Labrīt

Kredītprocentu likmju pieaugums apturējis jauno mājokļu tirgu Latvijā

Labrīt

Līdz ar cenu kāpumu veselības apdrošināšana degradējas – pērk, bet zemākas kvalitātes

Latvijas basketbola izlase tiekas treniņnometnē Liepājā pirms Pasaules kausa

Ceļš uz Indonēziju sākas Liepājā: Izlases basketbolisti rūda raksturu Pasaules kausam

Latvijas vīriešu basketbola izlase ar pirmajiem treniņiem Liepājā sākusi oficiālo treniņnometni, pošoties debijai Pasaules kausa finālturnīrā. Vērienīgais turnīrs jau augusta beigās sāksies trīs Āzijas valstīs Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. Latvijas valstsvienībā Liepājā trenējas 16 basketbolisti, bet ne visi dosies uz finālturnīra grupas spēlēm Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

ĪSUMĀ:

Nacionālās izlases treniņu plānu pirms Pasaules kausa var iedalīt trīs posmos – pirmais no tiem Liepājā turpināsies līdz 2. augustam, kad ieplānota pirmā pārbaudes spēle pret Zviedrijas valstsvienību. Pēc tam izlase atgriezīsies Rīgā, turpinot treniņus un aizvadot vēl trīs pārbaudes spēles. 17. augustā jau ieplānota došanās uz Āziju – Latvijas izlase vispirms mēros ceļu uz Taivānu, kur sāks aklimatizāciju Āzijas klimatā un laika joslā. Taivānā latvieši aizvadīs pēdējo treniņnometnes posmu, nospēlējot vēl divus pārbaudes mačus pirms finālturnīra. 

Latvijas izlases basketbolisti Liepājā gatavojas Pasaules kausa finālturnīram
00:00 / 09:29
Lejuplādēt

Izlases galvenais treneris Luka Banki uzsvēra, ka viņš un visa komanda ir motivēti sevi pierādīt uz pasaules basketbola skatuves, domājot arī par iekļūšanu olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kas norisināsies nākamvasar.

Izlozē aprīļa beigās tapa skaidrs, ka Pasaules kausa finālturnīru Latvijas izlase sāks Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, cīnoties spēcīgā grupā pret Libānu, Franciju un Kanādu.

"Mūsu grupa ir ļoti spēcīga, un tā ir visgrūtākā visā Pasaules kausā. Mēs gribam dot iemeslu visiem uzskatīt, ka tā tiešām ir," sacīja treneris Banki. "Ne tikai tāpēc, ka ir divi medaļu pretendenti Kanāda un Francija, bet tāpēc, ka šeit ir četras komandas, kas no pirmās dienas var cīnīties ar jebkuru. Mūsu darbs ir piedāvāt labāko iespējamo basketbolu un piedāvāt labāko iespējamo Latvijas izlases versiju. Pēc tam katras spēles beigās redzēsim, vai spējām būt labāki nekā mūsu pretinieki."

Džakartā spēļu zāle pie viesnīcas, visām komandām vienādi apstākļi

Latvijas Basketbola savienības (LBS) pārstāvji uzreiz pēc izlozes devās uz Indonēziju, lai kopā ar pārējo komandu pārstāvjiem uz vietas iepazītos ar dažādām turnīra niansēm un apstākļiem jaunuzbūvētajā Džakartas arēnā. Rīkotāji piedomājuši pie ēdināšanas un arī ūdensapgādes, jo Džakartā tāpat kā citur Dienvidaustrumāzijas reģionā ir problēmas ar dzeramā ūdens kvalitāti. Indonēzijas galvaspilsēta arī ir bēdīgi slavena ar lieliem sastrēgumiem, bet basketbolistiem ar to nebūs jāsaskaras, pastāstīja Latvijas izlases koordinators Emīls Toms.

"Tādā ziņā viņi Džakartā ir ļoti veiksmīgi padomājuši – viesnīca no zāles, ar kājām ejot, ir aptuveni 500 metri, braucot ar autobusu, ir apmēram pusotrs kilometrs. Mēs neparedzam kādas problēmas loģistikas jautājumos," sacīja Toms. "Ja arī gadīsies kā Eiropas čempionātā, ka kāds aizmirst autobusu pasūtīt, tad mēs kājām piecās minūtēs mierīgi varēsim aiziet līdz zālei. Visi dzīvos vienā viesnīcā – ir viena viesnīca, kurā dzīvos astoņas komandas. Nebūs vieniem labāk vai sliktāk."

Uz Indonēziju dosies tikai 12 Latvijas basketbolisti, proti, treneriem turpmākajās nedēļās jāatlasa labākais iespējamais sastāvs un četri spēlētāji jāatstāj mājās. 

Banki norādīja, ka viņam sastāva izvēles problēma ir patīkama un paveiktais darbs turpmākajās nedēļās ļaus pieņemt lēmumus. Kopā ar izlasi jau no pirmās nometnes dienas ir visi labākie šobrīd pieejamie spēlētāji, tomēr sastāvā ir robi. Iepriekš kļuva zināms, izlasei traumu dēļ nevar palīdzēt Jānis Strēlnieks un Rihards Lomažs, kuri turpina rehabilitāciju pēc ļoti smagām traumām.

"Ļoti ceru, ka sagatavošanās posmā visi būs veseli un nostādīs mani pozīcijā pieņemt lēmumus. Gribu, lai man ir grūti izvēlēties 12 labākos spēlētājus turnīram," teica Banki. "Diemžēl mums jau pietrūkst divu svarīgu spēlētāju pirms nometnes sākuma. Visi šie puiši ir pelnījuši būt daļa no komandas, bet mans uzdevums ir izvēlēties labākos no labākajiem un savākt labāko iespējamo komandu, sākot nākamo posmu. Lieliski pastrādājām kvalifikācijas turnīram, bet tagad esam turnīra stadijā, kur katra spēle būs kā izslēgšanas mačs."

Treniņnometnē basketbolisti motivēti un noskaņoti smagam darbam

Basketbolisti starpsezonā nav daudz atpūtušies, tā vietā strādājot gan individuālos, gan kopējos treniņos. LBS bija nodrošinājusi iespēju spēlētājiem trenēties kopā, aizvadot atvērtos treniņus. Banki pirmajās treniņnometnes dienās izvērtēs, kādā kondīcijā spēlētāji ieradušies nometnē, kas ļaus treneriem un medicīniskajam personālam lemt par turpmāku slodžu sadalījumu.

"Visi spēlētāji nometnē ierodas atšķirīgā kondīcijā. Pateicoties Basketbola savienības centieniem un tehnoloģiju iespējām, to jau esam monitorējuši, lai visus sagatavotu pēc iespējas labāk uz nometnes sākumu," paskaidroja Banki. "Neskatoties uz to, katram spēlētājam forma atšķiras, vajadzības ir dažādas. Viss personāls pie tā strādās, īpaši šīs pirmās 3–4 dienas, lai monitorētu situāciju, pirms saplānosim slodzes nākamajām nedēļām pirms ceļošanas uz Taivānu. Mums ir četras nedēļas laiks sagatavoties. Ņemot vērā mūsu stilu un to, ko esam parādījuši iepriekš, ticu, ka tas ir pietiekami, lai sagatavotu puišus fiziski, izvairītos no traumām. Uzlabosim kopējo formu, basketbola kondīciju un spēļu formu."

Izlases kapteinis Dairis Bertāns sarunā ar žurnālistiem pauda, ka

Latvijas izlase arī kvalifikācijas turnīrā pierādīja, ka komanda spēj aizvietot spēlētājus, kas nevar kādu iemeslu dēļ piedalīties.

"Visi džeki strādāja individuāli, visi gatavojās. Zinu, ka neviens gandrīz neatpūtās un nebrauca atvaļinājumos. Visu vasaru gaidījām šo izlases sākumposmu, beidzot sākam pa īstam, un man šķiet, ka tas ir tāds saldais ēdiens," sacīja Dairis Bertāns. "Ir klāt moments, kad sāksim izbaudīt grūtos treniņus, bet visi zinām, kāds ir mērķis. Tieši tā uz to skatos, ka beidzot mēs sākam. Ir izkrituši divi ļoti svarīgi spēlētāji, bet iepriekšējos logos esam pierādījuši, ka jebkurš, kurš kādu aizstāj, tas nāk, spēlē labi un palīdz komandai. Mūs nesatrauc, kas nāks pretī. Jebkurš no mums, kurš spēlēs, būs gatavs cīnīties."

Kristapu Porziņģi arī izlases gaitās pavēros Bostonas "Celtics" pārstāvji

Kopā ar komandu šovasar ir Kristaps Porziņģis, kurš sarunā ar žurnālistiem pauda, ka starpsezonā darbojies līdzīgi kā pērnvasar, un aizvadītā sezona Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) bija labākā Porziņģa karjerā. Jūnija beigās Porziņģis tika aizmainīts uz leģendāro klubu Bostonas "Celtics", ar ko jūlija sākumā pagarināja līgumu vēl uz divām sezonām. Basketbolists paspēja paviesoties arī savā jaunajā mājvietā un sarunā ar "Celtics" pārstāvjiem uzreiz uzsvēris vēlmi doties palīgā nacionālajai izlasei.

Izlases treniņometnes laikā Latvijā ieradīsies arī Bostonas "Celtics" organizācijas pārstāvji.

"Protams, es jau no pirmās dienas, kad tur parādījos, sāku visiem teikt, cik ļoti svarīgi man būs spēlēt izlasē, lai viņi noskaņojas, ka es ļoti ceru uz tādu scenāriju," uzsvēra Porziņģis. "Protams, man ir svarīgi, ko domā klubs, bet arī viņi saprata, cik man ir svarīgi spēlēt izlasē. Pie tā bija jānonāk vienā vai otrā veidā. Viss ir sakārtots, un varu spēlēt. Viņi atnāks uz treniņiem, cerams iekritīs kāda spēle tajos datumos. Viņi grib redzēt, kā mēs te strādājam. Tāpat pagājušogad Vess Anselds [bijušais Vašingtonas "Wizards" treneris] atbrauca un te pavadīja laiku. Arī šogad viņi grib iepazīties ar mūsu treneri un redzēt, no kurienes es nāku."

Porziņģa un arī Dāvja Bertāna gadījumā allaž aktuāls jautājums ir par spēlētāju apdrošināšanu, ņemot vērā viņu NBA līgumu augsto vērtību. LBS prezidents Raimonds Vējonis žurnālistiem pastāstīja, ka šīs lietas ir sakārtotas. Pērn savas apdrošināšanas jautājumu kārtošanā iesaistījās pats Porziņģis, bet kā viss sakārtots šogad, Vējonis stāstīt nevēlējās.

Dāvis Bertāns pēc samocītas NBA sezonas vasarā pievērsis uzmanību treniņiem un izlasē ierodas vesels.

"Patīkams satraukums, tas ir tāds veselīgs satraukums, jo zinām, kas mums ir priekšā, uz ko esam gājuši jau pēdējos ļoti daudzus gadus. Tas ir tas patīkamais, kas krājas," sacīja Dāvis Bertāns. "Pirms atlidoju uz Latviju, pāris reizes nedēļā iegāju svaru zālē, nedaudz uzmetu metienus. Kad atgriezos Latvijā, pirmo nedēļu skrēju pa mežu un pastrādāju mājas režīmā. Tad jau zālē darbojāmies. Kopš tā brīža, no maija vidus, vairāk vai mazāk visu laiku ir bijis treniņu režīms."

Pasaules kausa finālturnīram gatavojas arī Latvijas līdzjutēji, plānojot ceļojumus uz Indonēziju.

LBS kopā ar vairākiem tūrisma uzņēmumiem līdzjutējiem nodrošina gatavu piedāvājumu ar spēļu biļetēm un arī ekskursijām. Tāpat daļa līdzjutēju ceļojumus plāno individuāli, pašiem iegādājoties spēļu biļetes, aviobiļetes un kārtojot pārējos jautājumus. Lielais attālums un lidojumu dārdzība nenoliedzami ietekmē līdzjutēju interesi, tāpēc vēl ir grūti prognozēt, cik Latvijas atbalstītāju beigu beigās aizbrauks uz finālturnīru, lai klātienē fanotu par Latvijas vīriešu basketbola izlasi tās debijā Pasaules kausā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti