

"Lielākajai daļai meiteņu bijušas dažas brīvdienas pirms darba turpinājuma. Arī starp nosauktajām spēlētājām ir piecas vai sešas, kuru mikrotraumām mēs aktīvi sekosim līdzi," skaidroja treneris.

Tāpat savas korekcijas ievieš vēl citi ārējie apstākļi. Piemēram, Anna Liepiņa, kura ir starp kandidātēm, piedalīsies Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) rīkotajā "Basketball Without Borders" nometnē.

Latvijas basketbolistes pārbaudes spēles aizvadīs pret Vācijas, Izraēlas, Turcijas un Somijas valstsvienībām. Komentējot pārbaudes spēļu pretinieču izvēli, treneris izceļ konkrēto komandu agresivitāti. Viņaprāt, komandas ar tieši šādu spēles stilu ļaus Latvijas valstsvienībai optimālāk sagatavoties Eiropas čempionāta cīņām.

"Domāju, ka optimālas pretinieces. Protams, ar dažām niansēm, bet tieši veikto aizsardzības darbu dēļ šīs pretinieces mums ir parocīgas. Parocīgas tādā ziņā, ka šīs pretinieces palīdzēs mums būt labākā formā," sacīja Nerips.

Šā gada Eiropas čempionāts Lietuvas pilsētās Klaipēdā un Viļņā sāksies 6. jūlijā.

Latvijas komanda cīņas aizvadīs Klaipēdas apakšgrupā, kur tai pretim stāsies Lietuvas, Slovēnijas un Francijas vienaudzes.

Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase pērn izcīnīja vēsturisku Eiropas čempionāta sudraba medaļu.

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases kandidātes:

Enija Paula Vīksne (Nērdlingenas "Angels", Vācija). Aleksandra Stepanova, Tīna Grausa, Luīze Sila, Madara Ķilpe, Evelīna Otto (visas – "TTT Rīga"), Madara Liepniece (Makūka Koledža, NCAA), Līva Hermane, Franciska Treiliha, Dženifera Rieksta (visas – "Rīga Juniores"/LU), Līva Liniņa (Klaipēdas LCC, Lietuva), Katrīna Eva Millere, Valērija Baranovska, Anna Liepiņa (visas – "Daugavpils Universitāte"), Daniela Gintere, Elīna Briede, Amanda Baumgarte (visas – "TTT Juniores"), Raina Tomašicka (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Katrīna Ozola (Budapeštas EAC, Ungārija), Krista Lukašēviča ("Girona", Spānija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti