Somijā un Zviedrijā vietām -40 grādu sals un sniega vētra kavē satiksmi

Somijā un Zviedrijā otrdien reģistrēta viszemākā temperatūra šoziem, kad Ziemeļvalstīs valdošā aukstuma dēļ gaiss atdzisa līdz mīnus 40 grādiem. Aukstā laika, spēcīgas snigšanas un vēja dēļ būtiski ietekmēta arī satiksme.

Nikaluoktā – nelielā Zviedrijas ziemeļu ciematā, kurā mīt pamatiedzīvotāji sāmi, – gaisa temperatūra otrdienas rītā noslīdēja līdz -41,6 grādiem, vēstīja Zviedrijas sabiedriskā raidorganizācija SVT.

"Tā ir aukstākā temperatūra, kāda līdz šim bijusi šoziem, un ziemeļos turpināsies diezgan auksts laiks," sacīja SVT meteorologs Nilss Holmkvists.

Vilcienu operatori Zviedrijā norādīja, ka sals ir būtiski ietekmējis dzelzceļa satiksmi ziemeļos. Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas dienests ziņoja, ka vairākās vietās Zviedrijas ziemeļos temperatūra ir -30 grādi.

Dienests arī izsludinājis brīdinājumu par spēcīgu snigšanu un vēju Zviedrijas centrālajā un dienvidu daļā, turklāt snigšana kopā ar vēju var radīt problēmas arī trešdien, vēstīja ziņu aģentūra AP.

Kaimiņvalstī Somijā šīs ziemas aukstuma rekords reģistrēts ziemeļrietumu pilsētā Ilivieskā, kur temperatūra otrdienas pirmajā pusē noslīdēja līdz -37,8 grādiem.

Zem -30 grādiem gaisa temperatūra reģistrēta arī vairākās vietās Arktikas Lapzemes reģionā. Arī Somijas galvaspilsētā Helsinkos valdīja aukstums, un sagaidāms, ka visu šo nedēļu temperatūra tur svārstīsies no -15 līdz -20 grādiem.

Somijas Meteoroloģijas dienests ir izsludinājis brīdinājumu, ka šonedēļ valstī gaidāms ļoti auksts laiks un dažviet gaisa temperatūra varētu arī pārsniegt -40 grādus.

Līdz ar to, kopš 1. janvāra visā valstī kavējas vilcienu satiksme. Vēl otrdienas rītā ap pulksten 10.30 starp Turku un Helsinkiem vilcieni kavējas vidēji par 15 līdz 50 minūtēm.

1. janvārī sala dēļ atsevišķi vilcienu reisi aizkavējušies arī par trim un četrām stundām tehnisku iemeslu dēļ.

Norvēģijas dienvidos laikapstākļu dēļ tika slēgts autoceļa E18 posms, lietotnē "X" paziņoja policija.

Arī Dānijā viens no svarīgākajiem tiltiem bija slēgts transportlīdzekļiem ar vieglām piekabēm, jo stiprs vējš var ietekmēt braukšanu, paziņoja Dānijas Ceļu direkcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti