Panorāma

Latviešu dizainere gūst panākumus Londonā

Panorāma

Panorāma

Basketbola "sestā spēlētāja" kustība turpina draudzību Latvijā

Spilgtas emocijas neizgaist. Basketbolā fanu draudzība turpinās arī pēc atgriešanās Latvijā

Kaut Pasaules kauss basketbolā ir noslēdzies, fani, kas satikās Džakartā, šonedēļ atgriezušies mājās Latvijā un rīko kopīgas satikšanās arī Rīgā. Emocijas, ko Latvijas izlase sagādāja basketbola līdzjutējiem, ir tik spēcīgas, ka tā sauktais sestais spēlētājs jeb fanu grupa kļuvusi tikpat kā par ģimeni.

Basketbola fani pulcēšanās reizē nodziedāja sestā spēlētāja himnu jeb grupas "Prāta vētra" dziesmu ar basketbola tematikai piemeklētiem vārdiem. Dziedāja gan tie, kas bija Džakartā un Manilā, gan tepat Latvijā īkšķus turējušie.

"Kaut varētu vienmēr tā stāvēt... kā pēc spēles pret Lietuvu! Tie ir vārdi no manas tautas, un dziesma man arī no tās. Un es zinu, neviens manā vietā to nedziedās," skan dziesmas vārdi.

Latvijas basketbola izlases fani satiekas Rīgā

Daudzi līdzjutēji mājās atgriezušies vien otrdien. Basketbola līdzjutēji Arnis, Ivars un Rūdolfs atzīst, ka pamazām sajūtās atgūstas no piedzīvotās eiforijas un sapņa.

Līdzjutēji stāstīja, ka Pasaules kausa laikā Āzijā visi latvieši esot tā satuvinājušies, ka uz karstām oglēm nolēmuši – jāsatiekas arī Rīgā.

Turpina pastāvēt arī Džakartā izveidotā fanu grupa sociālajā medijā, kur ar ziņām un emocijām aizvien apmainās gandrīz 500 cilvēki.

"Plānojam šo sestā spēlētāja kustību noteikti turpināt pilnā sparā. Līdz ar to mēs arī šīs tradīcijas un to kopā būšanu vēlamies saglabāt," pastāstīja fani. "Tāpat kā bija Indonēzijā – viegli sarunāt, organizēties. Arī ikdienas lietās var piepalīdzēt, ja vajag. Piemēram, man vajag meistaru, vai kāds nepazīst labu? Tādā ziņā. Tā ka arī labi kontakti tur sanāk."

"Whatsapp" grupu un fanu kustību sāka Roberts.

"Tas sākās vienkārši ar draudzīgu draugu aprunāšanos lidmašīnā. Vārdu pa vārdam – tas arī tika izveidots," paskaidroja Roberts. "Biju ļoti pārsteigts, ka savācāmies 500 cilvēki. Tik daudz! Ja tev Džakartā, arī Bali salā, palika garlaicīgi, vajadzēja tikai nobļauties: "Mūsu zeme!" Un noteikti kaut kur dzirdēji: "Latvija!""

Par valstsvienības augsto sasniegumu vēl ilgi runās, ir pārliecināti fani.

Viņi cer, ka tas pamudinās bērnus vairāk pievērsties sportam.

"Mēs kā sestais [spēlētājs] šajā pasākumā gan Džakartā, gan Manilā likām runāt par Latviju," sacīja Artūrs. "Tas bija, man liekas, pats labākais, ko mēs visi kopā – gan komanda laukumā, gan mēs tribīnēs – varējām izdarīt ar savu klātbūtni tur. Tā ir galu galā debijas reize tomēr. Bija fantastisks rezultāts."

KONTEKSTS:

Latvijas valstsvienība debijā Pasaules kausa finālturnīrā galvenā trenera Lukas Banki vadībā izcīnīja sešas uzvaras astoņās spēlēs un pretēji sākotnēji necilajām prognozēm aizsniedzās līdz 5. vietai. Spēlēs pret Latvijas izlasi zaudētājos palika tādas basketbola lielvalstis kā Francija un Spānija, kā arī Lietuva un Banki dzimtā Itālija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti