Vācijā sniega vētra paralizē satiksmi; Frankfurtes lidostā atcelta gandrīz trešdaļa reisu

Vācijā spēcīga sniega vētra radījusi ievērojamus satiksmes traucējumus. Uz valsts autoceļiem veidojas ievērojami sastrēgumi, Frankfurtes lidostā atcelti simtiem reisu, ierobežota arī vilcienu satiksme.

Dabas stihija, kas trešdien skāra Vācijas rietumus un dienvidus, radījusi ievērojamus satiksmes traucējumus, tostarp kilometriem garus sastrēgumus uz valsts autoceļiem, vēstīja vācu raidorganizācija "Deutsche Welle".

Uz apledojušajiem un slidenajiem ceļiem notikuši vairāki negadījumi.

Vairākas automašīnas, tostarp kravu pārvadātāji, iestiguši dziļajā sniegā. Atsevišķos gadījumos sāls un grants kaisīšanas transportlīdzekļi vairs nevarēja apbraukt iestrēgušos transportlīdzekļus, tādējādi apgrūtinot aizsprostojumu likvidēšanu.

Avārijas dienesti nodrošināja transportlīdzekļos iesprūdušajiem cilvēkiem segas un karstus dzērienus.

Vācijas Meteoroloģijas dienests norādīja, ka daļā valsts arī ceturtdien turpināsies spēcīga snigšana. Dažviet tuvākās diennakts laikā uzsnigs līdz pat 30 centimetriem bieza sniega kārta. 

Laikapstākļi arī traucējuši gaisa satiksmi. 

Frankfurtes lidostā, kas ir Vācijas noslogotākā lidosta, atcelti vairāk nekā 300 no aptuveni 1000 ceturtdien plānotajiem lidojumiem. Lai arī lidmašīnas turpina ielidot un izlidot, gaisa satiksme Vācijā aizvien atgūstas no trešdienas, kad Vācijas rietumu un dienvidu daļā bija spēcīgs putenis un atkala.

Lidosta savā tīmekļa vietnē norādīja, ka pasažieriem pirms došanās uz lidostu jāpārbauda sava reisa statuss. "Ja jūsu reiss ir atcelts, lūdzu, nebrauciet uz lidostu."

Tikmēr Minhenes lidostā, kuras darbība arī laikapstākļu dēļ bija cietusi, ceturtdien darbība normalizējusies.

Arī Vācijas nacionālais vilcienu operators "Deutsche Bahn" (DB) trešdien atcēla vairākus tālsatiksmes un reģionālos vilcienu reisus.

Turklāt, veicot piesardzības pasākumus, līdz 200 kilometriem stundā ierobežots ātrgaitas vilcienu ātrums.

DB brīdināja, ka laikapstākļi ietekmēs vilcienu satiksmi arī ceturtdien, jo īpaši starp Štutgarti un Parīzi, kā arī Frankfurti un Parīzi.

Stipra snigšana skārusi arī Beļģiju, kur galvaspilsētā Briselē tik daudz sniega redzēts ļoti reti. Trešdien, kad sāka snigt, bija paralizēta satiksme, jo autobusi stāvēja garā rindā un nebrauca, bet cilvēki sala pieturās un netika uz mājām. Briselē dažviet ir kalnains un autobusi pa slīpumu nevarēja uzbraukt slidenajos apstākļos. Dažviet autobusi joprojām nekursē.

Arī ceturdien Valonijā kravas automašīnām, kas garākas par 13 metriem, joprojām ir aizliegts braukt pa galvenajiem ceļiem, lai citi autovadītāji būtu drošībā.

Spēcīgs sniegs daļēji paralizējis satiksmi arī lielā daļā Skandināvijas valstu. Dānijā vairākās valsts daļās policija aicināja cilvēkus izvairīties no došanās ārpus telpām.

Trešdien uz laiku tika slēgta Oslo lidosta Norvēģijas galvaspilsētā, jo sarežģītie laikapstākļi samazināja redzamību pilotiem.

Arī kuģniecības uzņēmums "Maersk" pavēstīja, ka ar laikapstākļiem saistītie traucējumi Ziemeļeiropas ostās rada loģistikas problēmas papildus nestabilajai drošības situācijai Sarkanajā jūrā, vēstīja ziņu aģentūra AP.

"Rezultātā visos termināļos palielinās kravu blīvums, un klienti tiek aicināti pēc iespējas ātrāk pēc izkraušanas paņemt savas vienības, lai atvieglotu kravu plūsmu," ziņoja uzņēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti