Sniega un sala dēļ Francijā slēgtas divas automaģistrāles

Sniega un sala dēļ Francijā naktī izveidojušies sastrēgumi un otrdien drošības apsvērumu dēļ slēgtas divas automaģistrāles.

"Tiek darīts viss, lai atrisinātu šo problēmu pēc iespējas ātrāk," šorīt, kad uz apledojušiem ceļiem Parīzes reģionā bija iestrēguši 400 transportlīdzekļi, sacīja Francijas transporta ministrs Klemāns Bons. Viņš piebilda, ka valsts meteoroloģijas dienests nebija prognozējis snigšanu nakts laikā.

Ministrs radio RMC norādīja, ka situācija pakāpeniski uzlabojas, jo naktī uz ceļiem galvaspilsētas tuvumā bija iestrēgušas 1000 kravas un vieglās automašīnas.

Automaģistrāles A13 un A12 uz rietumiem no Parīzes tika norobežotas, "lai garantētu braucēju drošību", paziņoja policija. Transporta ministrija pavēstīja, ka visu rītu būs slēgts desmit kilometru garš A13 posms, kas savieno galvaspilsētu ar Francijas rietumiem.

Saskaņā ar valsts meteoroloģijas dienesta prognozēm otrdien termometru stabiņi visā valstī, izņemot nelielu Francijas dienvidaustrumu daļu, noslīdēs zem nulles pēc Celsiju skalas.

Deviņos departamentos tika izsludināta trauksme apledojušu ceļu un sniega dēļ, bet divos departamentos ziemeļos ir spēkā trauksme saistībā ar pagājušajā nedēļā notikušajiem plūdiem.

Gaidāms, ka aukstums saasinās situāciju Padekalē departamentā pie Beļģijas robežas, ko pēdējās nedēļās piemeklējuši postoši plūdi. Divos Francijas ziemeļrietumu departamentos uz dienu tika apturēts skolēnu transports.

Valdība ir paredzējusi 120 miljonus eiro, lai nodrošinātu pajumti aptuveni 10 000 bezpajumtnieku, īpaši sievietēm un bērniem. Saskaņā ar ANO bērnu aģentūras UNICEF un nevalstisko organizāciju aplēsēm aptuveni 3000 sieviešu un bērnu varētu būt nepieciešama pajumte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti