Rīta Panorāma

Prāgā atcelts Krievijas operas dīvas Ņetrebko koncerts

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar AS "Sadales tīkls" pārstāvi Guntu Līni

Tradicionāli notiks basketbola turnīrs "Krastu mačs"

Rīgas svētki nav tikai paēšana un brīnišķīga kultūras programma. Tuvojas basketbola Krastu mačs

Rīgas svētku svarīga sastāvdaļa nedēļas nogalē būs tradicionālais diennakts basketbola Krastu mačs, ieviešot svarīgu sportisku noti, bez kuras svinēšana nebūtu pilnīga, piektdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" atzina pasākuma idejas autors Edgars Jaunups. 

Krastu mačs notiks 14. reizi, bet šoreiz jaunā norises vietā Esplanādē pie Raiņa pieminekļa. Vietas izvēli Jaunups uzsvēra kā svarīgu, saistot Krastu mača norises ar Raiņa humānisma idejām un gaismas uzvaru. Tāpat kā pirms gada Krastu mača sociālais mērķis būs atbalstīt Ukrainu. Rīkotāji uzsver, ka Krievijas sāktais karš nav beidzies un uz labo pusi nekas nav mainījies, tāpēc ir būtiski tāpat kā pirms gada atgādināt, cik svarīgi ir turpināt atbalstīt Ukrainu

Organizatori būs gādājuši par skatītāju izklaidēšanu, bet sportisko garu uzskata par ne mazāk svarīgu veiksmīgā Krastu mača norisē. 

"Labi pavadīti svētki nav tikai kārtīga paēšana un brīnišķīga kultūras programma, bet arī kaut kas sportisks," teica Jaunups.

Viens no Krastu mača vadītājiem aktieris Kārlis Arnolds Avots sagaida, ka

klasiskais aktieru un mūziķu mačs būs Raiņa "Uguns un nakts" labākajās tradīcijās.

Krastu mačs ar augstiem ideāliem Avotam ir mīļākais vasaras notikums, un aktieri šoreiz pat satiksies dienu iepriekš, lai labāk sagatavotos aizraujošai spēlei pret mūziķiem. Avots neslēpj, ka īsts basketbolists no viņa nesanāca, bet aktieru mačs pret mūziķiem ir perfektais dažādu jomu viduspunkts, kur var paālēties un arī iemest kādu bumbu grozā. 

Sestdien Krastu maču ievadīs trīspunktu metienu konkurss, kur būs pulcēts Zvaigžņu spēles cienīgs sastāvs. Savukārt pirmajā spēlē laukumā dosies valsts čempioni "VEF Rīga" pret "Ghetto" vienību, un vefiešu sastāvā būs iekļauti arī vairāki nākamās sezonas meistarkomandas spēlētāji. Dalība Krastu mačā "VEF Rīgai" ir kļuvusi par sezonas sākuma tradīciju.

Rīkotāji gan ir atteikušies no savulaik iecienītās mērošanās spēkiem bumbas triekšanā grozā no augšas, jo ir jārēķinās ar laikapstākļiem,

un atšķirībā no basketbola spēlēšanas sarīkot šādu konkursu lietū nav iespējams. 

Krastu maču svētdien pēcpusdienā noslēgs politiķu spēkošanās, laukumā dodoties Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna ("Apvienotais saraksts") un jaunā Rīgas mēra Viļņa Ķirša ("Jaunā Vienotība") vadītajām komandām.

Pēc 13 līdzšinējām Krastu mača sezonām rezultāts ir 8:5 par labu Daugavas labajam krastam. Mača rezultātu nosaka visu atsevišķo spēļu summā.

Visas Krastu mača norises tiešraidē varēs redzēt LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti