VEF Kultūras pilī pirmizrādīs Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa mūziklu «Zvaigznes bērns»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Īsi pēc Zvaigznes dienas,19. janvārī, VEF Kultūras pilī notiks pirmizrāde Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunajam ģimenes mūziklam "Zvaigznes bērns", kas veidots pēc Oskara Vailda pasakas motīviem, informēja rīkotāji.

Dzejnieks Kārlis Vērdiņš uzsvēra: "Muzikālā stāsta centrā izvirzījusies vajadzība mīlēt un uzticēties, spēja palīdzēt un pat uzupurēties, lai atbrīvotos no egoisma un paštaisnuma, kas saindē attiecības ar citiem. Saskaņā ar komponista Jāņa Lūsēna ieceri mūzikla varoņiem nozīmīga ir garīgā pieredze, kas tiek gūta, vēršot skatu pret debesīm – gan tām, kurās mirdz daudz zvaigžņu, gan arī tām, kurās meklējam žēlastību, glābiņu un reizēm arī savas eksistences attaisnojumu."

Mūzikla galveno – Zvaigznes bērna – lomu atveidos Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Patriks Tabaks un Markuss Rūtentāls. Lomās iejutīsies dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Jaunā mūzikla radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība "Grāfienes". Izrādi veido "Producentu grupa 7".

Jaunā mūzikla "Zvaigznes bērns" pirmizrāde notiks 19. janvārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, pēc tam izrādes notiks arī citviet Latvijā – Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" (21. janvārī), Jelgavas Kultūras namā (22. janvārī), Vidzemes koncertzālē "Cēsis" (23. janvārī), Latgales vēstniecībā "Gors" (5. februārī), Valmieras Kultūras centrā (6. februārī), Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" (12. februārī) un Ogres Kultūras centrā (13. februārī).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti