Piespēle

Latvijas basketbola izlases sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa

Piespēle

Liekam treknu punktu Pasaules kausam basketbolā. Saruna ar treneri Žani Peineru

Rezumējam Latvijas izlases sniegumu Pasaules kausā basketbolā

Basketbola savienības šefs: Tikai priecāsimies par izlases trenera Banki līgumu ar Eirolīgas klubu

Darbs klubu līmenī un nacionālajā izlasē ir krasi atšķirīgas lietas, tādēļ Latvijas Basketbola savienība (LBS) tikai priecāsies, ja vīriešu valstsvienības vadībā izcili sevi apliecinājušais galvenais treneris Luka Banki pieņems kādas Eirolīgas komandas darba piedāvājumu, Latvijas Radio pastāstīja LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. 

LBS neiebildīs, ja kāds Eirolīgas klubs liks Banki priekšā naudas maisu un aicinās noslēgt līgumu. Pasaulē netrūkst lielisku treneru, kas veiksmīgi apvieno darbu klubā un nacionālajā izlasē, uzsvēra Cipruss. 

"Ja Lukam šobrīd būs kāds Eirolīgas [kluba] piedāvājums, mēs par to tikai priecāsimies," pastāstīja Cipruss. "Skaidrs, ka tas mazliet būs komplicēti tādā ziņā, ka varbūt ne visos [izlases] logos viņš spēs piedalīties, bet šobrīd mēs jau saprotam, ka mūsu fokuss vairs nav logi. Mūsu fokuss ir olimpiskā kvalifikācija un Eirobaskets [Eiropas čempionāts]."

Latvijas izlasei jau ir garantēta dalība 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā pašu mājās, bet Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra norise 2024. gada vasarā paredzēta pēc klubu sezonas beigām.

Trenerim pat būtu slikti ilgu laiku būt bez darba klubā un strādāt tikai valstsvienībā,

uzsvēra Cipruss. Ja spēlētājam pēc ilgas pauzes ir grūti uzreiz parādīt laukumā labāko sniegumu, tāpat arī trenerim jāsaglabā spēles sajūtas, lai zinātu, kad, piemēram, paņemt minūtes pārtraukumu, nomainīt kādu spēlētāju vai taktiku laukumā. Trenerim visu laiku ir jābūt tonusā, paskaidroja Cipruss.

"Ja viņam [Banki] būs piedāvājums, mēs noteikti to atbalstīsim un mēģināsim atrast risinājumus. Lielākais darbs nav vadīt spēli, lielākais darbs jau ir izdarīts, sagatavojot komandu, komunicējot visu gadu," uzsvēra LBS ģenerālsekretārs. "Visgrūtākais vienmēr ir izveidot komandu, lai viņi skrien vienā solī, vienā virzienā, vienā ritmā."

Banki saņemot kāda kluba darba piedāvājumu, LBS centīsies rast abām pusēm vienlīdz pievilcīgus risinājumus. 

Izvēloties 2021. gada pavasarī noslēgt līgumu ar Banki, LBS saskatīja viņā vienu no Eiropā visnenovērtētākajiem treneriem. Tobrīd LBS vēlējās veidot pavisam citu valstsvienību, un bija vajadzīgs kvalificēts treneris, kas spētu būt arī komandas motivētājs un iedvesmotājs. 

Turklāt izvēlē tolaik bija daudz ierobežojumu, jo uzreiz atkrita 24 Eiropas čempionāta finālturnīra dalībvalstu treneri un nebija pieejami ne Spānijas, nedz Eirolīgas klubu treneri, jo viņi nevarētu strādāt nepieciešamajā apjomā, pastāstīja Cipruss. Turklāt

pēc Latvijas izlases netikšanas uz Eiropas čempionātu atbalstītāji nestājās rindā, lai nodrošinātu LBS prāvas finanšu iespējas sarunās ar izciliem treneriem. 

"Protams, tobrīd, ņemot [darbā] Luku, neviens nesapņoja, ka mēs tūlīt izsitīsimies cauri nāves grupām, visu paņemsim. Gājām soli pa solim, palīdzot lēnām ieviest arī jaunas vēsmas jaunatnes sistēmā," teica Cipruss. "Sapratām, ka viņš būs labākais, un arī finansiāli viņu labprāt varētu gribēt un pavilkt. Tā sakrita, ka viņš ir mūsu lielā loze."

KONTEKSTS:

Latvijas valstsvienība debijā Pasaules kausa finālturnīrā Lukas Banki vadībā izcīnīja sešas uzvaras astoņās spēlēs un pretēji sākotnēji necilajām prognozēm aizsniedzās līdz 5. vietai. Spēlēs pret Latvijas izlasi zaudētājos palika tādas basketbola lielvalstis kā Francija un Spānija, kā arī Lietuva un Banki dzimtā Itālija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti