Rīta Panorāma

Pagarināts Ukrainas graudu importa aizliegums 5 ES dalībvalstīs

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Latvijas 3x3 basketbola izlase izcīna bronzu pasaules kausā

Pasaules kausa medaļnieku treneris: Latvijai 3x3 basketbolā arvien ir visaugstākie mērķi

Latvijas 3x3 basketbolisti no Pasaules kausa finālturnīra atgriezās ar bronzas medaļām, bet komandas spēlētājiem nepārtraukti jākļūst labākiem un jāpilnveidojas, lai arvien pretendētu uz visaugstākajiem mērķiem sporta veidā, kas nemitīgi progresē, otrdien Latvijas Televīzijā pastāstīja izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

Medaļas Pasaules kausa izcīņā Vīnē nāca grūti – daudz darba ieguldījusī komanda gāja uz zeltu, bet ar nopelnīto bronzu ir apmierināta, sacīja Feldmanis. Treneris uzsvēra, ka olimpiskie čempioni latvieši 3x3 basketbolā arvien ir topā un turpina strādāt ilgtermiņa mērķim Parīzes olimpiskajās spēlēs. 

"Gribam atkārtot savu [olimpiskā zelta] panākumu. Zinām, ka daudzreiz grūtāk būs, bet mēs esam gatavi ieguldīt darbu un cīnīties," teica Feldmanis. "[3x3 basketbolā] nāk iekšā [jauns] atlētisms, talants. Mums jātur līdzi."

Pieaugot konkurencei, arī Latvijas spēlētājiem jāspēj likt pretim lielāku atlētismu un talantu, pašiem jākļūst tehniskākiem un ar augstāku precizitāti jāuzbrūk grozam.

Feldmanis uzsvēra, ka katrā spēles pozīcijā aug prasības panākumu gūšanai. 

Treneris grib papildināt komandu, lai būtu 8–9 spēlētāju sastāvs, kas efektīvi gatavotos Eiropas kausam un olimpiskās kvalifikācijas turnīram. Ir svarīgi krāt pieredzi, jo to nevar nopirkt, tikai paši iemantot, tādēļ katrs turnīrs ir svarīgs 3x3 specifikas apgūšanai, uzsvēra Feldmanis. Ja ir mazāk iesaistīto dalībnieku, treniņos kļūst grūtāk uzturēt nepieciešamo intensitāti.

Latvijas komanda iet soli pa solim, un izlasei nākamais nozīmīgais starts būs septembrī Eiropas kausa izcīņā. Mērķi ir visaugstākie, jo pretējā gadījumā nebūtu jēga sportot un trenēties, atgādināja Feldmanis. Viņu pērnās vasaras beigās uzrunāja darbadevēji Ķīnā, bet ģimenes apstākļu un gaidāmās diplomdarba aizstāvēšanas dēļ treneris piedāvājumam atteica. 

Par sastāvu, kādā Latvijas izlase spēlēs nākamajos turnīros, vēl ir priekšlaicīgi spriest,

pastāstīja Feldmanis. Startēs četri labākie, kas, trenera ieskatā, var sasniegt labāko rezultātu. 

Pasaules kausa izcīņā veiksmīgi komandā iekļāvās Francis Lācis – treneris saskata, ka katra nākamā spēle jaunpienācējam izdevās arvien labāk un komandas biedri viņam palīdzēja adaptēties 3x3 basketbolā. 

Jūnija sākumā ASV 3x3 basketbola "Big 3" līgā tika draftēts Jānis Timma, bet Feldmanis vēl atturējās vērtēt, vai tas varētu ietekmēt Latvijas izlases sastāvu. Trenerim ar Timmu komunikācija pēc drafta nav bijusi, bet treneris sekos līdzi notikumu gaitai. 

Feldmanis uzsvēra, ka

katrā kolektīvā ir svarīgi, lai ikviens pieņemtu savu lomu un to izpildītu.

Veidojot komandu uz Pasaules kausu, treneris izvērtēja ne tikai Lāča prasmes, bet arī viņa psiholoģisko profilu ārpus basketbola, lai saprastu, kā Francis varēs adaptēties sastāvā kā ceturtā daļa komandas.

"Francis tika galā, un puiši arī adaptēja viņu," teica treneris.

Daļa Latvijas izlases klubu līmenī spēlē Ķīnā, bet daļa – Rīgā, un tas ir jauns izaicinājums, atzina Feldmanis. Viņš gan saskata, ka tas arī nācis par labu Pasaules kausa turnīrā, jo savstarpēji pazīstamie spēlētāji bija viens pēc otra noilgojušies. 

Spēlētājiem ir svarīgi sadzīvot ar jauniem izaicinājumiem, bet Latvijas 3x3 basketbolisti to māk un arvien pilnveido sevi. Treneris sagaida, ka tas ilgtermiņā dos ļoti labus rezultātus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti