Sporta ziņas

Latvijas čempionāts karatē. Kirils Membo

Sporta ziņas

Baltijas Hokeja līgas spēle HK "Prizma" - HK "Kurbads"

Latvija basketbola izlase uzzina savus pretiniekus OS kvalifikācijas turnīrā

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Cipruss: Šīs komandas ir ņemamas

Latvija pirmdien oficiāli tika apstiprināta kā viena no rīkotājvalstīm olimpiskajam kvalifikācijas turnīram basketbolā. Šos turnīrus jūlija sākumā uzņems arī Grieķija, Spānija un Puertoriko. Vēlāk vakarā arī tapa zināms, kuras komandas pievienosies Latvijai kvalifikācijas turnīrā Rīgā, lai sadalītu vienu no kopumā četrām pieejamajām ceļazīmēm.

Latvijas izlase Olimpiskā kvalifikācijas turnīra apakšgrupā sacentīsies pret Gruziju un Filipīnām, savukārt Rīgas turnīra otrajā grupā spēlēs Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. "Man šķita, ka tur bija vairākas interesantas komandas, piemēram, Bahamas izceltu no sestā groza, kas ir viltīga, interesanta un neprognozējama komanda ar vairākiem NBA spēlētājiem.

Tur varēja visādi pārsteigumi izlēkt ne tikai stipro izlašu veidolā, bet arī šādu tumšo zirdziņu formā un, manuprāt, mums viss tiešām sanāca tā, ka ir adekvātas, uzvaramas komandas.

Neviens supersmagsvars, dažas pat ir ļoti zināmas – ar Brazīliju nupat spēlēts Pasaules kausā, vēl ir mūsu vecie draugi Melnkalne. Nulle pamata par kaut ko sūdzēties, sportiski ļoti laba izloze," uzreiz pēc izlozes savu vērtējumu izsaka basketbola eksperts Reinis Lācis.

"Ja skatāmies objektīvi, šī grupa ir salīdzinoši viduvēja – par vieglu nesaukšu, bet par sarežģītu arī nesaukšu. Te jāsaprot, ka vāju komandu nav un mums būs jāmobilizējas uz katru spēli, un būs jārāda sava labākā spēle. Šīs komandas ir ņemamas, tās esam vinnējuši jau iepriekš, viss ir mūsu rokās – mājas zāle, savi fani, sava pārtika, pilnīgi viss," izlozi no sportiskās perspektīvas vērtē  Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. Iepriekš olimpiskā kvalifikācijas turnīra kontekstā gana plaši apspriestas piedāvātās aplēses par 10 tūkstošiem ārzemju fanu, kas ieradīsies uz šo turnīru. Šobrīd gan tikai varam minēt, cik skatītāju no ārzemēm atbrauks atbalstīt komandas Rīgas grupā. "Šeit svarīgākais ir koncentrēties uz olimpiādi, jo, ja tiekam tur, viss pārējais būs otršķirīgs. Skaidrs, ka strādāsim ar partneriem, lai atvestu vairāk fanu, bet neaizmirsīsim, kādu pievienoto vērtību dos iekļūšana olimpiskajās spēlēs.

Šogad pierādījās, ka lielāku vēstnešu par sportu Latvijas ieročos nav, tāpēc iesim uz mūsu galveno mērķi," uzsver LBS ģenerālsekretārs.

Lai arī uz papīra Latvijai izdevies izvairīties no potenciāli spēcīgākajiem pretiniekiem ar skaļākajiem uzvārdiem, abi uzrunātie norāda, ka nevajadzētu sapriecāties un svinēt pāragri, jo arī ielozētās komandas ir meistarīgas un turnīram gatavosies nopietni. "Šajā līmenī katrai komandai ir kaut kas, uz ko cerēt. Gruzijai ir vairāki labi spēlētāji, bet tā nu ir salicies, ka viņiem ir līdzīgi augumi un vienādas pozīcijas. Man arī nav pārliecības, ka treneris no viņiem spējis izspiest visu iespējamo. Filipīnas, tur redzēsim, kā būs ar pašiem skaļākajiem vārdiem, ko viņi varētu vest, bet saprotams – lai ko viņi naturalizētu vai paliktu pie Džordana Klārksona, vietējo spēlētāju līmenis viņiem ir krietni zemāks nekā mums. No apakšgrupas ir jātiek ārā, un tas ir pilnīgi normāli mūs uzskatīt par favorītiem ar mājas sienām un visu pārējo," domā Lācis.

"Pārgalvībai šeit nebūtu vietas, un skaidrs, ka jārespektē jebkurš pretinieks. Mēs varbūt būsim favorīti. Pasaules kausā pret visiem, varbūt izņemot Libānu, gājām kā otrais numurs, te iesim kā pirmais. Nevajag būt pašpārliecinātiem, ir vienkārši jādara savs darbs un jārāda sava labākā spēle," nosvērtību saglabā Cipruss.

Latvijas valstsvienībai un treneru korpusam jau ir sagatavots aptuvenais darba plāns, kā tiks strādāts un kā notiks gatavošanās turnīram. "Komanda sāks darboties jūnija vidū, sākot oficiālos komandas treniņus. Pirms tam noteikti būs pieejami atvērtie treniņi (open gym), tāpēc varēs trenēties no brīža, kad tas būs nepieciešams. Skaidrs, ka centīsimies, lai spēlētāji būtu pēc iespējas labākā formā, bet skaidrs, ka tik kvalitatīvs sagatavošanās process kā pirms Pasaules kausa nesanāks. Daudzi spēlētāji pietiekami ilgi spēlēs savos klubos, un šis faktors jāņem vērā. Arī pretiniekiem ir tas pats, domāju, Brazīlijas līderiem būs garas sezonas, arī Gruzijas līderim [Tornikem] Šengelijam ievilksies diezgan ilgi, tāpēc esam diezgan līdzīgā situācijā ar citām valstīm," aptuveno izlases plānu ieskicē Cipruss, viņam atklājot, ka pirms kvalifikācijas plānotas arī pārbaudes spēles. "Noteikti pārbaudes spēles būs, šobrīd ieplānotas divas spēles, bet vēl nevaru pateikt, kas un kā. Noteikti komunicēsim ar treneri. Ja viņš uzskatīs, ka kaut kas jāmaina, tad noteikti pielāgosimies. Galvenais šobrīd ir koncentrēties un izdarīt savu darbu."

Lielais jautājums par to, kādā kondīcijā ieradīsies katrs spēlētājs un kā būs ar veselību pēc sezonas – tas gan attiecas ne tikai uz Latviju, bet arī visām pārējām komandām. "Dažādas nejaušības noteiks, kāda ir situācija atslēgas spēlētājiem.

Perfekto scenāriju tā īsti pat nevar ieplānot – kādam ir ļoti parocīgi, ka sezona pirms trim nedēļām beidzas un spēlētājs tur tonusu.

Kādam seko loģisks psiholoģiskais un arī fiziskais kritums, – tas nav viegli spēlēt 10 mēnešus. Cilvēki, kas ir lietpratēji fizioloģijā, norāda, ka to nevar izdarīt un kritumi neizbēgami nāk," saka Lācis, norādot uz psiholoģisko un mentālo nogurumu pēc garas sezonas.

Olimpiskie kvalifikācijas turnīri basketbolā četrās valstīs notiks no 2. līdz 7. jūlijam. Tikai katra kvalifikācijas turnīra uzvarētāji nopelnīs ceļazīmes uz Parīzi, lai 26. jūlija vakarā varētu piedalīties olimpisko spēļu atklāšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti