Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Sporta ziņas

Rīgas jūras līča jahtu regate

3x3 basketbolisti no Eiropas spēlēm atgriežas ar zelta medaļām

Jauni panākumi paver plašākas iespējas: Latvijas 3x3 basketbols drošāk var raudzīties nākotnē

Latvijas 3x3 basketbola izlase zeltu Eiropas spēlēs izcīnīja ar pilnīgi jaunu sastāvu – komandā nebija neviena olimpiskā čempiona. Dot iespēju jauniem spēlētājiem sevi parādīt Eiropas līmenī vēlējās izlases treneris Raimonds Feldmanis, un viņš sagaida, ka iekšējā konkurence izlasē noteikti pieaugs.

Par Eiropas spēļu zelta medaļniekiem kļuva Kārlis Apsītis, Kristaps Gludītis, Zigmārs Raimo un Francis Lācis. Latvijas 3x3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis sarunā ar Latvijas Televīziju uzsvēra, ka plašāka spēlētāju rotācija ļaus komandai justies stabilāk ilgtermiņā.

"Vieta progresēt viņiem [Eiropas spēļu medaļniekiem] ir. Nevar salīdzināt ar mūsu lielo četrinieku, kam ir liela pieredze," paskaidroja Feldmanis. "Pieredzi nevar veikalā nopirkt – pieredzi vajag sakrāt. Tie, kas bija uz Eiropas spēlēm, izmantoja šo pieredzi, un ceru, ka viņi krās pieredzi tālāk."

Lācim Eiropas spēles kļuva par otro turnīru 3x3 basketbolā pēc debijas Pasaules kausā, kur latvieši izcīnīja bronzas godalgas.

Lācis ir izšķīries karjeru turpmāk pakārtot 3x3 basketbolam,

lai gan iepriekšējo sezonu viņš aizvadīja profesionāli klasiskajā basketbolā Nīderlandes un Beļģijas apvienotajā līgā.

"Turpmāko laiku es esmu pilnīgi iekšā 3x3 basketbolā. Tas, protams, nenozīmē, ka sezonas laikā es nespēlēšu varbūt 5x5, bet prioritāte man noteikti būs 3x3," uzsvēra Lācis. "Aprunājos arī ar citiem un sapratu, ka šis varbūt ir tas veids, kādā jāiet, kādu es iepriekš nemaz nebiju apsvēris. Kad to pieņem galvā, tad jau viss tālāk ir diezgan vienkārši."

Septembrī Latvijas izlasei 3x3 basketbolā jāspēlē Eiropas kausa finālturnīrā. Sagatavošanās sāksies jau 10. augustā, un pretendentos uz vietu komandas četriniekā treneri vēlas redzēt vismaz deviņus basketbolistus, tai skaitā Latvijas olimpiskos čempionus.

Parīzes olimpiskajās spēlēs 3x3 basketbolā startēs tikai pa astoņām valstsvienībām vīriešu un sieviešu konkurencē.

Pa trim komandām, kas tiks uz Parīzi, kvalifikācijā noteiks pēc valstu vietas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 rangā, kur līdz 1. novembrim summēs katras valsts 25 labāko spēlētāju individuālos reitinga punktus FIBA apstiprinātos turnīros. Vēl pa piecām olimpiskajām komandām vīriešiem un sievietēm noskaidros 2024. gadā trijos kvalifikācijas turnīros.

Jūnija pēdējā nedēļā Latvija valstu rangā 3x3 basketbolā vīriešu konkurencē ieņem 7. vietu. 

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti