Sporta ziņas

Krastu mačs 2023

Sporta ziņas

Siguldā un Ikšķilē norisinās pirmais Eiropas jaunatnes čempionāts kroketā

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Latvijas basketbola izlases gatavošanos aptumšo dažādas dīvainības

Basketbola izlase pārbaudes spēlēs gūst uzvaras, gatavošanos Pasaules kausam aptumšo dažādas dīvainības

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības gatavošanās Pasaules kausa izcīņai ir bijusi dažādu negaidītu sarežģījumu ieskauta. Ja pārbaudes spēlēs komanda krājusi tikai uzvaras, tad Latvijas Basketbola savienības (LBS) darbībās ārpus laukuma dīvainību nav trūcis, raisot arī aizdomas, vai izlases iekšienē viss ritējis gludi.

ĪSUMĀ:

Lielāko ažiotāžu izraisīja sāga par Kristapa Porziņģa veselības stāvokli. Ārvalstu medijos 10. augustā parādījās ziņa, ka Porziņģis savainojuma dēļ varētu Pasaules kausā nespēlēt. Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sabiedrību mierināja, nesteidzot atzīt, ka Porziņģis varētu palikt ārpus Pasaules kausa sastāva.

"Man šobrīd nav informācijas, ka Kristaps Porziņģis nespēlēs Pasaules kausā," 10. augustā teica Cipruss. "Es uzticos mūsu trenerim, treneru korpusam. Mūsu treneris uzticas mūsu mediķiem."

Piecas dienas vēlāk sekoja Porziņģa paziņojums par lēmumu nespēlēt Pasaules kausa finālturnīrā pēdas savainojuma dēļ. Cipruss uz to reaģēja, sakot, ka Porziņģis jau kopš sagatavošanās cikla sākuma nav bijis vesels un pieļāva, ka spēlētājs nav gatavs parādīt pat 50% sava labākā snieguma.

Daļa sabiedrības sociālajos medijos pauda neapmierinātību, ka patiesā situācija ap Porziņģi tikusi no sabiedrības slēpta, lai neciestu biļešu pārdošanas rezultāti uz Latvijas izlases pārbaudes spēlēm.

LBS to noliedza, apsolot atgriezt naudu par biļetēm uz spēli pret Somiju tiem, kuri tās pirkuši, lai redzētu spēlējam tieši Porziņģi, nevis Latvijas izlasi kopumā. Pēc LBS sacītā, tika atgrieztas 74 biļetes. Cipruss atvainojās par nepilnībām komunikācijā.

Kad un kādos apstākļos Porziņģis guvis savainojumu, joprojām ir miglā tīts. To nav paskaidrojis ne pats spēlētājs, ne LBS, radot augsni dažādām spekulācijām.

Komunikācija ar sabiedrību kopumā bijis LBS klupšanas akmens. "Latvijas Avīzes" žurnālists Ilmārs Stūriška to akcentēja 10. augustā – dienā, kad pirmoreiz publiski izskanēja ziņa par Porziņģa iespējamo nespēlēšanu Pasaules kausā. Stūriška vērsa uzmanību uz žurnālistu darba apstākļiem, atspoguļojot izlases gatavošanās gaitas.

Savukārt Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistam Matīsam Timofejevam LBS piemēroja soda sankcijas par netīkama jautājuma uzdošanu izlases galvenajam trenerim Lukam Banki. Jautājums nometnē Liepājā, kāpēc nedrīkst intervēt spēlētājus, noveda pie tā, ka vēlāk izlases treniņā Rīgā Timofejevs tika atstāts aiz durvīm. Pēcāk LTV no LBS speciālistes Anetes Eglītes saņēma uzaicinājumu atspoguļot Latvijas izlases pavadīšanu lidostā, piekodinot, ka to nevar darīt Matīss Timofejevs.

"Vienošanās par attiecīgā darba izpildi netika ievērota, tāpēc ar konkrēto mediju vairs neveidojās veiksmīga savstarpēja sadarbība, kura tika pārrunāta un paskaidrota," pauda Eglīte. "Uzticamies LTV, taču šobrīd vēlamies sadarboties ar citiem šīs televīzijas pārstāvjiem."

Iespējams, ka lielais noslēpumainības plīvurs un saspīlēta gaisotne ir saistīta ar dažādām nebūšanām komandas iekšienē.

Starp tām minamas vairāku izlases kandidātu atkāpes no sportiskā režīma, kas novērotas gan Liepājā, gan Rīgā. Uz LTV jautājumu, vai izlases spēlētājiem ir piemēroti kādi disciplinārsodi par sportiskā režīma pārkāpumiem, LBS tiešu atbildi nesniedza.

"Valstsvienību pārstāv profesionāli spēlētāji, kuri katrs individuāli atbild par savu dienas piepildījumu ārpus oficiālajiem treniņiem," pauda LBS komunikācijas speciāliste Eglīte. 

LTV ir zināms, ka vēl viens nepatīkams pārsteigums sagatavošanās cikla sākumā bijis vairāku spēlētāju neoptimālais svars.

Turklāt dažam tas pieaudzis pat nometnes laikā, un viens šāds grēkāzis piefiksēts, vēlu vakarā iestiprinoties ar ātrās ēdināšanas restorāna pārtiku. Eglīte gan uzsvēra, ka spēlētāju prasmes ir svarīgākas par ķermeņa formām.

"Komandas medpersonāls un fiziskās sagatavotības treneri bija apmierināti ar sākotnējo fizisko sagatavotību, uzsākot gatavošanās treniņnometni," norādīja Eglīte. "Mums ir svarīgas spēlētāju prasmes uz laukuma, nevis ķermeņa uzbūve."

 

Dzimtenē aizvadītais sagatavošanās posms Latvijas izlasei bijis veiksmīgs laukumā, taču dažādu sarežģījumu pārpilns ārpus tā. Vai vasara būs vērtējama ar plusa zīmi, noteiks sniegums Pasaules kausa finālturnīrā, bet spēlētāju un izlases personāla profesionalitātes izvērtējums pēc turnīra lielā mērā būs atkarīgs no emocionālā fona.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim risināsies Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase finālturnīru sāks Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, kur pirmajā spēlē 25. augustā mērosies spēkiem ar Libānu. Grupas kārtas turpinājumā 27. augustā būs jāspēlē pret Franciju, bet 29. augustā – pret Kanādu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti