Rīta Panorāma

Intervija ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas vīriešu basketbola izlases galveno treneri Luku Banki

Basketbola izlases treneris Banki: Olimpiskajā kvalifikācijā spēlēs ļoti dažādas komandas

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Luka Banki sagaida nopietnu konkurenci Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas jūlijā risināsies Rīgā. Banki no precīzākām prognozēm otrdien sarunā Latvijas Televīzijā atturējās, jo pagaidām vēl ir pārāk daudz nezināmo. 

Pēc pirmdien notikušās izlozes Banki izanalizējis visu grupu, kur Latvijas izlase vispirms spēlēs pret Gruziju un Filipīnām, bet nākamo potenciālo konkurentu vidū ir Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Tikai labākā valstsvienība sešu komandu konkurencē nopelnīs olimpisko ceļazīmi uz Parīzi. 

Banki kvalifikācijas grupu uzskata par sarežģītu un daudzveidīgu ar ļoti dažādām komandām, turklāt tās visas centīsies parādīt labāko rezultātu. Treneris ar nepacietību jau gaida turnīru, kur būs redzami izcili basketbolisti. 

Latvijas izlasei būs jākoncentrējas uz katru spēli un vispirms mačam pret Gruziju, uzsvēra Banki. Viņš atzina, ka

šobrīd ir grūti prognozēt, kā viss izvērtīsies, jo pašlaik nevar paredzēt, kāda būs komandu gatavība jūlija sākumā pēc īsa kopīga gatavošanās posma.

Banki rēķinās, ka gatavošanās procesā būs daudz stresa, turklāt spēlētāji pievienosies pēc garas un smagas sezonas klubos. Vispirms trenerim būs svarīgi, lai ikviens būtu vesels un varētu doties laukumā. Banki sagaida, ka Latvijas izlasē arvien viens otram uzticēsies, lai veidotu saliedētu komandu, kas ar tik svarīgo fanu atbalstu spēs parādīt labāko sniegumu.

Turnīrā četras spēles sešās dienās būs smags fizisks pārbaudījums, kas prasīs arī daudz psiholoģiska spēka un netrūks izaicinājumu tehniskajam personālam, uzsvēra Banki. Treneris paļaujas, ka sistēma nostrādās, kā nākas, un komanda varēs parādīt labāko sniegumu. Banki regulāri uztur saziņu ar visiem potenciālajiem izlases spēlētājiem un seko, kā daudzi basketbolisti pēc klubu maiņas iedzīvojas jaunajās komandās. 

Gatavošanās plāni paredz izlasei treniņus jau februārī, kas ļaus likt pamatus arī dalībai olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Tiešāka gatavošanās olimpiskajai atlasei sāksies apmēram mēnesi pirms turnīra sākuma, bet sastāvs kļūs zināms pāris nedēļas pirms kvalifikācijas starta,

pastāstīja Banki. 

Treneris uzteica Latvijas Basketbola savienību, kas dara savu darbu, un sagaidāms, ka pirms kvalifikācijas turnīra izlasei būs divas pārbaudes spēles un viena no tām visdrīzāk notiks Rīgā. 

Pašlaik Latvijas basketbolā izdzīvo veiksmīgu posmu ar augstu entuziasmu gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem, kas sporta veida attīstībā devis papildu impulsu, sacīja Banki. Viņš uzsvēra, ka pret Latvijas izlasi ir pieaugusi arī cieņa basketbola pasaulē. 

KONTEKSTS:

Pretendējot uz pēdējām četrām olimpiskajām ceļazīmēm, kvalifikācijā piedalīsies 24 valstsvienības, kas sadalītas četros turnīros pa sešām izlasēm katrā. Uz Parīzi varēs doties tikai katra turnīra uzvarētāji.

Kvalifikācijas spēles notiks no 2. līdz 7. jūlijam, bet olimpiskās spēles Parīzē startēs 26. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti