Olimpiskais čempions Miezis: Parīzes spēlēs nepiedalīšos, ja tur būs Krievija un Baltkrievija

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmums atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs neitrālu sportistu statusā nepatīkami pārsteidza daudzus. Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Nauris Miezis pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" paziņoja, ka Parīzes spēlēs nepiedalīsies, ja jebkurā disciplīnā neitrālā statusā tur startēs abu agresorvalstu sportisti.

Nacionālās olimpiskās komitejas un valstu vadītāji sola konsultēties par turpmāko rīcību pēc Krievijai un Baltkrievijai labvēlīgā lēmuma, bet Miezis skaidri un gaiši pateica, ka, nemainoties SOK noteiktajai kārtībai, viņš noteikti nebūs Parīzes spēļu dalībnieku vidū. 

"Mana nostāja ir simtprocentīga – es neatbalstu šo [SOK pozīciju]," teica Miezis. "Ja tā tiks lemts un tas būs simtprocentīgs lēmums, tad es noteikti būšu tas atlēts, kas nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs. Tā ir mana nostāja."

Miezis nevēlētos sportistu iesaistīšanu politiskās aktivitātēs, bet šoreiz, viņaprāt, nevarēja rīkoties citādi. 

"Man pirmkārt baigi nepatīk, ka tādās politiskās lietās iesaista atlētus, bet šoreiz mēs nevaram… šoreiz mums ir jāsaka kaut kas, un mēs varam kaut kā bišķiņ palīdzēt te," paskaidroja Miezis. "Es domāju, ka SOK lēmums nav pareizs, – tas ir mans viedoklis, un kaut kādā veidā mēs varam, mēs – kā atlēti, kaut ko varam darīt tajā lietā."

Labāko sportistu atteikums doties uz olimpiskajām spēlēm varētu ietekmēt SOK, uzskata Miezis.

"Man arī patika [hokejista] Artūra Irbes intervija, kurā viņš teica, ka diez vai visi pasaulē gribēs redzēt olimpiādi, kurā nepiedalās labākie atlēti," uzsvēra Miezis. "Tā ka mēs varam kaut kādā veidā to ietekmēt varbūt ar savu viedokli, ar savu teikšanu un nostāju."

Latvijas 3x3 basketbolistiem par vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs vēl jācīnās kvalifikācijas sacensībās. 

Miezis kopā ar Agni Čavaru, Kārli Lasmani un Edgaru Krūmiņu 2021. gadā uzvarēja Tokijas olimpiskajās spēlēs, kur 3x3 basketbolā godalgas sadalīja pirmoreiz. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti